ماساژ رایحه درمانی

۷ فایده ی ماساژ آروماتراپی یا رایحه درمانی

آروماتراپی یا رایحه درمانی چیست ؟ فواید آروماتراپی ؟ ماساژ آروماتراپی یا رایحه درمانی برای جه افرادی مناسب است ؟ سبک های ماساژ مختلفی وجود دارند که هرکدام از آن ها ویژگی های خاص خودشان را دارند برای مثال ماساژی که در این مطلب قصد بررسی تخصصی آن را داریم یک سبک ماساژ تخصصی است که بیشتر خواص آرامش بخشی دارد و در ادامه قصد داریم به صورت ویژه به بررسی فواید ماساژ آروماتراپی بپردازیم و به شما بگوییم این سبک ماساژ برای چه افرادی مناسب تر است.

رایحه درمانی

رایحه درمانی

آروماتراپی یا رایحه درمانی Aromatherapy

اگر شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که به ماساژ علاقه مند هستید مطمئنا یک مرتبه ماساژ آروماتراپی را تجربه کنید. زیرا روش ماساژ آروماتراپی به گونه ای است که ماساژور باید روغن های خاصی برای ماساژ استفاده کند. روغن هایی که در این ماساژ استفاده می شوند بیشتر طبع گرم دارند و می توانند بسیار آرامش بخش باشند و خستگی شما را تا حدودی از بین ببرند. در ادامه به بررسی فواید این سبک نیز می پردازیم.

آروماتراپی به چه معناست

واژه ی آروما (Aroma) خود به تنهایی معنای رایحه می دهد و هنگامی که با traphy یا تراپی ترکیب می شود رایحه درمانی (Aromatherapy) تلفظ می شود. در سبک ماساژ آروماتراپی ماساژور با استفاده از یک سری روغن های خاص عطر دار به مالش اندام های شما می پردازد.
  رایحه درمانی
این روغن ها که ماساژور توسط آن ها بدن شما را ماساژ می دهد بو و عطر بسیار خوبی دارند و بر روی مغز شما تاثیر مثبت می گذارند اما این ها تنها فواید آن ها نیست. جالب است بدانید که تمام روغن های ماساژ آروماتراپی گیاهی هستند و برای بدن خواص فوق العاده ای دارند که در ادامه به بررسی برخی از این خواص می پردازیم.

فواید روغن آروماتراپی

اگر بخواهیم به بررسی فواید روغن ماساژ آروماتراپی بپردازیم باید بگوییم که بیشتر افراد از آن برای کسب آرامش روحی استفاده می کنند و برای القای حس آرامش به بدن بسیار عالی است. روغن ماساژ که از دیر باز به عنوان یک مکمل بسیار عالی برای بسیاری از سبک های ماساژ مورد استفاده قرار می گرفت امروزه نیز بسیار پرطرفدار است و ماساژور های زیادی برای انجام یکسری از سبک های ماساژ نظیر ماساژ ریلکسی، ماساژ آروماتراپی و … از آن ها استفاده می کنند.

انواع روغن های آروماتراپی

اکثر گیاهانی که از آن ها برای تولید روغن آروماتراپی استفاده می شود از عصاره دانه ها یا عصاره ی گیاهان می باشند. که کاملا طبیعی هستند و شرکت های تولید کننده ی روغن ماساژ سعی می کنند در روغن های ماساژ خود از مواد مفید و موثر دیگر نیز استفاده کنند تا خواص این روغن ها جندین برابر شود.

آروماتراپی چگونه درمان می کند

با توجه به اینکه انسان چیز های بسیار زیادی را کشف کرده است اما ناشناخته های بسیاری نیز باقی مانده است که پاسخ آن ها هنوز برای ما مجهول است. که از این ناشناخته ها می توان به خواص برخی از دارو ها اشاره کرد. مطمنا بارها شنیده اید که شخصی از یک گیاه دارویی استفاده کرده است و مشکلش به طور کامل برطرف شده است. در صورتی که در طب مدرن داروهای گیاهی و عوامل طبیعی جای خود را به داروهای شیمیایی و مضر داده اند و دیگر کمتر کسی به طب سنتی اهمیت می دهد.

فواید روغن های آروماتراپی

فواید روغن های آروماتراپی

با این حال که پاسخ علمی ای اثبات شده ای برای رایحه درمانی وجود ندارد اما فرضیه هایی وجود دارد که می گوید این سبک با استفاده از رایحه ی خوشی که در هوا پخش می کند وارد بینی شما می شود و از آن طریق به شما کمک می کند. همانطور که می دانید دنیای عطر ها و رایحه ها تاثیر بسیاری روی خلق و خوی شما می گذرد هر شخصی هنگامی که بوی عطر خوشی به مشامش می رسد نا خودآگاه حالش تغییر می کند و حس بهتری پیدا می کند. در صورتی که این بوی خوش همراه با ماساژ و روغن با کیفیت با خواص فوق العاده همراه باشد مطعنا تاثیر شگرفی بر روی شما دارد.

جلسه اول ماساژ آروماتراپی

اگر شما هم کنجکاو هستید که بدانید روش ماساژ آروماتراپی چگونه است باید بدانید که ماسوری که انتخاب می کنید برای این کار ابتدا باید از شما در رابطه با رایحه ای که دوست دارید در طول ماساژ از آن استفاده کنید بپرسد و پس از آن که رایحه تعیین شد ماساژور با استفاده از روغن آروماتراپی به ماساژ بدن شما می پردازد.

تاریخچه ی ماساژ آروماتراپی

آروماتراپی جزو ماساژ های شرقی به حساب می آید و قدمتی بیش از ۴۰۰۰ سال دارد و از گذشته های ساکنین چین ، ژاپن و … از این روش ماساژ استفاده می کردند. ماساژ آروما تراپی نیز در بسیار از کشور های دنیا رایج بوده است و معمولا افراد ثروتمند به انجام این سبک ماساژ می پرداختند.

فواید ماساژ آروماتراپی

با ماساژ آروماتراپی، عضلات بدن ماساژ داده می شوند و این فرایند به بهبود جریان خون در بدن کمک شایانی می کند. هنگامی که خون در بدن جریانش روان تر می شود عظلات راحت تر به آن دسترسی پیدا می کنند و کارایی بدن افزایش پیدا می کند.  

فواید ماساژ آروماتراپی یا رایحه درمانی

فواید ماساژ آروماتراپی یا رایحه درمانی

اگر می خواهید بدانید که این ماساژ چگونه گردش خون در بدن را راحت تر می کند باید گفت که ماساژ آروماتراپی با جذب روغن های ماساژ از طریق منافذ پوست گردش خون در بدن شما را افزایش می دهد. اگر بخواهیم به بهترین روغن ها برای افزایش گردش خون اشاره کنیم باید به روغن نیشکر، گریپ فروت، توت فرنگی اشاره کرد.

کاهش استرس با آروماتراپی

اگر شما نیز شغلی پر از استرس و اضطراب دارید و می خواهید حداقل برای یکبار هم که شده یک سبک ماساژ جدید را تجربه کنید ماساژ آروماتراپی برای شما بهترین گزینه است. ماساژ آروماتراپی (Aromatherapy) می تواند حس آرامش را به بدن شما القا کند و شما را حداقل برای چند روز هم که شده در آرامش کامل فرو ببرد. باتوجه به تحقیق ها صورت گرفته توسط مرکز پزشکی دانشگاه مریلند این سبک ماساژ باعث کاهش اضطراب و آزاد شدن آندروفین در بدن می شود.

نکته : بهترین اسانس برای کاهش استرس و اظطراب رایحه ی گل رز ، اسانس چوب صندل و رایحه ی وانیل می باشد.

تقویت ذهن با رایحه درمانی

آروماتراپی علاوه بر افزایش گردش خون ، القای حس آرامش به بدن خواص تقوتی نیز دارد. رایحه های توت فرنگی، گل مریم و… برای تقویت مغز بسیار عالی هستند. و به  افرادی که تمایل دارند ذهنی آزاد تر داشته باشند و راحت تر فکر کنند توصیه می شود.

درمان سردرد با ماساژ آروماتراپی

اگر شما نیز گاهی اوقات دچار سردرد می شوید یا سردرد یک بخش ثابت زندگیتان است می توانید روی ماساژ آروماتراپی حساب باز کنید.

درمان سردرد با ماساژ آروماتراپی

درمان سردرد با ماساژ آروماتراپی

اگر شما نیز به دنبال این هستید که سردرد های خود را با ماساژ از بین ببرید ماساژ آروماتراپی می تواند برای شما یکی از بهترین گزینه های ممکن باشد. افرادی که از سردرد ثابت رنج می برند ممکن است با ماساژ آروماتراپی تسکین پیدا کنند. بهترین اسانس ها برای درمان سردرد اسانس نخود فرنگی می باشد.

درمان سندروم پیش از قاعدگی یا PMS با رایحه درمانی

سندرم پیش از قاعدگی در هر ماه میلیون ها خانوم را تحت تاثیر خود قرار می دهد و آنها را با مشکلاتی نظیر نفخ، خستگی و حساسیت و افزایش درد آزار می دهد.  خوشبختانه PMS یا سندروم پیش از قاعدگی توسط ماساژ آروماتراپی قابل درمان می باشد. لازم به ذکر است که بهترین روغن ها برای این مشکل روغن های توس و یاسمن می باشند.

جمع بندی

ماساژ آروماتراپی بیشتر برای افرادی توصیه می شود که قصد دارند به یک آرامش درونی برسند و حس آرامش و رهایی را تجربه کنند. اگر ماساژ آروماتراپی به صورت اصولی و توسط ماساژوری حرفه ای صورت بگیرد می تواند سبب بهتر شدن خلق و خوپ، آرامش فکری بیشتر، کاهش استرس و اضطراب، کاهش علائم افسردگی، از بین بردن تنش عضلانی، کاهش درد و … شود.

در ماساژ آروماتراپی ماساژور با استفاده از روغن های خاص و گیاهی مخصوص ماساژ و ترکیب این روغن ها با یکدیگر بدن شما را چرب و سپس شروع به ماساژ می کند. در این سبک ماساژور معمولا سعی می کند که از روغن های خاص و اساسی در ماساژ آروماتراپی استفاده کند. جالب است بدانید که این روغن ها خود خاصیت آرامش بخشی دارند و بدن شما حین ماساژ این روغن ها را از طریق منافذ خود جذب می کند. ماساژ آروماتراپی میانگین بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه بنا بر صلاح دید ماساژور به طول می انجامد.

قیمت ماساژ آروماتراپی

اگر شما نیز قصد دارید که ماساژ آروماتراپی یا رایحه درمانی را تجربه کنید شما می توانید رزرو وقت ماساژ خود را انجام دهید و پس از تکمیل فرایند رزرو و مشاهده ی قیمت ماساژ خدمات ماساژ مورد پسند خود را در محل به همراه تخت و لوازم لازم دریافت کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *