خدمات ماساژ ریلکسی (Relaxation)

ماساژ یکی از لذت بخش ترین شیوه های کسب آرامش در سراسر دنیا می باشد که فواید بسیار زیادی را نیز برای فرد دارد و در انواع سبک ها وجود دارد. از سبک های مختلف ماساژ می توان به  ماساژ ریلکسی، ماساژ سوئدی، ماساژ تایلندی اشاره کرد. در این مقاله، متخصصان ماساژ مرکز ماساژ باما قصد دارند به بررسی تخصصی ماساژ ریلکسی بپردازند و در رابطه با فواید این سبک بیشتر برای شما عزیزان توضیح دهند.

همچنین آموزش ماساژ ریلکسی را در قالب ویدیو فراهم کرده ایم تا علاقه مندان با فرا گیری این سبک ماساژ بتوانند به تماشای آن بپردازند. و خودشان ماساژ در منزل را انجام دهند.

ماساژ ریلکسی

ماساژ ریلکسی

ماساژ ریلکسی چیست

ماساژ ریلکسی یا ماساژ ریلکسیشن که به ماساژ روغن نیز معروف است یکی از محبوب ترین سبک های ماساژ در دنیا می باشد. این سبک شامل مالش تمام بدن می شود و در آن ماساژور به ماساژ کل بدن شخص می پردازد که از اندام های آن می توان به ماساژ گردن، ماساژ کمر، ماساژ پاها و دست ها اشاره کرد.

ماساژ که از سه هزار سال پیش تاکنون وجود دارد در طول این سال ها تغییرات زیادی کرده است اما همچنان نیز بسیار پر طرفدار می باشد. اگر در زمان های خیلی دور ماساژ فقط یک وسیله برای رفع خستگی بوده است، در چند قرن اخیر فواید درمانی آن نیز کشف شده است.

به گونه ای که در بسیار از کشور های دنیا افراد برای درمان بسیاری از مشکلات و بیماری های خود به استفاده از ماساژ روی می آورند. اما ماساژ ریلکسی جزو ماساژ های درمانی به حساب نمی آید و بیشتر برای رفع خستگی و القای حس آرامش به بدن مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهیم عامیانه بگوییم ماساژ با روغن همان ماساژ ریلکسی به حساب می آید اما با فنون و تکنیک های خاصی که به بهبود حال ما کمک می کند.

فواید ماساژ ریلکسی برای بدن

اگر شما نیز می خواهید برای اولین بار ماساژ را تجربه کنید پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات ماساژ ریلکسی یا ماساژ سوئدی می باشد. زیرا این سبک ها نسبتا ملایم هستند و برای القای حس آرامش به بدن و ریلکس شدن عضلات بدن شما بسیار مفید هستند.

ماساژ ریلکسی سوئدی

ماساژ ریلکسی سوئدی

ماساژ ریلکسی، ماساژی بسیار ملایم و آرامش بخش است به گونه ی که شما در پانزده دقیقه ی اول ماساژ وارد حالت آرامش می شود و می توانید به راحتی بخوابید. ریلکسیشن با ماساژ بیشتر بر روی لایه های سطحی عضلات تمرکز دارد و ماساژور فشار بسیار کمی به بدن وارد می کند. در این سبک روغن ماساژ این امکان را به ماسور می دهد که به راحتی دستان خود را بر روی بدن شما به حرکت در بیاورد و بدن شما را مالش دهد.

در واقع می توان گفت اگر می خواهید زندگی سالمی داشته باشید حداقل در ماه ۳ بار از خدمات ماساژ ریلکسی استفاده کنید. لازم به ذکر است که ماساژ ریلکسی از نظر قیمت مقرون و به صرفه ترین قیمت را بین سبک های دیگر دارا ست.

بهبود بی حالی با ماساژ ریلکسی

اگر شما نیز چند وقتی است که بی حال هستید و علاقه ای به انجام هیچ کاری ندارید شما افسرده نیستید شما فقط به تنوع احتیاج دارید استفاده از خدمات ماساژ ریلکسی می تواند تا حد زیادی این روحیه ی خسته و بیمار را از شما دور کند و سبب شود که شور نشاط زندگی در شما زنده شود.

القای حس آرامش در بدن

ماساژ ریلکسی همانطور که از نامش مشخص است وظیفه ریلکس کردن و آرامش دادن به بدن شما را برعهده دارد و می تواند در مدت زمان ۶۰ دقیق آرامش خاصی را به شما منتقل کند به گونه ای که حال خوب آن حداقل یک هفته در بدن شما باقی بماند.

بهبود گردش خون در بدن

ماساژ با روغن

ماساژ با روغن

همانطور که خودتان هم می دانید هنگامی که ماساژور دستان خود را بر روی بدن شما می کشد به بدن شما فشار کمی وارد می شود و دستان ماساژور از روی رگ های بدن نیز عبور می کند.

ماساژ ریلکسی با به حرکت در آوردن خون در بدن شما جریان خون را راحت تر می کند و سبب می شود که قلب شما راحت تر کار کند و خود به خود از ابتلا به سکته های قلبی نیز پیشگیری می شود. این سبک می تواند به کاهش علائم بیماری هایی نظیر فشار خون بالا نیز کمک شایانی کند.

کاهش استرس با ماساژ

شما می توانید با یکبار استفاده از خدمات ماساژ ریلکسی استرس ها و تنش های عصبی روزانه ی خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید و این کار سبب می شود که ذهنی آرام داشته باشید و طول عمر شما افزایش یابد.

ماساژ گرفتگی عضلات

اگر شما نیز به صورت حرفه ای یا نیمه حرفه ای ورزش می کنید و پس از ورزش احساس خستگی یا گرفتی خاصی را در عضلات خود احساس می کنید شما به ماساژ ریلکسی احتیاج دارید.

ماساژ ریلکسی می تواند گرفتگی های سطحی عضلات شما را برطرف کند. اما لازم به ذکر است که اگر گرفتگی شدید تری را در بافت های خود احساس می کنید استفاده از خدمات ماساژ بافت عمیق به شما توصیه می شود. زیرا این سبک با فشار بیشتری عمل می کند و سبب باز شدن گره های عضلانی شما می شود.

رفع بی خوابی یا بد خوابی

همانطور که در بالا نیز توضیح دادیم مالش بدن به سبک ریلکسی می تواند حالت آرامش را در بدن شما به وجود بیاورد و می تواند به شما برای داشتن خوابی راحت تر کمک کند.

بهبود اکسیژن رسانی به بدن

در ماساژ ریلکسی به دلیل اینکه ماساژور دائما در حال نوازش کردن بدن شماست سبب می شود که منافذ پوست باز شود و اکسیژن رسانی به پوست و بافت ها بهتر صورت بگیرید. از فواید دریافت اکسیژن بیشتر به پوست می توان به روشن تر، جوان تر و حتی شاداب تر شدن پوست اشاره کرد.

دفع سموم بدن

ماساژ ریلکسی می تواند به دفع سموم از بدن شما کمک شایانی کند که سبب بهتر کار کردن اندام های بدن می شود. دفع سموم از بدن می تواند برای هر شخص بسیار مفید باشد و زندگی سالمی را برایش به ارمغان بیاورد.

احساس شادمانی

تحریک بدن برای ترشح هورمون های سروتونین و دوپامین در بدن، این هورمون ها زمانی که ترشح می شوند فعالیت نیمکره چپ مغز را بالا می برند. لازم به ذکر است که یکی از وظایف اصلی نیمکره ی چپ مغز به وجود آوردن شادمانی و القای حس لذت می باشد. در نتیجه با ترشح این دو هورمون در بدن، شما رضایت بیشتری از زندگی خواهید داشت.

فواید ماساژ ریلکسی

فواید ماساژ ریلکسی

کمک به سیستم ایمنی بدن

هورمون کورتیزول علت اصلی به وجود آمدن احساس اضطراب و استرس در بدن می باشد. کورتیزول با حمله به سیستم ایمنی بدن باعث ایجاد احساس ضعف در بدن می شود. ماساژ ریلکسی می تواند میزان کورتیزول بدن را کاهش دهد و در نتیجه به سیستم ایمنی بدن کمک کند که خود را تقویت کند و شخص در مقابل بیماری ها مقاوم تر شود.

سخن پایانی

این نکاتی که در بالا گفتیم برخی از فواید ماساژ ریلکسی است که شما می توانید با هزینه ی بسیار پایین این خدمات را دریافت کنید. همچنین شما جهت اطلاع از قیمت ماساژ ریلکسی و انواع خدمات ماساژ می توانید بر روی قیمت ماساژ که در پایین لینک شده است کلیک کنید.

ماساژ بدن می تواند یکی از راه های بسیار ارزان و راحت برای داشتن یک زندگی سالم و ایده آل باشد. ماساژ ریلکسیشن که در بالا به بررسی تخصصی فواید آن پرداختیم یکی از به صرفه ترین سبک های ماساژ از نظر قیمت در وبسیات ماساژ باما می باشد.

شما می توانید برای دریافت خدمات ماساژ ریلکسی در تهران و کرج بر روی لینک زیر کلیک کنید و از قیمت ماساژ و خدمات ما مطلع باشید.