ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو چیست

ماساژ

ماساژ شیاتسو که یکی از کاربردی ترین فنون ماساژ می باشد خواص درمانی نیز دارد. ماساژ شیاتسو که اکثر مردم آن را بخاطر خواص مثبتش می شناسند فواید بسیار زیاد برای بدن دارد که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

ماساژ شیاتسو که زاده ی کشور ژاپن است در بیم مردم به ماساژ ژاپنی نیز معروف است. شیاتسو در زبان چشم بادمی ها به معنای فشار با انگشت است. اگر بخواهیم معنی دقیق تر آن را بگوییم ماسور با استفاده از انگشتان خود فشار هایی را به عضلات شما وارد می کند.

البته لازم به ذکر است که ماساژ شیاتسو فقط محدود به کار با انگشتان دست نیست و ماسور در فرایند ماساژ سعی میکند از آرنج، پاها و حتی زانو های خود نیز استفاده کند.

ماساژ شیاتسو چگونه انجام می شود

 

ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو

 

ماساژور ها در ماساژ Shiatsu با استفاده از انگشتان ، پاها و حتی آرانج خود فشار های کنترل شده ای را به نقاط خاصی از بدن وارد می کنند که سبب می شود بسیاری از درد ها تنش های عضلانی شما درمان شود.

در این سبک از ماساژ از روغن استفاده نمی شود و بیشتر حرکات حالت فشاری و کششی دارند.

جالب است بدانید که ماساژ شیاتسو قدمت بسیار زیادی دارد و در کشور ژاپن کشف شده است و جزو ماساژ های باستانی به شما می آید. اکنون این سوال مطرح می شود که ماساژ شیاتسو برای بدن چه فوایدی دارد.

جلسه اول ماساژ شیاتسو چگونه است

اگر شما نیز برای اولین بار می خواهید ماساژ شیاتسو را تجربه کنید باید بدانید که در جلسه ی اول چه اتفاقی می افتد پس در ادامه با ما همراه باشید.

در مرحله اول ماساژور ابتدا شرایط جسمی شما را بررسی می کند و اینکار را با گرفتن نبض و لمس نقاط خاصی از بدن مانند شکم انجام می دهد.

ماسور حتی با مشاهده ی رنگ پوست شما می تواند متوجه مشکل در بدن شما شود.

در این سبک ماساژ احتیاجی نیست که لباس خود را از تن خارج کنید و فقط شما باید بر روی تخت ماساژ قرار بگیرید.

همانطور که گفتیم ماساژور های سبک شیاتسو متخصصان بسیار با تجربه ای هستند و هر ماساژوری نمی تواند به سرعت به این درجه برسد.

پس اگر شما  دیدید که ماسور قسمتی که شما می گویید درد میکند را ماساژ نمی دهد به دلیل این است که بسیاری از درد های عصبی تحت شعاع عوامل دیگر قرار می گیرند و مبدا درد قسمتی که درد دارد نیست بلکه قسمت دیگری از بدن می باشد.

اگر شما در این موضوع تردیدی دارید پس از یک دوره ماساژ شیاتسو زمانی که درد شما کاهش یافت شکتان برطرف می شود.

فواید ماساژ شیاتسو برای بدن

 

فواید ماساژ شیاتسو

فواید ماساژ شیاتسو

 

بسیاری از افرادی که ماساژ شیاتسو را تجربه می کنند پس از آن از تاثیر این سبک بر روی بدن خود حیرت زده می شوند. این ماساژ که از اصول طب فشاری برای القای حس آرامش به بدن شما استفاده می کند فواید زیادی دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. ماساژ شیاتسو به ذهن و بدن شما کمک می کند که به یک هماهنگی نسبی دست یابند. این فرایند می تواند در خلق و خو و حتی سبک زندگی شما تاثیر مثبت داشته باشد.

همچنین ماساژ شیاتسو می تواند به کاهش انواع درد های بدن کمک کند و حتی بسیاری از بیماری ها را نیز درمان کند. این سبک برای از بین بردن درد کمر مشکلات سیاتیک و حتی میگرن ها بسیار عالی است.

از دیگر ویژگی های آن می توان به حل مشکلات گوارشی و یا اختلالات قاعدگی و  از بین ببردن سندرم روده تحریک پذیر، آرتریت و حتی آسم نیز کمک شایانی می کند. همچنین برای بر طرف کردن مشکلات عاطفی و روانی و حتی استرس و اضطراب و افسردگی نیز بسیار کار آمد است.

  • از دیگر ویژگی های ماساژ شیاتسو می توان گفت که :
  • برای بانوان باردار بسیار عالی می باشد زیرا از انسداد عضلات بدن جلوگیری می کند و دوره پیش از زایمان را آسان تر می کند.
  • اگر شما نیز به بدنساز حرفه ای هستید یا هیکلی عضلانی دارید ماساژ شیاتسو برای شما بی نظیر است. زیرا برای تنش زدایی از عضلات بسیار کاربرد دارد.
  • برای افرادی دچار مشکلات عصبی هستند و یا کارشان بسیار استرس آور است بسیار عالی است.

ماساژور شیاتسو چه کسی است

 

ماساژور شیاتسو

ماساژور شیاتسو

 

ماساژ شیاتسو یک ماساژ بسیار تخصصی است و متخصصان این سبک آشنایی کامل با فیزیولوژی و آناتومی بدن دارند و می توانند با تحریک کردن نقاط خاصی از بدن که میریدن نامیده می شوند به بهبود حال شما کمک شایانی کنند.

مریدین در بدن چیست

چینی های باستان که به طب سنتی معروف هستند از گذشته های دور

فرضیه ای را مطرح کردند که طبق این فرضیه در بدن تمام افراد یک شبکه ی بسیار گسترده در سراسر بدن وجود دارد که وظیفه ی اصلی آن انتقال خون و انرژی چی در کل بدن شماست.

 

مریدین های بدن

تعداد مریدین های بدن

طبق تحقیقات اساتید این زمینه 12 مریدین در سرتاسر بدن وجود دارد. به گفته ی استاد هوانی نیژینگ این مریدین ها همانند رودخانه در بدن عمل می کنند و خون و انرژی چی را در تمام بدن پخش می کنند. برای مثال در بدن تمام افراد مریدین قلب و مریدین کبد وجود دارد.

ماساژ شیاتسو با تاثیر بر روی این نقاط می تواند سردرد های میگرنی و حتی بی حالی و رفلکس معده را نیز درمان کند.

طب سوزنی و ماساژ شیاتسو

بسیار از افراد خواص و فواید ماساژ شیاتسو را با طب سنتی مقایسه می کنند زیرا هر دوی آن ها یک کار را انجام می دهند. اما ماساژ شیاتسو بر خلاف طب سنتی از هیچ ابزار خارجی ای استفاده نمی کند و تمام کار ها را ماسور با دست های خود انجام می دهد.

طب سوزنی که یکی از بهترین گزینه های برای آزاد کردن یا زنده کردن انرژی درونی بدن است با استفاده از چند سوزن و یک متخصص صورت می گیرد.

قیمت ماساژ شیاتسو

با توجه به این موضوع که ماساژ شیاتسو یک سبک ماساژ بسیار تخصصی و حرفه ای می باشد و متخصصان آن در کشورمان بسیار اندک هستند طبیعتا هزینه ی ماساژ شیاتسو بیشتر از سبک های دیگر می باشد.

جهت دریافت قیمت ماساژ شیاتسو به صفحه اصلی وبسایت ماساژ باما مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *