۸ روش درمان سیاتیک با ماساژ

درد سیاتیک چیست؟ علت درد سیاتیک ؟ و سوال هایی از این دست اگر شما یا یکی از بستگانتان به بیماری سیاتیک مبتلاست این مطلب را از دست ندهید زیرا قصد داریم در آن شما را با ۸ روش درمان درد سیاتیک آشنا کنیم و همچنین به صورت تخصصی به شما آموزش دهیم که چگونه با ماساژ مشکل سیاتیک خود را برطرف کنید.

درمان درد سیاتیک

اگر شما نیز می خوهید بدانید که درد سیاتیک به چه علت در بدن به وجود می آید باید بگوییم که علت اصلی سیاتیک فشار وارد شدن به عصب سیاتیک می باشد. سیاتیک در ابتدا باعث ایجاد درد در یک نقطه از بدن می شود. اما با گذشت زمان این درد گسترش پیدا می کند و نقاط دیگری را نیز درگیر می کند. درد سیاتیک معمولا در پا به وجود می آید و از قسمت زیر ستون فقرات تا انتهای پا ادامه دارد. و معمولا قسمتی پشتی ران را تحریک می کند.

درمان در سیاتیک

درمان در سیاتیک

نشانه های درد سیاتیک چیست؟

درد سیاتیک اغلب باعث ایجاد سوزش پا می شود و همچنین می تواند باعث ایجاد کوفتگی و درد در عضلات آن قسمت نیز شود. و همچنین در راه رفتن و نشستن شما اختلال ایجاد کند. اگر شما نیز چند وقتی است که در قسمت پا، درد یا سوزش دارید و احساس بی حسی خاصی در قسمت پایینی بدن خود دارید ممکن است شما دچار درد سیاتیک شده باشید.
در ادامه قصد داریم یکسری شیوه های درمانی آزمایش شده خانگی برای کاهش و درمان درد سیاتیک را به شما پیشنهاد دهیم.

درمان سیاتیک با ماساژ

در ابتدا قصد داریم روشی که به وسیله ی ماساژ می توانید درد سیاتیک خود را کاهش و یا درمان کنید را توضیح بدهیم که یکی از کارآمد ترین روش های ممکن است.
ماساژ درمانی یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن درد سیاتیک است. در ادامه قصد داریم شما را با یک روش ماساژ برای درمان درد سیاتیک آشنا کنیم. برای ماساژ قسمت آسیب دیده ابتدا لازم است که یک ترکیب گیاهی تهیه کنید. مواد لازم برای تهیه این ترکیب گیاهی شامل :

ماساژ کمر برای درمان سیاتیک

ماساژ کمر برای درمان سیاتیک

سه قاشق پودر جوز هندی و یک فنجان روغن کنجد اصل می باشد. این دو را باهم ترکیب کنید سپس آن را درون یک ظرف بریزید و اجازه بدهید که حرارت ببیند. پس از اینکه این فرایند را انجام دادید اجازه بدهید اندکی خنک شود و سپس آن را به بر روی نقطه ای که درد می کند بریزید و آن محل را را با دست مالش دهید.
این روش ماساژ با تکرار می تواند بسیار موثر باشد و سبب می شود درد شما کاهش یا حتی درمان شود.

البته لازم به ذکر است که ماساژ های تخصصی ای برای درمان درد سیاتیک وجود دارد که از آن ها می توان به ماساژ یومی هو تراپی اشاره کرد. این سبک ماساژ ماساژی بسیار تخصصی است و توسط ماساژ درمانگرهای حرفه ای انجام می شود.

ورزش برای درمان درد سیاتیک

یکی دیگر از روش های تاثیر گذار برای درمان درد سیاتیک ورزش است. پس از تشخیص سیاتیک شما می توانید با مشورت با پزشک خود یکسری ورزش های اصولی برای کاهش درد و درمان این درد را انجام بدهید.

برای انجام این ورزش ها می توانید بر روی زمین دراز بکشید و زانوی خود را در حالت خم بالا بیاورید و به سمت شکم حرکت دهید. برای اینکه راحت تر بتوانید این حرکت انجام دهید یک دست خود را پشت ران پایتان قرار بدهید و به آرامی پا را تا شکم بالا بیاورید. پس از ۲۰ ثانیه نگه داشتن پا در این حالت پای خود را به آرامی پایین بیاورید. این ورزش را برای ۳ الی ۵ بار در یک روز هم برای پای چپ و هم برای پای راست خود انجام بدهید.

استفاده از زردچوبه برای درمان سیاتیک

اگر شما نیز مشکل درد سیاتیک دارید استفاده از زردچوبه را نیز درنظر بگیرید. در صورت استفاده از زردچوبه طبق دستوری که در پایین به شما می دهیم التهاب در آن قسمت برطرف می شود و ترکیبات Curcumin موجود در آن سبب می شود که درد های شما بسیار کمتر شود.

درمان سیاتیک با زردچوبه

درمان سیاتیک با زردچوبه

اگر شما نیز با مشکل دیابت مواجه هستید و یا مشکل خون رقیق دارید و یا سنگ کیسه ی صفرا دارید به هیچ عنوان از زردچوبه استفاده نکنید.

طرز تهیه

برای تهیه این محلول، ۱ قاشق چای خوری زردچوبه را با یک استکان شیر ترکیب کنید. شما در کنار آن می توانید از دارچین نیز استفاده کنید و پس از همه ی این ها محلول را با عسل مخلوط کنید. این داروی گیاهی را روزی یک یا دوبار میل کنید. این محلول می تواند درد سیاتیک شما را  کنترل و یا درمان کند.

استفاده از هات پک و کلد پک ها

اگر شما نیز از پک های گرم کننده و سرد کننده استفاده کنید می توانید نتیجه ای بسیار مطلوب دریافت کنید. استفاده از این پک ها می تواند به درمان درد سیاتیک بسیار کمک کنید و التهاب بدن شما را از بین ببرد. استفاده از پک های سرد کننده می تواند تورم را از بین ببرد و پک های گرم نیز بیشتر برای از بین رفتن تنش های عضلانی توصیه می شوند. توصیه می شود ابتدا از پک های گرم استفاده کنید و تنش را از بین ببرید سپس از پک سرد استفاده کنید.

هات پک و کلد پک ها

هات پک و کلد پک ها

اگر شما نیز مشکل جریان خون دارید سعی کنید تا جای ممکن از پک سرد استفاده نکنید زیرا باعث انقباض عضلات می شود و می تواند سبب شود خون به درستی به عضلات نرسد. میانگین پانزده دقیقه استفاده از بسته هایی هات پک و یا کلد پک می تواند بسیار مفید و مواثر باشد.

استفاده از کرم های تکسین درد

برخی کرم ها و دارو ها نیز هستند که می توانند درد شما را آرام تر کنند برای مثال استفاده از کرم Capsaicin که خواص آرامش بخشی دارد. جالب است بدانید که این کرم به کرم فلفل نیز معروف است. این کرم را از داروخانه تهیه کنید و سپس در یک روز چهار مرتبه از آن به قسمت آسیب دیده بزنید و این کار را به مدت یک هفته انجام بدهید.

استفاده از گیاه سنبل ‌الطیب ( والرین )

گیاه والریان که به سنبل ‌الطیب نیز معروف است می تواند برای درمان مشکلات عصبی گزینه ای بسیار ایده آلی باشد. و یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که دچار مشکل درد سیاتیک هستند.

گیاه والریان چه خواصی دارد

گیاه والریان چه خواصی دارد

گیاه والریان برای رها سازی عضله ها بسیار عالی می باشد و به افرادی که دچار گرفتگی عضلانی شده اند پیشنهاد می شود که از این گیاه استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که توصیه می شود قبل از استفاده از سنبل‌ الطیب با پزشک خود مشورت داشته باشید.

اگر هم قصد دارید خودتان دارو را درست کنید می توانید به اندازه ی یک قاشق چای خوری از ریشه ی سنبل ‌الطیب در آب داغ بریزید و پس از آن را بگذارید روی شعله تا در آب محلول شود. شما می توانید این چای را نیز به مدت روزی یکبار مصرف کنید.

طب سوزنی برای درمان سیاتیک

یکی دیگر از روش های نتیجه بخش استفاده از طب سوزنی چینی است. همانطور که می دانید متخصص طب سوزنی با استفاده از دانشی که دارد و وارد کردن سوزن در برخی نقاط از عضلات شما می تواند به آرامش عضلات شما کمک کند.

طب سوزنی برای درمان سیاتیک

طب سوزنی برای درمان سیاتیک

البته تب سوزنی نیز مانند هر درمان دیگری صد درصدی نیست و ممکن است برخی افراد از آن نتیجه بگیرند و برخی دیگر نتیجه نگیرند. البته توجه داشته باشید که طب سوزنی یک علم است و شما نباید برای انجام اینکار به هر کسی اعتماد کنید و شما فقط خدمات طب سوزنی را باید از متخصص تب سوزنی درخواست کنید.

جمع بندی

اگر برای شما هم مشکل درد سیاتیک به وجود آماده است شما باید علاوه بر پیگیری مراحل درمانی از یکسری از فعالیت ها نیز خود داری که از آن ها می توان به پرهیز از انجام حرکات ناگهانی برای مثال سریع بلند شدن پریدن و …. اشاره کرد.

اگر شما نیز از مشکل درد سیاتیک رنج می برید پیشنهاد می شود که از تخت ها و وسایل خواب طبی استفاده کنید تا علاوه بر کمک به درمان از به وجود آمدن مشکلات جدی تر در بدن شما جلوگیری شود. ورزش کنید اما از ورزش های سنگین پرهیز کنید زیرا ممکن اسن گرفتگی عضلات شما را شدید تر کند. همچنین از استعمال دخانیات پرهیز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *