ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی که به تای ماساژ نیز معروف است یکی از محبوب ترین سبک های ماساژ است که در تمام دنیا از آن استقبال می شود و جزو مدل های بسیار فعال به حساب می آید که علاوه بر رفع خستگی بدن جزو ماساژ های درمانی و آرامش بخش نیز محسوب می شود.

ماساژ تایلندی بدن همانطور که از نامش مشخص است اولین بار در کشور تایلند ابداع شده است و خیلی زود به عنوان یکی از سبک های اصلی ماساژ مورد پسند تمام دنیا قرار گرفته است. در این مطلب به بررسی نکات مهم در رابطه با تای ماساژ که پیش از رزرو وفت باید بدانید می پردازیم.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی

برخی از سرتیتر های اصلی مقاله شامل موارد زیر می شود :

  • ماساژ تایلندی چیست
  • تاریخچه ماساژ تایلندی
  • ماساژ تایلندی چگونه انجام می شود
  • برخی تکنیک ها 

ماساژ تایلندی چیست 

اگر روزی پر از استرس و فشار عصبی داشته اید و به دنبال حس خوب و آرامش هستید یکی از بهترین کارهایی که می توانید بکنید استفاده از خدمات ماساژ تایلندی  است. تای ماساژ هنری است که می تواند شما را از تنش ها و خستگی های روزانه رها کند.

یکی از سبک های بسیار محبوب و دوست داشتنی که در ایران بسیار پر طرفدار است ماساژ تایلندی است. این سبک برای موارد مختلفی نظیر ماساژ درمانی (نظیر انرژی درمانی که توسط آن با ماساژ نقاط خاصی از بدن سطح انرژی را افزایش می دهند)، ماساژ رفع خستگی، کاهش استرس، درمان آسیب عضلات و … مورد استفاد قرار می گیرد.

 

سالانه تعداد بسیار زیادی از توریست ها و گردشگران جهت استفاده از خدمات ماساژ تایلندی به تایلند سفر می کنند و با تجربه هایی لذت بخش و دلپذیر به کشور های خود باز می گردند. ماساژ تایلندی که با لباس هایی خاص انجام می شود به بدن شما حس آرامش فوق العاده ای را منتقل می کند.

تای ماساژ برگرفته از چه فنونی است

ماساژور های این کشور از تکنیک های طب آیورودایی و یوگایی هندی برای انجام ماساژ تایلندی استفاده می کنند، و بیشتر توجه آن ها بر روی کانالهای انرژی و ترکیب آن با تکنیک های طب سنتی چینی است. طب سنتی تایلندی بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارد و تقریباً به همان روشی که امروزه انجام می شود، وجود داشته است.

ماساژ تایلندی چیست

ماساژ تایلندی چیست

با گسترش ارتباطات در دهه های اخر ماساژ تایلندی در سراسر جهان منتشر شده است و توانسته در فرهنگ های مختلف جایگاه خاصی برای خود پیدا کند. در تای ماساژ شما روی یک تشک روی زمین دراز می کشید در حالتی که لباس پوشیده اید کفش و جوراب هایتان را در می آورید. ماساژور ها در سبک تایلندی از انگشت شست، کف دست، ساعد، آرنج، زانو و پا برای فشار دادن و کشش وارد کردن به بدن استفاده می کنند.

کنترل جریان انرژی با ماساژ

اساتید ماساژ تایلندی معتقدند که دستیابی بدن به سلامت و رفع هرگونه درد و بیماری رابطه ی مستقیم با کنترل جریان انرژی حیاتی بدن دارد که بافت های بدن مربوط است. کانال های که برای توزیع این انرژی در کل بدن فعالیت می کنند “sen” نامیده می شوند. در مورد تعداد دقیق sen های موجود در بدن هنوز اطلاعات کاملی در دسترس نیست، اما افرادی که از طب چینی سر در می آورند می دانند که ماساژور ها سبک تایلندی به طور موثری فنون خود را در اطراف نقاط Qi بدن اجرا می کند.

تکنیک های ماساژ تایلندی

تکنیک های ماساژ تایلندی

برای آزاد کردن گرفتگی عضلات که منجر به درد می شود ماساژ این قسمت از بدن بسیار موثر است. ماساژور در سبک تایلندی به هر کانال sen بارها و بارها از جهت های مختلف فشار هایی وارد می کند. هنگامی که ماساژ درمانگر متوجه شود که تمام بافت های نرم به اندازه کافی فشرده شده اند، فرایند وارد کردن کشش به بدن را شروع می شود.

تاریخچه ماساژ تایلندی

تای ماساژ توسط راهبان بودایی ابداع شده است و حدود ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و فنون آن ترکیبی از یوگا، تای چی، مدیتیشن و طب سنتی هندی می باشد. از دیگر ویژگی های این سبک می توان به هماهنگی هرچه بیشتر ذهن، بدن و روح اشاره کرد که به لطف استفاده از مدیتیشن و یوگا ممکن شده است.

ماساژ تایلندی چگونه انجام می شود

در ماساژ تایلندی ماساژور با فشار یا کشش وارد کردن به برخی نقاط بدن سبب می شود که انرژی خفته ی درون بدن بیدار شود و به افرادی که به آرامش درونی احتیاج دارند کمک کند تا به آن دست یابند. فرایند این سبک مانند ماساژ رفلکسولوژی و طب سوزنی چینی بر اساس اصول نقاط فشار است.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی سبکی بسیار فعال و پویا است که سبب افزایش انرژی بدن و سرحال شدن شما می شود. پس هیچ ترسی از بابت استفاده از این خدمات وجود ندارد و شما می توانید بدون هیچگونه استرس و ترسی این ماساژ را انجام دهید.

این سبک اندکی پر فشار است برخی می گویند تای ماساژ دردناک است اما فوایدی که برای بدن دارد هر شخصی را مشتاق می کند که حداقل برای یکبار هم که شده از این خدمات استفاده کند.

البته این نکته را نیز فراموش نکنید که در صورت وجود برخی علائم و بیماری ها شما باید از تای ماساژ پرهیز کنید که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

تای ماساژ

تای ماساژ

تکنیک های ماساژ تایلندی

همانطور که در بالا نیز گفتیم ماساژ تایلندی ترکیبی از چند سبک است که یکی از آن ها یوگا می باشد. یوگا در ماساژ تای به ماساژور این امکان را می دهد که به راحتی بتواند به تمام عضلات شخص کشش وارد کند و کمک کند که عضلات انعطاف پذیری بیشتری پیدا کنند.

در طول ماساژ شما نیز باید با ماساژور همراهی کنید زیرا این سبک مانند ماساژ ریلکسی یا سوئدی نیست که بر روی تخت ماساژ دراز بکشید و ماساژور بدن شما را مالش دهد. تکنیک های تای ماساژ به گونه ای هستند که شما در آن باید با کمک ماسور حرکاتی را انجام دهید.

ماساژ تایلندی و مدیتیشن، رابطه ی خوبی بین بدن و ذهن شما ایجاد می کنند و برای افرادی که به مدیتیشن و یا مراقبه می پردازند می تواند بسیار کمک کند تا سریع تر به آرامش برسند. برای آمورش ماساژ ماساژ بر روی لینک زیر کلیک کنید.

🔥 آموزش ماساژ تایلندی به صورت رایگان 🔥

تفاوت تای ماساژ با سبک های دیگر

در این نوع ماساژ فقط به یک محیط متوسط احتیاج است تا ماساژور بتواند تشک ماساژ را در آنجا قرار دهد. ماساژ تایلندی برخلاف سبک های دیگر باید بر روی زمین انجام شود و در آن احتیاج نیست که لباس هایتان را در بیاورید و با پوشیدن یک لباس راحتی نیز ماساژور به بهترین شکل ممکن می تواند شما را ماساژ می دهد. در این سبک از روغن ماساژ استفاده نمی شود زیرا بیشتر حرکات کششی هستند.

ماساژ تایلندی برای چه افرادی مناسب نیست

لازم به ذکر است که این سبک برای تمام افراد مناسب نمی باشد و می تواند برای آن ها مشکلاتی ایجاد کند.

با داشتن موارد زیر بهتر است از تای ماساژ استفاده نکنند :

  • بیماران پوکی استخوان
  • هموفیلی
  • روماتیسم مفصلی
  • فلبیت
  • بیماری های قلبی
  • و دیگر بیماری هایی که حاد هستند

همچنین در صورتی که جای زخم و جراحی بر روی بدن شما وحود دارد نباید به فکر ماساژ باشید تا زمانی که به صورت کامل درمان شوید. در صورتی که مشکلات قلبی ، تنفسی و نظیر این را دارید حتما قبل از ماساژ یا یک پزشک مشورت کنید.

خدمات ماساژ تایلندی

اگر  قصد دریافت یک دوره ماساژ تایلندی از یک مرکز ماساژ معتبر را دارید خدمات ماساژ مرکز ماساژ باما با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت در هر زمانی در اختیار شما می باشد. شما می توانید با ثبت سفارش در سایت و یا تماس با همکاران ما خدمات ماساژ خود را در منزل، محل کار یا هتل خود را در سریع ترین زمان ممکن رزرو و در زمان تعیین شده دریافت کنید.

قیمت ماساژ تایلندی

جهت دریافت خدمات ماساژ به صفحه رزرو اولین وقت ماساژ که در پایین لینک شده است کلیک کنید تا علاوه بر دریافت قیمت ماساژ تایلندی شیوه خرید و زمان یک دوره ماساژ را مشاهده کنید. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️