فواید ماساژ

ماساژ چیست و چه فوایدی دارد

همه ی شما تا کنون کلمه ی ماساژ را بار ها و بار ها شنیده اید اما معنی دقیق ماساژ چیست اگر بخواهیم ماساژ رو توصیف چگونه باید این کار را انجام دهیم در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با فواید انواع ماساژ تاریخچه ی ماساژ و …. به شما توضیح دهیم.

تعریف ماساژ

 

ماساژ به یک سری از فنون و حرکات اطلاق می شود که در آن ماساژور (ماسور) که یک فرد دوره دیده و ماهر است آن ها را بر روی شخصی که درخواست ماساژ می کند اجرا می کند. در طول ماساژ ماسور یا ماساژور فشار ملایم یا قوی را به عضلات و مفاصل بدن وارد می کند که این عمل سبب کاهش درد و تنش های عضلانی می شود. این فرایند که از آن با نام ماساژ یاد می کنیم تاریخچه ی بلند و بالایی دارد که در مورد آن در ادامه ی مطلب بیشتر توضیح می دهیم.

 

ماساژ چیست

 

ماساژ چه فوایدی دارد

در سراسر دنیا فنون و سبک های مختلفی از ماساژ وجود دارد که تمامی آن های یک هدف را دنبال می کنند و آن هم القای حس آرامش به بدن شما می باشد. این فرایند می تواند سبب ارتباط هرچه بیشتر ذهن و جسم شما با یکدیگر شود و نتیجه ی این امر چیزی جز آرامش درونی نمی باشد. ماساژ حتی می تواند برخی از درد ها و مشکلات جزئی شما را نیز برطرف کند مانند گرفتگی عضلات، بد خوابی و همچنین می تواند به بهبود خلق خوی شما کمک شایانی کند. اما اینکه بگوییم ماساژ خواص درمانی دارد و شما می توانید سخت ترین بیماری ها را با ماساژ از بین ببرید کاملا تفکر اشتباهی است.

تاریخچه ی ماساژ

ماساژ که کلمه ای از واژگان زبان فرانسوی می باشد تاریخچه ی بلند و بالایی دارد و طوری که مورخان نقل می کنند قدمت ماساژ بدن به حدود ۲۷۰۰ سال پیش باز می گردد همچنین نقل شده است که در قدیم الایام برای درمان فلج و تب و لرز به ماساژ پوست و پا می پرداختند. ماساژ در زبان یونانی نیز ماسو یا ماسئین گفته می شود و به معنی تماس برقرار کردن یا لمس کردن است. عرب زبان ها نیز ماساژ را مسح یا مس تلفظ می کردند.

ماساژ در گذشته های دور در بین ایرانیان، چینی ها، مصری ها و حتی ژاپنی ها جایگاه ویژه ای داشته است و همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم از آن برای دمان بسیار از عارضه های خود استفاده می کردند به صورتی که بسیار از دانشمندان و علمای زمانه همچون حکیم ابو علی سینا و حتی بقراط نیز این شیوه را بسیار توصیه می کردند.

تارخچه ی ماساژ در غرب نیز به ۵۰۰ سال قبل از میلاد باز می گردد در آن زمان بقراط که یکی از بزرگترین دانشمندان یونانی بوده است به بسیاری از بیماران خود توصیه کرده است که به ماساژ درمانی پردازند.

 

ماساژ چگونه عمل می کند

 

فواید ماساژ

 

در اغلب سبک های ماساژ، ماسور با وارد آوردن فشار هایی به قسمت های خاصی از بدن کوفتگی، خستگی و یا تمرکز درد را از آن نقاط منحرف می کند و سبب بهبود شما می شود و بدین صورت است که شما بعد از هر دوره ماساژ حس بهتری دارید. استفاده از یک دوره خدمات ماساژ می تواند باعث شادابی شما شود و کسالت را از شما دور کند. همچنین می تواند برای ورزشکاران و کسانی که کار های سنگین دارند بسیار مفید باشد.

ماساژ درمانی چیست

فواید ماساژ و ماساژ درمانی برای بدن چیست ؟ هر انسانی تاکنون بارها درد مفاصل و عضلات را تجربه کرده است و به این فکر افتاده است که راه درمان درد عضلات چیست و چگونه می توان درد های عضلانی و درد اعضای بدن را بدون داروهای شیمایی که عوارض زیادی برای بدن دارند درمان کند. خیلی از افراد به حمام های آب گرم می پردازند بعضی دیگر ترجیح میدهند که با داروهای گیاهی درد ها خود را التیام بخشند اما بهترین راه برای از بین بردن این دردها چیست و اینکه چگونه می توان در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات اساسی عضلات و جوارح بدن را تا حد زیادی بر طرف کرد بله جواب ماساژ است.

ماساژ همانطور که در بالا گفتیم شاید نتواند تمام درد های شما را از بین ببرد اما اگر زیر نظر ماساژور متخصص و با مشورت پزشک تان صورت بگیرد می تواند قابلیت درمانی نیز داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *