آموزش ماساژ آروماتراپی

آموزش ماساژ آروماتراپی (رایحه درمانی)

ماساژ آروماتراپی که به آن رایحه درمانی نیز گفته می شود یکی دیگر از سبک های تخصصی ماساژ می باشد.

ماساژ آروماتراپی به همراه روغن های معطر انجام می شود و از این طریق می تواند تاثیرات فوق العاده ای روی بهبود خلق و خو ، افزایش آرامش ، رفع استرس و … داشته باشد

این سبک ماساژ جزو سبک های خاص می باشد

دوره آموزش ماساژ آروماتراپی

آروماتراپی یا رایحه درمانی ، سبکی از ماساژ می باشد که در آن هنر جویان می آموزند که چگونه با بهره گیری از روغن های گیاهی و عصاره گیاهان مختلف بدن را ماساژ دهند. در دوره آموزش ماساژ آروماتراپی شما می آموزید که از چه روغن هایی در چه مواقعی استفاده کنید تا بتوانید مطلوب ترین نتیجه را بگیرید.

در دور آموزش ماساژ آروما شما می آموزید که چگونه با استفاده از روغن مخصوص ماساژ خستگی کامل بدن را رفع کنید ، همچنین به رفع گرفتگی عضلات و افزایش ارامش مراجعین کمک کنید.

مواردی که در دوره آروماتراپی می آموزید

در ابتدای کلاس پیش از هر چیز شما در رابطه با تاریخچه ماساژ به ویژه ماساژ آروماتراپی اطلاعاتی کامل و جامع کسب می کنید سپس به بررسی مواردی مانند ممنوعیت های ماساژ و باید ها و نباید ها می پردازیم.

در گذارندن دوره آموزش ماساژ آروماتراپی شما می توانید تشخیص دهید که ماساژ آروما برای چه افرادی مناسب است و چه افرادی باید از دریافت این خدمات پرهیز کنند. همچنین در رابطه با تاثیرات رایحه درمانی روی قسمت های مختلف بدن اطلاعاتی جامع کسب می کنید.

در دوره آموزش آروماتراپی می آموزید که هر روغن و عصاره ای چه مزایا و مضراتی دارد و با دانش و آگاهی کامل نسبت به این موارد می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

تکنیک های ماساژ آروماتراپی

در دوره آموزش ماساژ آروماتراپی شما تمامی تکنیک های این سبک را که شامل ۴ تکنیک اساسی می باشد را خواهید آموخت در ادامه به بررسی مختصر این تکنیک ها خواهیم پرداخت.

تکنیک اول : نوازش بدن یا افلورا یکی از اصلی ترین تکنک های ماساژ می باشد که در ماساژ آروماتراپی نیز از ان استفاده می شود (در این روش ماسور با نوازش بدن سعی در پخش کردن روغن دارد و همچنین باعث می شود که بدن گرم شود و شخص وارد حالت آرامش شود)

تکنیک دوم : در این روش ماسور با ورز دادن قسمت های مختلف بدن به رفعی خستگی و درد های عضلانی کمک می کند این تکنیک به پتریساژ نیز معروف است

تکنیک سوم : در این روش ماسور با حرکات سایشی دست بر روی بدن به افزایش آرامش شخص کمک می کند

تکنیک چهارم : در انتهای ماساژ نیز ماسور با بهرگیری از تکنیک تاپونتمنت به رفع خستگی بدن کمک می کند