آموزش ماساژ بافت عمیق

آموزش ماساژ بافت عمیق

ماساژ بافت عمیق که به ماساژ پر فشار یا دیپ تیشو نیز معروف یکی از سبک های خاص و تخصصی ماساژ به حساب می آید

ماساژ بافت عمقی همانطور که از نامش نیز مشخص است هدفش بیشتر تاثیر بر بافت های عمقی بدن می باشد و با تاثیر بر آن ها به رفع درد های شدید و گرفتگی عضلات کمک میکند

ماساژ بافت عمیق یکی از پرطرفدار ترین سبک های ماساژ به ویژه در بین ورزشکاران می باشد

دوره آموزش ماساژ بافت عمقی

دوره ماساژ بافت عمیق شامل آموزش نحوه صحیح ماساژ بافت عمیق است که در آن شما می آموزید که چگونه پر فشار را اجرا کنید و با اجرای حرکات خاصی رو سیستم عصبی ، عضلانی ، مفاصل و حتی گردش خون تاثیر مثبت بگذارید.

با شرکت در دوره آموزش ماساژ بافت عمیق همچنین می آموزید که چگونه درد و خستگی های شدید عضلات را کاهش دهید یا به صورت کامل ازبین ببرید.

اجرای این فنون می تواند باعث ارامش روح و جسم ماساژ گیرنده شود ، گفتنی است جامع ورزشی یکی از بزرگترین گروه هایی است که از ماساژ بافت عمیق بسیار استقابل می کند زیرا این سبک ماساژ برای ورزشکاران حرفه ای بسیار کاربردی بوده و می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی تاثیرات شگفت انگیزی روی بدن آن ها بگذارد.

از این رو هنر جویانی که قصد دارند حیطه فعالیتشان را گسترش دهند می توانند به ماساژ بافت به چشم یک سبک تخصصی و بسیار کارآمد نگاه کنند که از طریق آن در آمدشان را افزایش دهند.

نکاتی که در دوره بافت عمیق می آموزید

پیش از هر چیز شما در کلاس های تئوری می آموزید که ماساژ دیپ تیشو چه ویژگی هایی دارد و در رابطه با باید ها و نباید های آن اطلاعات جامع و کاملی کسب می کنید. همچنین به صورت کامل یاد می گیرید که این سبک ماساژ چه تاثیراتی بر بدن می گذارد و مزایای آن چیست.

تکنیک های ماساژ دیپ تیشو

در دوره ماساژ بافت عمیق یا دیپ تیشو تکنیک های مختلفی را می آموزید که در ادامه به بررسی مختصر آن ها خواهیم پرداخت :

تکنیک اول : تکنیک نوازشی یا استروک (Stroke) در این تکنیک ماسور باید با حرکات ملایم کف دست بدن را نوازش کند

تکنیک دوم : مشت و مال دادن بدن یا petrissage در این روش نیز ماسور با استفاده از دست و انگشتان بدن را مالش می دهد

تکنیک سوم : اجرای تکنیک کامپرشن یا فشار با دست (ماساژ بافت عمیق شامل سه تکنیک فشار می شود ،فشار با کف دست ، فشار با مساحت دست و فشار با ساعد و آرانج )

تکنیک چهارم : اجرای فنون ضربه ای بر روی بدن

تکنیک پنجم : در پایان نیز دوباره تکنیک افلوراژ یا نوازشی برای ریلکس شدن بدن اجرا می شود