فواید ماساژ سنگ

فواید ماساژ سنگ برای بدن چیست

ماساژ سنگ که یکی از قدیمی ترین سبک های ماساژ است فواید فوق العاده ای برای بدن دارد و می تواند به رفع گرفتگی عضلات و کوفتگی بدن کمک کند. ماساژ سنگ نوعی سبک ماساژ درمانی است که در آن از سنگ ماساژ با سطح صاف و صیقلی استفاده می شود که معمولا قابلیت جذب گرما دارند.

ماساژور در ماساژ سنگ داغ سنگ های ماساژ را بر روی نقاط خاصی از بدن قرار می دهد و پس از مدتی جابه جا می کند.

گرما و وزن سنگ ماساژ به ماساژ درمانگر اجازه می دهد که دسترسی بهتری به عمق عضلات داشته باشد بدون اینکه از فشار زیادی استفاده کند. گرمای سنگ های ماساژ باعث ریلکس شدن عضلات می شود.

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

اساس ماساژ سنگ داغ

از اصلی ترین لوازم ماساژ سنگ داغ می توان به سنگ ماساژ اشاره کرد که توسط هیتر مخصوص گرم می شوند. معمولا برای ماساژ با سنگ از سنگ های بازالتی که درون رودخانه ها قرار دارند استفاده می شود.
سنگ بازالتی که از دل آتشفشان ها خارج می شود توانایی بالایی در جذب و نگهداری گرما در خود دارد.

برای استفاده از سنگ ها معمولا آن ها را درون هیتر مخصوص سنگ قرار می دهند، توجه داشته باشید که استفاده از مایکروویو، اجاق گاز، یا کوره برای گرم کردن سنگ انتخاب معقولانه نیست زیرا ممکن است باعث سوختگی بدن ماساژ گیرنده شود.

بهترین دما برای گرم کردن سنگ ماساژ ۴۵ درجه سانتی گراد است که برای تمامی افراد مناسب است.

در ماساژ با سنگ داغ تکنیک های مختلفی وجود دارد برخی ماسور ها از فرم و آناتومی بدن برای حرکت دادن سنگ ها بر روی عضلات استفاده می کنند و برخی دیگر نیز معتقدند که قرار دادن سنگ ماساژ بر روی نقاط انرژی بدن (چاکرا ها) تاثیر فوق العاده ای در افزایش سطح انرژی دارد و می تواند به رفع بیماری و درد ها کمک کند.

در ماساژ سنگ داغ معمولا از تکنیک های ماساژ سوئدی استفاده می شود که شامل کشیدن سنگ بر روی بدن و ورز دادن عضلات است.

ماساژ با سنگ داغ

ماساژ با سنگ داغ

فواید ماساژ سنگ داغ

برای بررسی فواید ماساژ سنگ داغ بهتر است ابتدا نظر مردم در مورد این سبک را بدانید، ماساژ سنگ از نظر اکثر مردم سبکی بسیار آرامش بخش است که شما را به آرامشی عمیق فرو می برد.

گرم شدن بدن برای افرادی که به سرما علاقه دارند می تواند بسیار آرامش بخش باشد، گرمای سنگ باعث می شود که عضلات شخص شل شوند و ماساژور بتواند با استفاده از فشار کمتری به بافت عمیق دسترسی داشته باشد.

تحقیقات صورت گرفته در مورد فواید ماساژ سنگ گرم نشان دهنده این است که این سبک برای افرادی که مبتلا به افسردگی، برخی سندروم ها، آرتروز، فیبرومیالژیا، فشار خون بالا، بیماری های خود ایمنی و بیماری های مربوط به افراد مسن مثل پارکینسون و زوال عقل هستند تاثیرات مثبت بسیار زیادی دارد.
البته گفتنی است که اکثر مردم بیشتر به دلیل موارد زیر از ماساژ سنگ گرم استفاده می کنند :

 • بی خوابی
 • اظطراب
 • افسردگی
 • کمر درد
فواید ماساژ با سنگ

فواید ماساژ با سنگ

در طول مدت ماساژ ماسور سنگ ها را روی نقاط مختلفی از بدن قرار می دهد، البته در صورتی که مشتری گرفتگی در قسمت خاصی از بدن داشته باشد توجه ماسور بیشتر به آن قسمت معطوف می شود.
نقاطی که در ماساژ سنگ بیشتر به آن ها توجه می شود :

 • ماساژ دو طرف ستون فقرات
 • ماساژ با کمک کف دست
 • روی پاها، شکم، کف پا

معمولا از سنگ های ماساژ با سایز کوچک برای ماساژ بین انگشتان دست و پا استفاده می شود.
بعد از اینکه سنگ ها بر روی بدن شما قرار گرفتند ممکن است مدتی طول بکشد تا متوجه گرمای آن ها شوید. در ماساژ با سنگ به سلیقه مشتری ماسور هم می تواند از روغن ماساژ استفاده کند و هم بدون روغن ماساژ دهد.

ماساژ سنگ با روغن

در ماساژ سنگ با روغن، ماسور روغن را بر روی بدن مالش می دهد و سپس با کمک سنگ ماساژ با حرکات کشویی به حرکت دادن سنگ ها بر روی بدن می پردازد. ماساژورها در بیشتر مواقع در ماساژ سنگ از تکنیک های ماساژ سوئدی برای ماساژ کمر، گردن، شانه، دست و پاها استفاده می کنند.

مدت زمانی ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ چیزی نزدیک به ۶۰ الی ۹۰ دقیقه به طول می انجامد البته این بازه زمانی مربوط به نوع معمولی این سبک است. برخی ماسور ها تکنیک های خاصی دارند که ممکن است در مدت زمانی ماساژ تاثیر گذار باشد.
تجربه ماساژ سنگ داغ با کیفیت
برای اینکه بتوانید از فواید ماساژ سنگ داغ بیشترین بهره را ببرید پیشنهاد می کنیم حتما به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • سعی کنید حتما از یک مرکز معتبر خدمات ماساژ سنگ را دریافت کنید
 • تا چند ساعت قبل از ماساژ غذا نخورید
 • سعی کنید قبل و بعد از ماساژ حتما آب بخورید
 • اگر بیماری خاصی دارید حتما با پزشکتان مشورت کنید.

برای دریافت خدمات یا اطلاع از قیمت ماساژ سنگ داغ در یک مرکز معتبر بر روی لینک کلیک کنید.

خدمات ماساژ سنگ داغ

لذت ماساژ با سنگ

لذت ماساژ با سنگ

آیا ماساژ سنگ گرم دردناک است ؟

سنگهای گرم صاف و به طور معمول نزدیک به چنداینچ طول دارند. سنگ ها باید با استفاده از هیتر برقی گرم شوند تا دما به خوبی کنترل شود.
در صورتی که سنگ ماساژ بیش از حد داغ باشد شما باید حتما به ماساژور اطلاع دهید تا دمای آن ها را کاهش دهد. در حالت عادی و دمای نرمال ۴۵ درجه به هیچ عنوان شما گرمای زیادی روی پوستتان احساس نمی کنید و این فرایند به هیچ وجه دردناک نیست.

چه افرادی نباید ماساژ سنگ داغ بگیرند

در مجموع می توان گفت که ماساژ فعالیتی بسیار کم خطر است و فقط در موارد بسیار معدود شاهد گزارش آسیب دیدگی در مشتری ها هستیم آن هم بیشتر به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی است.

ماساژ سنگ داغ در صورتی که توسط ماسور متخصص و آگاه انجام شود بی خطر است اما باز هم برای همه ی افراد مناسب نیست. طبق توصیه پزشکان استفاده از ماساژ سنگ گرم برای کودکان و زنان باردار مناسب نیست و ممکن است برای آن ها تاثیر منفی داشته باشد.

در صورت داشتن بیماری هایی مانند فشار خون بالا ، دیابت ، بیماری قلبی ، واریس ، میگرن ، بیماری های خود ایمنی ، کاهش حساسیت به درد ، سرطان ، صرع ، تومورها ، یا ایمپلنت های فلزی و حتی افرادی که تحت درمان با دارو های خاص هستند که خون را رقیق می کند باید با پزشک خود مشورت کنند.

همچنین در صورتی که به تازگی تحت عمل جراحی بوده اید و جای زخم هنوز بر روی بدنتان وجود دارد بهتر است پیش از رزرو وقت ماساژ حتما با پزشک مشورت کنید.

منبع : www.verywellhealth.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *