ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی یا تای ماساژ از محبوب ترین سبک های ماساژ است و در آن از تکنیک های بسیار فعالی استفاده می شود این سبک ماساژ به رفع خستگی بدن، افزایش انرژی درونی کمک می کند. تای ماساژ مدل های مختلفی دارد که از آن ها می توان به ماساژ تایلندی سنتی و تای ماساژ اسپرت اشاره کرد. اما تفاوت این دو سبک باهم در چیست در ادامه با ما باشید تا به شما بگوییم !!

ماساژ تایلندی همانطور که از نامش مشخص است اولین بار در کشور تایلند ابداع شده است و خیلی زود به عنوان یکی از سبک های اصلی ماساژ مورد پسند تمام دنیا قرار گرفته است. مرکز ماساژ که برترین مجموعه ارائه خدمات ماساژ به ویژه تای ماساژ در منزل و محل کار ویژه تهران، کرج و … است تای ماساژ را در انواع مختلفی ارائه می کند.

برخی از سرتیتر های اصلی مقاله شامل موارد زیر می شود :

 • ماساژ تایلندی چیست
 • تاریخچه تای ماساژ
 • ماساژ تایلندی چگونه انجام می شود
 • تکنیک های ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی چیست 

اگر روزی پر از استرس و فشار عصبی داشته اید و به دنبال حس خوب و آرامش هستید یکی از بهترین کارهایی که می توانید بکنید استفاده از خدمات ماساژ تایلندی  است. تای ماساژ هنری است که می تواند شما را از تنش ها و خستگی های روزانه رها کند..

"<yoastmark

یکی از سبک های بسیار محبوب و دوست داشتنی که در ایران بسیار پر طرفدار است تای ماساژ است. این سبک برای موارد مختلفی نظیر ماساژ درمانی (نظیر انرژی درمانی که توسط آن با ماساژ نقاط خاصی از بدن سطح انرژی را افزایش می دهند)، ماساژ رفع خستگی، کاهش استرس، درمان آسیب عضلات و … مورد استفاد قرار می گیرد.

سالانه تعداد بسیار زیادی از توریست ها و گردشگران جهت استفاده از خدمات ماساژ تای به تایلند سفر می کنند و با تجربه هایی لذت بخش و دلپذیر به کشور های خود باز می گردند. ماساژ تایلندی که با لباس هایی خاص انجام می شود به بدن شما حس آرامش فوق العاده ای را منتقل می کند.

تکنیک های تای ماساژ

تکنیک های تای ماساژ

اما امروزه ماساژ تای دیگر منحصر به تایلند نیست و ماساژور های بسیار زیادی این سبک را آموزش دیده اند که بسیاری از آن ها در کشور ما نیز حضور دارند. خوشبختانه مرکز ماساژ باما توانسته است برخی از مطرح ترین ماساژور های دوره دیده در سبک تایلندی را در کنار خود داشته باشد و بتواند خدمات تای ماساژ در تهران و کرج را با بالاترین سطح کیفی به مشتریان عزیز ارائه کند.

تکنیک های ماساژ تایلندی

ماساژور های سبک تایلندی تکنیک های بسیار خاصی دارند و سبک ماساژ آن ها با سبک های دیگر بسیار متفاوت است. ماساژور های تای ماساژ از طب آیورودایی و یوگایی هندی برای انجام ماساژ تایلندی استفاده می کنند، و بیشتر توجه آن ها بر روی کانالهای انرژی و ترکیب آن با تکنیک های طب سنتی چینی است. تای ماساژ سنتی بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و تقریباً به همان روشی که امروزه انجام می شود، وجود داشته است.

"<yoastmark

با گسترش ارتباطات در دهه های اخر تای ماساژ در سراسر جهان منتشر شده است و توانسته در فرهنگ های مختلف جایگاه خاصی برای خودش پیدا کند. در تای ماساژ شما روی یک تشک روی زمین دراز می کشید در حالتی که لباس پوشیده اید کفش و جوراب هایتان را در می آورید.

در ماساژ تایلندی از کدام قسمت های بدن برای ماساژ استفاده می شود :

 • انگشتان دست (به ویژه شست)
 • کف دست
 • ساعد و مچ
 • آرنج
 • زانو
 • استفاده از قسمت های مختلف پا برای کشش وارد کردن به بدن

افزایش انرژی درونی با ماساژ تایلندی

اساتید ماساژ تایلندی معتقدند که دستیابی به بدن سلام و رفع هرگونه درد و بیماری رابطه مستقیم با کنترل جریان انرژی حیاتی بدن دارد که به بافت های بدن مربوط است. کانال های که برای توزیع این انرژی در کل بدن فعالیت می کنند “sen” نامیده می شوند. در مورد تعداد دقیق sen های موجود در بدن هنوز اطلاعات کاملی در دسترس نیست، اما افرادی که از طب چینی سر در می آورند می دانند که ماساژور ها سبک تایلندی به طور موثری فنون خود را در اطراف نقاط Qi بدن اجرا می کند.

برای آزاد کردن گرفتگی عضلات که منجر به درد می شود ماساژ این قسمت های بدن بسیار موثر است. ماساژور در سبک تایلندی به هر کانال sen بارها و بارها از جهت های مختلف فشار و کشش وارد می شود. هنگامی که ماساژ درمانگر متوجه شود که تمام بافت های نرم به اندازه کافی فشرده شده اند، فرایند وارد کردن کشش به بدن را شروع می شود.

تای ماساژ اسپرت

تای ماساژ اسپرت

تاریخچه تای ماساژ

تای ماساژ توسط راهبان بودایی ابداع شده است و حدود ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و فنون آن ترکیبی از یوگا، تای چی، مدیتیشن و طب سنتی هندی می باشد. از دیگر ویژگی های این سبک می توان به هماهنگی هرچه بیشتر ذهن، بدن و روح اشاره کرد که به لطف استفاده از مدیتیشن و یوگا ممکن شده است.

ماساژ تایلندی چطور است

در ماساژ تایلندی در سبک های اسپرت و سنتی ماساژور با فشار یا کشش وارد کردن به برخی نقاط بدن سبب می شود که انرژی خفته درون بدن بیدار شود و به افرادی که به آرامش درونی احتیاج دارند کمک کند تا به آن دست یابند. فرایند این سبک مانند ماساژ رفلکسولوژی و طب سوزنی چینی بر اساس اصول نقاط فشار است.

"<yoastmark

ماساژ تایلندی سبکی بسیار فعال و پویا است که سبب افزایش انرژی بدن و سرحال شدن شما می شود. پس هیچ ترسی از بابت استفاده از این خدمات وجود ندارد و شما می توانید بدون هیچگونه استرس و ترسی این ماساژ را انجام دهید.

تای ماساژ که جزو سبک های پرفشار ماساژ است شاید اندکی دردناک باشد اما فوایدی که برای بدن دارد هر شخصی را مشتاق می کند که حداقل برای یکبار هم که شده از این خدمات استفاده کند.

البته این نکته را نیز فراموش نکنید که در صورت وجود برخی علائم و بیماری ها شما باید از تای ماساژ پرهیز کنید که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

"<yoastmark

تکنیک های ماساژ تایلندی

تای ماساژ که ترکیبی از چند سبک است که یکی از آن ها یوگا می باشد. یوگا در ماساژ تای به ماساژور این امکان را می دهد که به راحتی بتواند به تمام عضلات شخص کشش وارد کند و کمک کند که عضلات انعطاف پذیری بیشتری پیدا کنند.

در طول ماساژ شما نیز باید با ماساژور همراهی کنید زیرا این سبک مانند ماساژ ریلکسی یا ماساژ سوئدی نیست که بر روی تخت ماساژ دراز بکشید و ماساژور بدن شما را مالش دهد. تکنیک های تای ماساژ به گونه ای هستند که شما در آن ها باید با کمک ماسور حرکاتی را انجام دهید.

ماساژ تایلندی و مدیتیشن، رابطه ی خوبی بین بدن و ذهن ایجاد می کنند و برای افرادی که به مدیتیشن و یا مراقبه می پردازند می تواند بسیار موثر باشد تا سریع تر به آرامش برسید. برای آمورش ماساژ ماساژ بر روی لینک زیر کلیک کنید.

🔥 آموزش ماساژ تایلندی به صورت رایگان 🔥

تفاوت تای ماساژ با سبک های دیگر

در این نوع ماساژ فقط به یک محیط کوچک احتیاج است تا ماساژور بتواند تشک ماساژ را در آنجا قرار دهد. ماساژ تایلندی برخلاف سبک های دیگر باید بر روی زمین انجام شود و در آن احتیاج نیست که لباس هایتان را در بیاورید و با پوشیدن یک لباس راحتی نیز ماساژور به بهترین شکل ممکن می تواند شما را ماساژ می دهد. در این سبک از روغن ماساژ استفاده نمی شود زیرا بیشتر حرکات کششی هستند.

ماساژ تایلندی برای چه افرادی مناسب نیست

لازم به ذکر است که تای ماساژ نیز مثل سبک های دیگر برای تمام افراد مناسب نمی باشد و شما باید حتما پیش از رزرو وقت نکات زیر را بدانید.

 • بیماران پوکی استخوان
 • هموفیلی
 • روماتیسم مفصلی
 • فلبیت
 • بیماری های قلبی
 • و دیگر بیماری هایی که حاد هستند

همچنین در صورتی که جای زخم و جراحی بر روی بدن شما وحود دارد نباید به فکر ماساژ باشید تا زمانی که به صورت کامل درمان شوید. در صورتی که مشکلات قلبی ، تنفسی و نظیر این را دارید حتما قبل از ماساژ یا پزشکتان مشورت کنید.

خدمات ماساژ تایلندی در تهران

اگر قصد دریافت ماساژ تایلندی توسط یک ماساژور حرفه ای و دوره دیده را دارید می توانید خدمات ماساژ مرکز ماساژ باما با مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت در هر زمان  مکانی که مورد نظر دارید  در اختیار داشته باشید. شما می توانید با ثبت سفارش در سایت و یا تماس با همکاران ما خدمات تای ماساژ را در منزل، محل کار، آرایشگاه یا هتل خود را در سریع ترین زمان ممکن رزرو و در زمان تعیین شده دریافت کنید.

قیمت ماساژ تایلندی

جهت مشاهده قیمت ماساژ تایلندی و سبک های دیگر روی قیمت ماساژ کلیک کنید.

جهت دریافت خدمات تای ماساژ برای ساکنین تهران و کرج بر روی رزرو وقت ماساژ که در پایین قرار داده شده است کلیک کنید. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️