آموزش انواع روش لیفت صورت

لیفت صورت چیست و لیفت صورت با ماساژ چگونه است

لیفت صورت چیست ؟ انواع روش های لیفت صورت ؟ لیفت صورت با نخ چطور است ؟ لیفت صورت با لیزر چگونه است ؟ لیفت صورت با جراحی چگونه است ؟ عوارض لیفت صورت با جراحی؟ لیفت صورت طبیعی چیست ؟ لیفت صورت با ماساژ چه فوایدی دارد ؟ اگر شما نیز می خواهید با انواع روش های لیفت صورت آشنا شوید و بدانید که لیفت صورت با ماساژ چگونه است در ادامه ی این مقاله حتما با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع روش های لیفت پوست

در این مطلب ما قصد داریم به شما شیوه ی لیفت صورت با ماساژ و روش جوانسازی پوست را آموزش دهیم و همچنین در ادامه به انواع روش های مرسوم لیفتینگ نیز می پردازیم. شما عزیزان می توانید بدون صرفه هزینه و وقت زیاد در کوتاه ترین زمان ممکن با این روش هایی که در این مطلب به شما آموزش می دهیم پوستی زیبا و شاداب داشته باشید. پس در ادامه با متخصصان ما همراه باشید.

 

انواع روش های لیفت صورت

انواع روش های لیفت صورت

 

همه ی ما می دانیم که محافظت از پوست در برابر مواد مضر که در محیط اطراف ما قرار دارند امری بسیار مهم است. شما برای اینکه پوستی زیبا و شاداب داشته باشید باید از پوست خود در برابر آلودگی های محیطی و رادیکال های موجود در هوا محافظت کنید. همانطور که می دانید آلودگی های محیطی می توانند به پیری زودرس پوست موجب شوند و چهره ی شما را بسیار مسن تر نمایش دهند.

راهکار های جلوگیری از افتادگی پوست

همان طور که میدانید داشتن پوستی زیبا و شاداب برای همه ی ما مهم است و تلاش میکنیم که از شیوه های مختلف برای شادابی پوستمان بهره بگیریم با استفاده از لیفت صورت می توانیم پوست زیبا و با نشاط داشته باشیم از جمله راهکارهای موثر لیفت صورت، لیفت صورت با ماساژ است.

یکی از بهترین روش ها جهت سلامت و شادابی پوست لیفت صورت می باشد همان طور که می دانید برای لیفت صورت از کرم های گوناگون یا بوتاکس و مواردی از این قبیل استفاده می کنند که هزینه های سنگینی در بر دارد و همیشه انتظاری که ما داریم را برآورده نمی کند و پیگیری های مکرر را به دنبال دارد اما ما شما را با راحت ترین روش آموزش لیفت صورت که هیچ هزینه ای ندارد آشنا می کنیم پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

همانطور که همه ی شما نیز می دانید جامعه جهانی روبه میانسالی در حال حرکت است و از معایب میانسالی نیز می توان به چروک های پوست و لک های پوستی اشاره کرد. در همین راستا اکثر مردم دنیا برای جلوگیری از افتادگی پوست و پیری زودرس خود دست به اقدام هایی می زنند که از این اقدام ها می توان به استفاده از روش های جوانسازی پوست و حفظ شادابی پوست اشاره کرد. بسیاری از افراد نیز استفاده از تکنیک های مصنوعی مانند تزریق ژل زیر پوست را ترجیح می دهند اما بهتر است بدانید که این روش ها دائمی نیست و ممکن از برای شما عوارضی را به همراه داشته باشد و از همه مهم تر اینکه هزینه زیادی نیز برای شما به همراه دارد. اکثر مردم ترجیح می دهند که بدون صرف هزینه و با استفاده از روش های طبیعی به زیبایی خود اهمیت دهند.

لیفت صورت

روش های زیادی برای لیفت پوست صورت و گردن در دنیا وجود دارد اما اینکه کدام یکی از آن ها موثر تر است را باید از متخصصان زیبایی پرسید. البته توجه داشته باشید که توجه به حرف های هر متخصصی نیز درست نیست زیرا بسیار از آن ها روش هایی را به شما معرفی می کنند که برای آن ها پول ساز تر باشد.

لیفت صورت چیست ؟

لیفت صورت یا Face lift به روشی گفته می شود که در آن با انجام تکنیک های مختلفی سعی می شود پوست فرد فرم و حالت طبیعی خود را که از دست داده است دوباره به دست آورد و چین و چروک های شخص باز شده و صورت فرم خوش حالت تری به خود بگیرد.

انواع روش های لیفت صورت

لیفت صورت به دو روش صورت می گیرد که شامل لیفت با عمل جراحی و لیفت صورت بدون جراحی است که ما در این مطلب بیشتر قصد داریم به بررسی این روش بپردازیم.

لیفت صورت با جراحی

 

لیفت صورت با جراحی

لیفت صورت با جراحی

 

لیفت صورت با جراحی که اکثر شما نیز درباره آن اندکی اطلاعات دارید توسط پزشک صورت می گیرد و در آن متخصص زیبایی با استفاده از یک عمل جراحی به همراه بیهوشی پوست شما را می کشد یا به اصطلاح لیفت می کند. این روش که هزینه ی زیادی به همراه دارد اگر توسط پزشک زبر دست انجام شود می تواند نتیجه ی خوبی برای شما به همراه داشته باشد اما همانطور که می دانید هر عمل جراحی ای عوارضی نیز در پی دارد که می تواند بسیاری از افراد را از این کار پشیمان کند.

عوارض لیفت صورت با جراحی

لیفت صورت با جراحی می تواند عوارض زیادی برای شما به همراه داشته باشد که از آن ها می توان به تورم بعد از عمل، بوجود آمدن کبودی، بوجود آمدن هماتوم و سرووم و حتی میتواند سبب شود که حالت ارتجاعی پوست شما تضعیف شود.

البته این به این معنا نیست که لیفت صورت عمل بدی است و از انجام آن خود داری کنید اگر شما نیز به توصیه های پزشک خود به خوبی گوش کنید و از کار  های که شما را از انجام آن ها منع کرده است خودداری کنید مانند استفاده نکردن از یکسری داروهای خاص و همچنین ترک استعمال سیگار حداقل برای 6 هفته قبل از عمل جراحی و عواملی از این دست برای شما مشکلی به وجود نمی آید.

جمع بندی

در مجموع لیفت صورت با عمل جراحی مانند هر عملی ریسک هایی دارد که این موضوع به خود شخص بستگی دارد که این ریسک ها را بپذیرد یا از انجام این عمل خودداری کند. همچنین این عمل می تواند هزینه ی زیادی را برای شما به همراه داشته باشد.

 

لیفت صورت با جراحی

لیفت صورت با جراحی

 

در مجموع اگر شما نیز قصد لیفت صورت با عمل جراحی را داشته اید اما با خواندن این مطلب پشیمان شده اید نگران نباشید همیشه راه هایی دیگری نیز وجود دارد که در ادامه ی این مطلب به بررسی آن ها نیز می پردازیم پس با ما همراه باشید تا تکنیک های لیفت صورت بدون عمل جراحی را به شما آموزش دهیم.

لیفت صورت بدون عمل جراحی

لیفت صورت بدون عمل جراحی نیز یکی از محبوب ترین راه ها برای خوش حالت شدن پوست صورت است که در بین مردم بسیار پرطرفدار است.  لیفت صورت بدون جراحی نیز دو نوع است که شامل لیفت صورت با مواد مصنوعی و تکنیک های خاص می شود و روش دوم نیز لیفت صورت به صورت طبیعی و بدون استفاده از مواد شیمیایی است با تکنیک های ماساژ می باشد.

لیفت صورت با تکنیک های خاص

همانطور که در بالا نیز توضیح دادیم برای لیفت صورت راهکارهای زیادی وجود دارد که بررسی برخی از آن ها خالی از لطف نیست.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ یا کشیدن پوست صورت با نخ یکی از جدیدترین روش هایی است  که توسط کره ای ها ابداع شده است این روش که با نام هایی مانند ترد امبدینگ نیز شناخته می شود و در سال های اخیر بسیار از آن استقبال شده است توسط نخ های که قابلیت جذب در بدن را دارند انجام می شود. لیفت صورت با نخ بیشتر جهت از بین بردن چین و چروک های صورت و سفت شدن پوست و جوانسازی پوست استفاده می شود.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ چگونه است ؟

لیفت صورت با نخ که توسط سوزن های تب سوزنی صورت می گیرد یک روش لیفت صورت بدون جراحی است. برای انجام این عمل ابتدا صورت شما را با استفاده از داروهایی بی حس می کنند سپس مرحله کاشت نخ زیر پوست را انجام می دهند.

عوارض لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ نیز ممکن است برای برخی اشخاص عوارض جانبی داشته باشد. نخ های که برای این نوع لیفت از آن ها استفاده می شود از نوع نخ های PDO  هستند و خطری برای بدن ندارند و مدتی پس از این کار جذب پوست می شوند. البته ممکن از در برخی موارد سبب ایجاد رد های قرمز در زیر پوست شوند که پس از مدتی جای این رده ها از روی پوست پاک می شود.

در مجموع برخی از افرادی که از لیفت صورت با نخ استفاده کرده اند گفته اند که اثر این لیفت پس از مدتی از بین می رود و پوست به حالت اولیه باز می گردد و برخی از پزشکان نیز می گویند که کشیدن صورت با نخ بهداشتی نیست و ممکن است عوارض بدی برای شخص داشته باشد در صورتی که در مراکز غیر معتبر این کار انجام شود.

لیفت صورت با لیزر

تاثیر لیفت صورت با لیزر

تاثیر لیفت صورت با لیزر

لیفت صورت با لیزر یکی از جدیدترین روش های لیفتینگ در دنیا می باشد که به وسیله ی بروزترین تکنولوژی های دنیا انجام می شود. لیفت پوست با لیزر می تواند باعث افزایش مقاوت پوست شود و پوست را سفت کند و بر روی لایه های پایینی پوست نیز بسیار موثر باشد.

لیفت صورت با لیزر چگونه است ؟

در لیفت صورت با لیزر دیگر احتیاجی به جراحی و یا بی حسی و حتی باز کردن سطح پوست نیست. در این روش پزشک متخصص لیزر را بر روی قسمتی که قصد سفت کردن و خوشحالت شدن آن را دارید می اندازد تا پوست شما به حالت طبیعی خود بر گردد. لازم به ذکر است که این فرایند برای جوانسازی پوست نیز بسیار موثر است.

لیفت صورت برای کدام قسمت های بدن مناسب است ؟

  • این روش سبب سفت شدن پوست صورت و گردن می شود
  • خطوط و چین و چروک های پوست را تقریبا محو می کند
  • کمک به سفت شدن ماهیچه های صورت
  • از بین بردن چروک های گردن و افتادگی پوست
  • کمک به شادابی و جوانی صورت

عوارض لیفت صورت با لیزر

لیفت صورت به نسبت روش های دیگر لیفت صورت عوارض کمتری به همراه دارد اما همچنان ممکن است برای عده ای مشکل آفرین شود. برای مثال در برخی از افراد ممکن است سبب قرمزی پوست شود و حتی در برخی ممکن است دچار التهاب پوست شود اما این عوارض بسیار نادر است و در بیشتر افراد مشکلی به وجود نمی آید لیفت با لیزر در برخی نیز ممکن است ایجاد تاول یا کبودی کند. پس از لیفت با لیزر به فرد پیشنهاد می شود که تا مدتی از کرم های ضد آفتاب استفاده کند زیرا هنگامی که پوست در معرض آفتاب قرار میگرد ممکن است برای شخص آزار دهنده باشد.

لیفت صورت با ماساژ

یکی از بهترین روش های پیشنهادی برای لیفتینگ صورت لیفت با ماساژ به همراه روغن های گیاهی یا لوسیون ها می باشد که می تواند نتیجه ای شگفت انگیز برای شما داشته باشد. لیفت پوست با ماساژ یک روش تضمینی بدون هزینه و بدون هیچگونه عوارض جانبی می باشد.

 

تاثیر لیفت صورت با ماساژ

تاثیر لیفت صورت با ماساژ

 

همانطور که در بالا به بررسی انواع روش های لیفت صورت پرداختیم متوجه شدید که همه ی روش های لیفت با جراحی و لیفت بدون جراحی با استفاده از مواد شیمیایی دارای عوارضی هستد و هزینه ی زیادی را برای شما در پی دارند.

اما لیفت با ماساژ یک روش بسیار مفید و موثر است که خودتان هم می توانید در منزلتان آن را انجام دهید و تقریبا هیچ هزینه ای برای شما به همراه ندارد. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما روش های لیفت صورت طبیعی را آموزش دهیم.

فواید لیفت صورت با ماساژ

لیفت صورت با ماساژ علاوه بر کم هزینه بودن تاثیر شگفت انگیزی دارد و می تواند باعث شود چین و چروک های شما به صورت چشمگیری کاهش پیدا کنند و همچنین می تواند خطوط خنده و خطوط اخم را نیز از بین ببرد، شما با ماساژ صورت می توانید افتادگی پوست صورت خود را کاهش دهید و پوست خود را تا حدودی به حالت اولیه برگردانید.

لیفت صورت با ماساژ سبب جوانسازی پوست نیز می شود و رنگ پوست شما را روشن تر می کند و سبب می شود که اکسیژن بیشتری به ماهیچه ها و بافت های صورت برسد. دلیل جوانسازی پوست و روشن تر شدن پوست این است که خون در صورت شما به جریان می افتد و همین موضوع سبب می شود پوست شما سفت تر شود و عضلات صورت تقویت شود و رنگ پوست روشن تر شود.

ماساژ دادن غدد لنفاوی باعث می شود که مواد مضر و متابولیک از جریان خون و بدن شما خارج شوند و این موضوع سبب می شود که خون شما پاکسازی شود و این خون پاک مواد مغذی را راحت تر به پوست و ماهیچه های صورت برساند که سبب جوانسازی پوست شما می شود.

ماساژ صورت سبب القای حس آرامش به بدن شما می شود و باعث می شود که بدن شما وارد حالت آرامش شود و همین موضوع مراجعه کننده را ریلکس می کند و شخص به خواب فرو می رود علاوه بر اینها این ماساژ برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش نیز بسیار مفید است همچنین سبب می شود سینوس های شما پس از چند دوره ماساژ صورت کاملا باز شوند و از سردرد های میگرنی در امان باشید.

ماساژ صورت به صورت حرفه ای یک فرایند تخصصی است که باید توسط ماسور متخصص انجام شود. این سبک ماساژ تاثیر فوق العادی برای لیفت صورت دارد، اما شما خودتان هم می توانید لیفت صورت را به صورت ابتدایی تر در منزل انجام دهید.

لیفت صورت با ماساژ چگونه است

لیفت صورت با ماساژ به شکل امروزی قدمت زیادی ندارد اما در کل ماساژ صورت و سر در فرهنگ های مختلف بسیار رایج بوده است و بسیاری از افراد در گذشته ها نیز سر و صورت خود را ماساژ می داده اند. اما لیفت صورت به شیوه ماساژ تقریبا دو دهه است که بسیار رایج شده است و افراد برای فرم و حالت دهی پوست صورت و گردن خود از آن استفاده می کنند. لیفت طبیعی صورت که به همراه تکنیک های ماساژ انجام می شود از روش های مختلفی  استفاده می کنند که از آن ها می توان به آزاد سازی میافاسیا ، ایجاد تعادل در انرژی بدن، ضربان درمانی یا Pulse Therapy و تخلیه ی دستگاه لنفاوی نام برد.

 

آموزش لیفت صورت با ماساژ

آموزش لیفت صورت با ماساژ

لیفت صورت از کرم یا روغن خاصی استفاده نمی کند ولی شما میتوانید برای اینکار از روغن های گیاهی استفاده کنید. برای اینکه شما از لیفت صورت نتیجه ای قابل قبولی بگیرید حداقل باید شش جلسه ی یک ساعته این سبک ماساژ را در طول هفته بر روی صورت و یا گردن خود انجام دهید توجه داشته باشید که هر جلسه باید یک ساعت به طول بی انجامد تا نتیجه ی خوب آن را پس از  یک دوره مشاهده کنید.

نحوه ی لیفت صورت طبیعی با ماساژ

عضلات، ماهیچه ها پوست و استخوان های صورت و گردن ساختاری همانند بقیه بدن دارند و برای ماساژ آن ها به سبک یا شیوه ی خاصی احتیاج نیست. در پایین همکاران ما برای شما ویدیوی آموزشی در زمینه ی لیفت صورت با ماساژ را تدارک دیده اند که شما می توانید با تماشای این ویدیوی سه دقیقه ای اصول ماساژ صورت را آموزش ببینید و این سبک را بر روی صورت خود انجام دهید و سعی میکنم در مقاله ای دیگر به صورت تخصصی به بررسی ماساژ گردن و لیفت پوست گردن بپردازیم.

ویدیو آمورش لیفت صورت با دست

 

دیدگاه‌ها (1)

  1. اشتراک ها: آموزش ماساژ صورت جهت حذف چین چروک صورت و ماساژ برای جلوگیری از افتادگی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *