آموزش ماساژ لاغری

آموزش کامل ماساژ لاغری قدم به قدم به همراه ویدیو

اگر شما هم اضافه وزن دارید حتما تاکنون راه های زیادی را برای کاهش وزن امتحان کرده اید و در مورد آن ها اطلاعات کسب کرده اید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم به شما یک تکنیک کاربردی از ماساژ برای لاغری را آموزش دهیم و ضمن آن به بررسی روش های رایج لاغری بپردازیم .

آموزش ماساژ لاغری

انواع روش ها لاغری بدن

همه ی ما می دانیم که یکی از راه های ثابت شده برای لاغری و کاهش وزن ورزش کردن آن هم به صورت مرتب است. این راه حل نیازمند تلاش و پشتکار است، اما بسیاری از افراد دوست ندارند برای لاغر شدن زمان و انرژی بگذارند و از راه های میان بر استفاده می کنند. اما این روش ها چه فواید و مضراتی برای آن ها دارد.

سریع ترین راه لاغری شکم و پهلو

یکی از راه های موثر، جراحی لاغری است که در تمام کشور های دنیا به عنوان یک روش مدرن برای لاغری استفاده می شود و بسیاری از افرادی که از اضافه وزن رنج می برند تصمیم میگیرند این راه را آزمایش کنند. اگر به توصیه های پزشکی اهمیت می دهید بهتر است بدانید که جراحی لاغری جزو اولویت های اول پزشکان متخصص برای بیماران نیست زیرا ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به بدن آن ها وارد کند.

انواع روش های جراحی لاغری

انواع روش های جراحی لاغری

خوب است بدانید که جراحی لاغری مدل های مختلفی دارد که به تناسب نیاز شخص و توصیه پزشک انجام می شود که از آن ها می توان به اسلیو گاسترکتومی اشاره کرد که در آن 80 درصد از معده حذف می شود، از روش های دیگر می توان به :

 • پلیسه زدن معده
 • حلقه دور معده
 • گاستریک بای پس
 • بالون معده
 • جراحی متابولیک اشاره کرد

حتما شما هم به این فکر کرده اید که چقدر خوب است که در مدت زمان کوتاهی وزن کم کنید، اما آیا به عوارض حذف شدن 80 درصد از معده هم فکر کرده اید.

عوارض احتمالی عمل برای لاغری

 • بروز مشکلات سوء تغذیه
 • عدم جذب ویتامین که منجر به کمبود ویتامین های B12 و D در بدن می شود
 • بروز سندروم دامپینگ که به جراحی دیگری نیاز پیدا می کنید
 • بروز فتق و سنگ صفراوی

استفاده از قرص لاغری

از راه های دیگر لاغری سریع می توان به استفاده از داروها و قرص های لاغری اشاره کرد که کمک می کنند شما در زمان نسبتا کوتاهی مقدار قابل توجهی از چربی هایتان را بسوزانید آن هم بدون ورزش های سنگین و ریاضت غذایی که تحملش برای هر کسی سخت است.

عوارض قرص لاغری

اما مطمئنا همه ی ما تا کنون درباره ی عوارض غیر قابل جبران قرص های لاغری شنیده ایم که می توانند برای شما دردسر ساز شوند. شاید ندانید اما در بسیار از قرص های لاغری از مواد روانگردان و اعتیاد آور استفاده می شود. شما ممکن است با استفاده از برخی از این قرص ها نتیجه های خوبی در کوتاه مدت بگیرید اما شک نکنید که پس از چند دوره استفاده به این قرص ها اعتیاد پیدا می کنید و مشکلاتی بسیار بزرگ تر از اضافه وزن برایتان به وجود آید.

عولرض قرص های لاغری

عولرض قرص های لاغری

بروز مشکلات کبدی یکی از عوارض استفاده از قرص های لاغری غیر استاندارد است. اگر شما هم تاکنون از داروهای لاغری استفاده کرده اید و علائمی نظیر خارش بدن، ادرار با رنگ تیره، زردی چشم ها، مدفوع روشن و بی میل شدن به غذا را داشتید این احتمال وجود دارد که به کبد شما آسیب وارد شده باشد. اگر پس از استفاده از داروهای لاغری هر کدام از این علائم را در خودتان مشاهده کردید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

رژیم غذایی کاهش وزن

رژیم غذایی لاغری

رژیم غذایی لاغری

یکی دیگر از روش های مورد تایید برای لاغری بهره گیری از رژیم غذایی استاندارد و اصولی است که توسط دکتر به فرد داده می شود. اما تاثیر این روش ها در استمرار است و با یک یا دو شب رژیم گرفتن نباید انتظار لاغری داشته باشید. برای رژیم لاغری شما باید از اکثر خوراکی های خوش مزه و وسوسه انگیز برای مدتی چشم پوشی کنید که از آن ها می توان به نوشابه، مواد غذایی با کلسترول بالا و مواد غذایی که خودتان فکر می کنید در خوردن آن ها بیش از حد افراط می کنید اشاره کرد.

ماساژ لاغری چیست

یکی از روش های موثر ، بی خطر، کم هزینه و راحت برای سوزاندن چربی ها بدون عوارض جانبی ماساژ لاغری است که با تکنیک های مختلفی انجام می شود. اکنون ماساژ لاغری به عنوان یکی از روش های ثابت شده و موثر در کاهش وزن در تمام دنیا شناخته می شود و ماساژ درمانگران زیادی هستند که متخصص ماساژ لاغری اند. اما این سبک ماساژ برای لاغری و چربی سوزی کدام قسمت های بدن موثر است و به چه صورت باعث لاغری می شود.

ماساژ لاغری

آیا ماساژ باعث لاغری می شود

ماسور ها در ماساژ لاغری با انجام تکنیک هایی کمک می کنند که متابولیسم بدن به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند. همین موضوع سبب می شود که وزن شما کاهش پیدا کند. این تکنیک ها باعث می شوند که خون به خوبی در تمام قسمت های بدن جریان داشته باشد و در نتیجه کم کم سلولئيت‌ ها که در قسمت های مختلف بدن وجود دارند حذف شوند.

سلولئيت‌ چیست و روش درمان آن چگونه است؟

هنگامی که شما دچار اضافه وزن می شوید کم کم چربی ها و مواد زائد بدنتان در نقاط خاصی جمع می شوند (معمولا روی شکم، پاها، دست ها، باسن، روی سینه ها و پشت کمر شکل می گیرند) و شکلی شبیه به پوست پرتقال به خود می گیرند که ظاهری زشت و زننده را روی بدن شما به وجود می آورد.

سلولئیت چیست و چگونه از بین می رود

سلولئیت چیست و چگونه از بین می رود

پس از اینکه سلولئيت‌ ها توسط این فرایند از بین رفتند کم کم اندام شما شکل و فرم زیبایی به خود می گیرد. جالب است بدانید که بخش زیادی از بانوان دچار عارضه ی سلولئيت‌ هستند که دلیل آن عواملی نظیر سبک زندگی و متابولیسم بدن و نکاتی از این قبیل است.

آموزش ماساژ لاغری قدم به قدم

برای انجام ماساژ لاغری یا Slimming massage به وسیله یا ابزار خاصی احتیاج نیست (مگر به صلاح دید ماساژور) برای انجام این سبک به تخت یا تشک ماساژ و همچنین روغن مخصوص ماساژ احتیاج است. سعی کنید تا جای ممکن در فضایی آرام به دور از شلوغی و سر صدا دراز بکشید تا نتیجه ی بهتری دریافت کنید.

مرحله ی اول : ماساژ لاغری شکم و پهلو ها

ماساژ لاغری شکم

ماساژ لاغری شکم

برای شروع ماساژ کافی است ماسور دستان خود را به روغن آغشته کند سپس شروع به انجام ماساژ در قسمت پهلو ها و شکم کند. لازم به ذکر است که سبک ماساژ لاغری بر پایه ی آرامش بنا نهاده شده است و شما نباید در هنگام ماساژ هیچگونه دردی احساس کنید. زمان ماساژ شکم و پهلو ها بین 3 تا 5 دقیقه به طول می انجامد.

مرحله ی دوم : ماساژ لاغری ران ها

حالا شخص باید به پهلو دراز بکشد تا ماساژور دسترسی بهتری به ران های او داشته باشد. برای ماساژ ران ها بهتر است از قسمت بالای زانو ماساژ رو شروع کنید و تا انتهای ران ادامه دهید تا سلولئيت‌ ها به خوبی فشرده شوند و چربی های موجود در آن ها به صورت کامل رها شوند.

این فرایند هم چیزی حدود 3 تا 5 دقیقه به طول می انجامد، پس از اینکه این مرحله را هم به صورت کامل انجام دادید خون در پاهای شما به جریان می افتد و سبب می شود که چربی ها و مواد زائد دفع شوند.

لاغر کردن ران پا

لاغر کردن ران پا

پس از اینکه سلولئيت‌ ها درهم شکستند نوبت به فرم دهی ران هاست، برای انجام این حرکت ابتدا باید به صورت دمر دراز بکشید. حالا نوبت آن است که ماسور یکی از دست هایش را بر روی دست دیگر قرار دهد و از انتهای ران به سمت بالا با حرکت چرخشی (دورانی) ماساژ دهد.

نکته ی مهم : توجه داشته باشید که هدف این مقاله آموزش ماساژ لاغری به طور کامل است. در صورتی که شما احساس می کنید در برخی از قسمت ها که آموزش داده می شود در بدن شما سلولئيتی‌ وجود ندارد آن مرحله را انجام ندهید.

مرحله ی سوم : ماساژ لاغری بازو ها

در برخی افراد که بازوهایی بیش از حد بزرگ و شل دارند با ظاهری شبیه به پوست پرتقال دارند علت را باید در تجمع بیش از حد سلولئيت‌ ها دانست. برای رفع این مشکل کافی است ماسور با دست های آغشته به روغن از قسمت عضلانی بازو ها تا آرنج شخص را به صورت چرخشی ماساژ دهد. ماساژ این ناحیه نیز بیش از 5 دقیقه نباید به طول بی انجامد.

ماساژ بازو برای لاغری

ماساژ بازو برای لاغری

نکاتی که در آموزش ماساژ لاغری باید بدانید

ماساژ لاغری، ماساژ بسیار دلنشینی است که سبب می شود ذهن و بدن شما به آرامش فرو برود، حتی ممکن است که شما در هنگام تجربه ی ماساژ لاغری خوابتان ببرد. کل فرایند ماساژ لاغری بین 15 الی 20 دقیقه به طول می انجامد. البته گفتنی است که به صلاح دید ماساژور و همچنین نیاز مشتری ممکن است تایم این سبک افزایش داشته باشد.

نکات مهم :

 1. همانطور که متوجه شدید برای انجام ماساژ لاغری به روغن ماساژ احتیاج است که ماسور ها معمولا از یکسری روغن های خاص نظیر روغن بادم شیرین، روغن نارگیل، روغن دانه ی آفتاب گردان و از این دست روغن ها استفاده می کنند که به ریلکسیشن نیز کمک می کنند.
 2. برای شناخت هرچه بهتر روغن های ماساژ مقاله ی زیرا را بخوانید.
 3. برای داشتن اندامی خوب و زیبا از طریق ماساژ لاغری شما باید حداقل هفته ای 3 الی 4 مرتبه از این سبک استفاده کنید.
 4. بهتر است که برای ماساژ لاغری از ماسور متخصص کمک بگیرید تا نتیجه ی بهتری در زمان کوتاه تری کسب کنید.

ویدیوی آموزش ماساژ لاغری شکم

 

 

دیدگاه‌ها (2)

 1. اشتراک ها: آموزش ماساژ، چطور خودمان را ماساژ بدهیم ؟ چطور ماساژور شویم ؟ درمان سینوزیت با ماساژ ؟ و.

 2. اشتراک ها: ماساژ درمانی چیست و بهترین سبک های ماساژ درمانی کدام اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *