ماساژ رایحه درمانی

ماساژ آروماتراپی چیست و چه فوایدی دارد

ماساژ آروماتراپی یکی از بهترین روش های برای کسب آرامش، رفع تنش ها و بهبود عملکرد ذهن به شمار می رود.

در این میان برخی از سبک های ماساژ مثل آروماتراپی یا رایحه درمانی به صورت تخصصی بر روی سیستم عصبی افراد تاثیر می گذارند.

در این مقاله از ماساژ باما قصد داریم به شما بگوییم که آروماتراپی چیست و فواید ماساژ آروماتراپی برای بدن شامل چه مواردی می شود.

رایحه درمانی

رایحه درمانی

ماساژ آروماتراپی چیست ؟

واژه ی آروما (Aroma) خود به تنهایی معنای رایحه می دهد و هنگامی که با traphy تراپی ترکیب می شود رایحه درمانی (Aromatherapy) تلفظ می شود.

آروماتراپی شامل روش هایی است که در آن ماساژور یا آروماتراپ با بهره گیری از روغن های خاص که دارای رایحه های مختلفی هستند به درمان مشکلات مراجعه کننده می پردازد.

بهره گیری از فنون آروماتراپی یا رایحه درمانی برای درمان قدمتی چند هزار ساله دارد و آن می تواند به بهبود سلامت بدن و روح کمک کند.

آروماتراپی که در واقع یک سبک ماساژ درمانی به حساب می آید و دارای روش های مختلفی است که در ادامه به بررسی برخی از اصلی ترین آن ها می پردازیم.

تاریخچه ماساژ آروماتراپی

آروماتراپی جزو ماساژ های شرقی به حساب می آید و قدمتی بیش از ۴۰۰۰ سال دارد و از گذشته های دور ساکنین چین، ژاپن و … از آن استفاده می کردند.

ماساژ آروما تراپی نیز در بسیار از کشور های دنیا رایج بوده است و معمولا افراد ثروتمند به انجام این سبک می پرداختند.

رایحه درمانی

آروماتراپی چگونه انجام می شود؟

روش ماساژ آروماتراپی به این گونه است که ماساژور با بهره گیری از روغن های خاصی که خاصیت درمانی دارند شروع به ماساژ بدن شما می کند.

روغن هایی که در این ماساژ استفاده می شوند بیشتر طبع گرم دارند و می توانند بسیار آرامش بخش باشند و خستگی شما را تا حدودی از بین ببرند.

این روغن ها که ماساژور توسط آن ها بدن شما را ماساژ می دهد بو و عطر بسیار خوبی دارند و بر روی مغز شما تاثیر مثبت می گذارند اما این ها تنها فواید آن نیست.

جالب است بدانید که تمام روغن های ماساژ آروماتراپی گیاهی هستند و برای بدن خواص فوق العاده ای دارند که در ادامه به بررسی برخی از این خواص می پردازیم.

فواید ماساژ آروماتراپی یا رایحه درمانی

فواید ماساژ آروماتراپی

فواید ماساژ آروماتراپی

بیشتر افراد از ماساژ آروماتراپی برای کسب آرامش روحی استفاده می کنند و می توان گفت که این سبک برای القای حس آرامش به بدن فوق العاده است.

برخی از فواید ماساژ رایحه درمانی …

کاهش استرس با ماساژ

اگر شما نیز شغلی پر از استرس و اضطراب دارید و می خواهید حداقل برای یکبار هم که شده یک سبک ماساژ جدید را تجربه کنید ماساژ آروما برای شما بهترین گزینه است.

ماساژ آروماتراپی (Aromatherapy) می تواند حس آرامش را به بدن شما القا کند و شما را حداقل برای چند روز هم که شده در آرامش کامل فرو ببرد.

با توجه به تحقیق ها صورت گرفته توسط مرکز پزشکی دانشگاه مریلند این سبک ماساژ باعث کاهش اضطراب و آزاد شدن آندروفین در بدن می شود.

نکته : بهترین اسانس برای کاهش استرس و اظطراب رایحه ی گل رز ، اسانس چوب صندل و رایحه ی وانیل می باشد.

تقویت ذهن با آروماتراپی

آروماتراپی علاوه بر افزایش گردش خون ، القای حس آرامش به بدن خواص تقویتی نیز دارد.

رایحه های توت فرنگی، گل مریم و … برای تقویت مغز بسیار عالی هستند و به  افرادی که تمایل دارند ذهنی آزاد تر داشته باشند و راحت تر فکر کنند توصیه می شود.

درمان سردرد با ماساژ آروماتراپی

اگر شما نیز گاهی اوقات دچار سردرد می شوید یا سردرد بخشی ثابت زندگیتان است می توانید روی ماساژ آروماتراپی حساب باز کنید.

افرادی که از سردرد رنج می برند ممکن است با ماساژ آروماتراپی تسکین پیدا کنند. بهترین اسانس ها برای درمان سردرد اسانس نخود فرنگی می باشد.

درمان سندروم پیش از قاعدگی یا PMS

سندرم پیش از قاعدگی در هر ماه میلیون ها خانوم را تحت تاثیر خود قرار می دهد و آنها را با مشکلاتی نظیر نفخ، خستگی و حساسیت و افزایش درد تحت تاثیر قرار می دهد.

خوشبختانه PMS یا سندروم پیش از قاعدگی توسط ماساژ آروما قابل درمان می باشد.

بهترین روغن ها برای این مشکل روغن های توس و یاسمن می باشند.

درمان سردرد با ماساژ آروماتراپی

انواع روغن های آروماتراپی

روغن ماساژ که از دیر باز به عنوان یک مکمل بسیار عالی برای بسیاری از سبک های ماساژ مورد استفاده قرار می گرفت امروزه نیز طرفداران خاص خود را دارد.

اکثر ماسور ها برای انجام انواع سبک ها مثل ماساژ ریلکسی، ماساژ سوئدی، ماساژ آروماتراپی و … از آن استفاده می کنند.

اکثر گل ها و گیاهانی که از آن ها برای تولید روغن آروماتراپی استفاده می شود از دانه ها یا عصاره ی گیاهان می باشد که کاملا طبیعی هستند.

شرکت های تولید کننده روغن ماساژ سعی می کنند در روغن های خود از مواد مفید و موثر دیگر نیز استفاده کنند تا خواص این روغن چندین برابر شود.

خرید روغن ماساژ آروماتراپی

آروماتراپی چگونه به درمان مشکلات کمک می کند

با توجه به گستردگی حیطه ماساژ ، ناشناخته های بسیاری هنوز در این هنر کهن باقی مانده است که پاسخ آن ها هنوز برای ما مجهول است.

از این ناشناخته ها می توان به خواص برخی از داروها و مواد موجود در طبیعت اشاره کرد.

مطمنا بارها شنیده اید که شخصی از یک گیاه دارویی استفاده کرده است و مشکلش به طور کامل برطرف شده است در صورتی که در طب مدرن داروهای گیاهی و عوامل طبیعی جای خود را به داروهای شیمیایی داده اند و دیگر کمتر کسی به طب سنتی اهمیت می دهد.

به دلیل اینکه تحقیقات کاملی در رابطه با نحوه درمان توسط ماساژ آروماتراپی صورت نگرفته است پاسخ به این سوال اندکی دشوار است اما بی شک اگر خودتان یکبار این سبک را تجربه کنید از آن کاملا راضی خواهید بود.

فواید روغن های آروماتراپی

فواید روغن های آروماتراپی

فواید روغن آروماتراپی برای بدن

با این حال که پاسخ علمی اثبات شده ای برای رایحه درمانی وجود ندارد اما فرضیه هایی وجود دارد که می گوید این سبک با استفاده از رایحه خوشی که در هوا پخش می کند وارد مجاری تنفسی می شود و از آن طریق بر روی ذهن و مغز تاثیر می گذارد.

همانطور که می دانید دنیای عطر ها تاثیر بسیاری روی خلق و خوی هر فردی می گذارد هر شخصی هنگامی که بوی خوشی به مشامش می رسد نا خودآگاه حالش تغییر می کند و حس بهتری پیدا می کند.

در صورتی که این بوی خوش همراه با ماساژ و روغن با کیفیت با خواص فوق العاده باشد مطئنا تاثیر شگرفی بر روی شخص می گذارد.

جلسه اول ماساژ آروماتراپی چگونه است

اگر شما هم کنجکاو هستید که بدانید روش ماساژ آروماتراپی چگونه است باید بدانید که ماسور در ابتدا از شما در رابطه با رایحه ای که دوست دارید در طول ماساژ از آن استفاده شود می پرسد و پس از اینکه نوع روغن تعیین شد ماساژور با استفاده از روغن آروماتراپی به ماساژ بدن شما می پردازد.

در این سبک ماساژور با استفاده از روغن های خاص و گیاهی مخصوص ماساژ و ترکیب این روغن ها با یکدیگر بدن شما را چرب و سپس شروع به ماساژ می کند.

در این سبک ماساژور معمولا سعی می کند که از روغن های خاص و اساسی استفاده کند.

جالب است بدانید که این روغن ها خود خاصیت آرامش بخشی دارند و بدن شما حین ماساژ این روغن ها را از طریق منافذ خود جذب می کند. ماساژ آروماتراپی میانگین بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به طول می انجامد.

قیمت خدمات ماساژ آروماتراپی

برای مشاهده ی قیمت ماساژ آروما و یا رزرو وقت می توانید بر روی لینک آبی رنگ زیر کلیک کنید.

قیمت ماساژ آروماتراپی

جمع بندی

ماساژ آروماتراپی بیشتر برای افرادی توصیه می شود که قصد دارند به یک آرامش درونی برسند و حس آرامش و رهایی را تجربه کنند.

اگر ماساژ آروماتراپی به صورت اصولی و توسط ماساژوری حرفه ای صورت بگیرد می تواند سبب بهتر شدن خلق و خو، آرامش فکری بیشتر، کاهش استرس و اضطراب، کاهش علائم افسردگی، از بین بردن تنش عضلانی، کاهش درد و … شود.

رزرو وقت ماساژ آروماتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *