خدمات ماساژ ایرانی

ماساژ ایرانی که در میان اهل فن به ماساژ بالولینگ نیز معروف است از سبک های اصیل ماساژ ایرانی به شمار می رود و طرفداران زیادی دارد. ماساژ ایرانی از قدیم الایام در حمام های سنتی ایران بسیار پرطرفدار و مرسوم بوده است و از ابتدا در استان های شمالی ایران شده و هم اکنون به صورت کاملا تخصصی در مراکز ماساژ معتبر تدریس می شود.

آموزش ماساژ ایرانی

آموزش ماساژ ایرانی

ماساژ ایرانی چیست ؟

ماساژ ایرانی یا همان بالولینگ از ترکیب دو کلمه ی بال که معنی دست می دهد و لینگ که همان لنگ یا پا است ساخته شده است. اگر شما هم به حمام های عمومی قدیمی رفته باشید احتمالا این سبک از ماساژ را دیده اید.

ماساژ ایرانی چگونه انجام می شود

ماساژ بالولینگ نیز مانند سبک های دیگر ماساژ شامل فشار های کنترل شده، ضربه به برخی نقاط بدن و کشش برخی از عضلات است. ماساژ ایرانی بیشتر برای کسب آرامش، تمدد اعصاب، رفع گرفتگی عضلات، رفع خستگی، زیبایی پوست و مسائلی نظیر این انجام می شود. با انجام ماساژ ایرانی جریان خون در بدن شما افزایش پیدا می کنند و همچنین گرفتگی های عضلانی و مشکلاتی نظیر آن برطرف می شود.

ماساژ ایرانی

ماساژ ایرانی

آیا ماساژ ایرانی تخصصی است ؟

ماساژ بالولینگ که به عنوان یک سبک ماساژ در تمام دنیا شناخته می شود یک نوع ماساژ تخصصی است و برای انجام آن شخص باید دوره ی آموزش ماساژ ایرانی را گذرانده باشد و با آناتومی بدن انسان کاملا آشنا باشد. شیوه ی عمل کرد ماساژ ایرانی، تاثیر گذاری بر سیستم عصبی بدن است تا با القای حس آرامش به اعصاب شما کمک کند تا به حس خوب و آرامش برسید.

نکاتی که پیش از ماساژ ایرانی باید رعایت شود

ماساژ درمانگر که در حوزه ی ماساژ بالولینگ فعالیت می کند پیش از ماساژ مشتری باید از وی سوالاتی بپرسد. برخی از سوالاتی که پیش از ماساژ از بیماری پرسیده می شود :

  • سن بیماری چقدر است
  • آیا عمل جراحی خاصی انجام داده است
  • آیا جای زخم روی بدن وی وجود دارد
  • و اگر بیماری است، بیماری تا چه اندازه پیشرفت کرده است

ضمن دانستن نکات بالا ماساژور می تواند با دانشی بیشتر در رابطه با مشکل بیمار تخصصی تر به انجام ماساژ بپردازد و پس از ارزیابی وضعیت به شخص بگوید که آیا مشکل وی با ماساژ ایرانی برطرف می شود یا خیر و در صورتی که بر طرف می شود به چند جلسه ماساژ احتیاج دارد.

سبک های مختلف ماساژ ایرانی

ماساژ ایرانی برای موارد مختلفی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد که از آن ها می توان به ماساژ ریلکسی، ماساژ درمانی، ماساژ ورزشی و حتی برای ماساژ زیبایی استفاده می شود. برای هر کدام از این سبک های ماساژ ، فنون و تکنیک های خاصی وجود دارد که به تناسب عواملی مانند سن و ارزیابی ماساژور از وضعیت شخص تکنیک های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

ماساژ ایرانی چیست

ماساژ ایرانی چیست

فواید ماساژ ایرانی برای بدن چیست

ماساژ بالولینگ یا ماساژ ایرانی نیز مانند تمام سبک های ماساژ دارای فواید زیادی است که در ادامه قصد داریم به بررسی برخی از آن ها بپردازیم.

اما پیش از انتخاب سبک ماساژ شما باید بدانید هدفتان از ماساژ چیست. برای مثال اگر برای بحث درمانی می خواهید از ماساژ ایرانی استفاده کنید یک سری مزایا برای شما دارد. شخصی که برای آرامش به سراغ ماساژ بالولینگ می رود می تواند انتظار داشته باشد که پس از چند جلسه ماساژ ایرانی به هدفش برسد. البته این موضوع در صورتی امکان پذیر است که نزد ماساژوری متخصص وقت رزرو کرده باشد. در ادامه قصد داریم شما را با انواع سبک های ماساژ ایرانی آشنا کنیم.

ماساژ ریلکسی ایرانی

ماساژ ریلکسی که در سراسر دنیا رایج است معمولا با بهره گیری از روغن های ماساژی نظیر روغن بادام و روغن زیتون صورت می گیرد. اما ماساژ ایرانی پا فراتر از این موارد گذاشته و علاوه بر تاثیر بر حواس لامسه و بویایی که موجب ترشح هورمن های آرامش بخش در بدن می شوند، توانسته است با استفاده از حرکات ریتم دار و به شکل موج تاثیر مستقیم بر ذهن و مغز ما بگذارد و همین موضوع سبب می شود که امواج آلفا در مغز تقویت شوند. وقتی که امواج آلفا تقویت می شوند تاثیر دائمی در احساس آرامش در بدن به وجود می آید که بسیار با ارزش است. هدف از ماساژ ریلکسی ایرانی تحت تاثیر قرار دادن نیم کره ی راست سر است تا از طریق تاثیر بر آن به بهبود کارکرد بدن کمک کند.

شما می توانید با ماساژ بالولینگ خوابی راحت تر داشته باشید و از فشار های عصبی خود بکاهید.

پاکسازی بدن

دستگاه لنفاوی یکی از مهم ترین اندام های داخلی بدن است که وظیفه ی دفع سموم و مواد مضر موجود در بدن نظیر اوره را دارد. هرچه عملکرد دستگاه لنفاوی بهتر باشد پاکسازی بدن از مواد سمی راحت تر انجام می شود. ماساژ ایرانی با تاثیر گذاشتن بر روی دستگاه لنفاوی آن را تقویت می کند و کمک می کند که مواد مضر سریع تر از بدن خارج شوند.

ماساژ زیبایی به سبک بالولینگ

یکی از عوامل اصلی شاداب نبودن پوست وجود مواد مضر و عواملی نظیر بد بودن گردش خون در بدن است. ماساژ بالولینگ با تاثیر بر دستگاه لنفاوی و همچنین کمک به افزایش جریان خون سبب می شود پوست شما به رنگ واقعی خود بازگردد و همچنین باعث جوانسازی پوست صورت و بدن می شود.

اگر شما نیز می خواهید بدانید چگونه می توانید با ماساژ پوست صورتتان را لیفت کنید مقاله ی زیر را از دست ندهید.

تسکین درد قاعدگی

درد قاعدگی در بانوان یکی از مشکلاتی است که هر ماه به سراغشان می آید. برای کم کردن درد قاعدگی با ماساژ ایرانی کافی است که ماساژور شکم و کمر را ماساژ دهد با این تکنیک می توان درد قاعدگی را کاهش داد. همچنین برای بانوانی که نزدیک به یائسگی هستند ماساژ بسیار مناسب است زیرا از سندروم پیش از یائسگی جلوگیری می کند.

کمک به سیستم گوارش

با ماساژ بالولینگ می توان به تقویت سیستم گوراش پرداخت و برای افرادی که دچار مشکلاتی نظیر مشکل روده و معده هستند بسیار مناسب و کاربردی است. این سبک ماساژ سبب می شود که عمل دفع غذا راحت تر انجام شود و به قوی تر کردن شکم و روده کمک می کند.

ماساژ ایرانی چگونه است

  • در ماساژ ایرانی الزامی وجود ندارد که همه ی حرکات با دست انجام شود و ماسور در طی ماساژ می تواند از دست ها و پاهایش استفاده کند. از ویژگی های استفاده از پاها می توان به اثر گذاری بیشتر پاها در عضلات پر تراکم اشاره کرد.
  • در ماساژ بالولینگ شما هم می توانید بر روی زمین (روی تشک) دراز بکشید و هم بر روی تخت و این موضوع تغییر در روند کار ماساژور به وجود نمی آورد.
  • در ماساژ ایرانی ماساژور می تواند در برخی موارد از وزن خود نیز کمک بگیرد تا هم تاثیر گذاری ماساژ بیشتر شود و هم ماساژور انرژی کمتری صرف کند.
  • جالب است بدانید که ماساژ ایرانی را حتی در آب هم می توان انجام داد و برای آن تکنیک های خاصی وجود دارد که بر روی برخی نقاط بدن تاثیر گذاری خوبی دارد.
  • در ماساژ ایرانی لزوما به روغن ماساژ احتیاجی نیست و ماساژور می تواند حتی بدون روغن با حرکت موجی شکل خود به ماساژ شخص بپردازد. همچنین شما می توانید بدون خارج کردن لباس از تن نیز به ماساژ بپردازید.
  • برای ماساژ ایرانی الزاما نیازی نیست که شخص ثالثی وجود داشته باشد و شما می توانید خودتان خودتان را ماساژ دهید.

قیمت ماساژ ایرانی چقدر است ؟

برای اطلاع از قیمت ماساژ ایرانی و دیگر سبک های سوئدی، تایلندی، ریلکسی، بافت عمیق و … بر روی قیمت ماساژ کلیک کنید و در صورتی که قصد رزرو وفت ماساژ در منزل (به همراه وسایل کامل) را دارید بر روی رزرو اولین وفت ماساژ کلیک کنید.