آموزش ماساژ سر با روغن

روش ماساژ سر با روغن زیتون

ماساژ سر با روغن روشی عالی و اثبات شده برای کاهش سردرد و افزایش آرامش ذهن به حساب می آید زیرا می تواند به آزادسازی تنش های روز کمک کند. همچنین در صورتی که این ماساژ همراه با روغن های تقویتی مثل روغن زیتون باشد می تواند به تقویت و رشد مجدد مو ها نیز کمک کند. در این مقاله از ماساژ باما قصد داریم روش ماساژ سر را به صورت قدم به قدم و به همراه تصویر به شما آموزش دهیم.

آموزش ماساژ سر

هنگام ماساژ سر با روغن زیتون، ابتدا شما باید چند نکته اساسی را برای راحتی حال ماساژ گیرنده رعایت کنید که از آن ها می توان به گرم کردن دست ها، اضافه کردن روغن ماساژ و مرتب کردن موهای فرد اشاره کرد.

مرحله ۱ : آرامش دادن به ماساژ گیرنده

شستن دست ها برای ماساژ

شستن دست ها برای ماساژ

شستن و گرم کردن دست ها

برای شروع ماساژ سر لازم است که پیش از هر چیز دست هایتان را به صورت کامل بشویید زیرا در صورتی که دست هایتان کاملا تمیز باشد ماساژ گیرنده حس بهتری خواهد داشت. پس از شستن دست ها آن ها را کاملا خشک کنید و سپس به هم مالش دهید تا کاملا گرم شوند.

استفاده از آب گرم

آب گرم می تواند به ماساژ گیرنده احساس ارامش را القا کند، شما می توانید آب گرم را روی سر او بگیرد تا آرامش بیشتری داشته باشد. روش دیگر این است که یک حوله را خیس کنید  دورن مایکرویو قرار دهید و اجازه دهید تا گرم شود و سپس آن را برای مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه دور سر شخص بپیچید.

موهای شخص را مرتب کنید

برای ماساژ سر لازم است که موهای شخص مرتب باشد در صورتی که ماساژ گیرنده موهای بلندی دارد می توانید ابتدا با کمک یک شانه موهای سر او را مرتب کنید تا انگشتانتان در حین ماساژ در بین موها گیرد نکند. در صورتی که دستتان بین موهای گیر کرد سعی نکنید به زور آن ها را خارج کنید زیرا آرامش ماساژ گیرنده را از بین می برید.

ماساژ سر با روغن زیتون

ماساژ سر با روغن زیتون

روغن زیتون را اضافه کنید

برای ماساژ سر شما می توانید از روغن های تقویتی مختلفی استفاده کنید اما ما در این مقاله قصد استفاده از روغن زیتون را داریم زیرا هم خواص تقویتی برای مو دارد و هم بسیار آرامش بخش است. اما شما می توانید از روغن های آووکادو، بادام، خردل و نارگیل نیز استفاده کنید.

وقتی انگشتانتان را به روغن آغشته کردید حالا وقت آن است که با نوک انگشت آن را به صورت کامل در کل سر پخش کنید. مطمن شوید که پشت و جلوی سر به صورت کامل به روغن آغشته شده است.

مرحله ۲ : شروع ماساژ سر

شرایط بدن را برای ماساژ آماده کنید

شرایط بدن را برای ماساژ آماده کنید

به آرامی سر را ماساژ دهید

بهتر است که ماساژ سر را به صورت بسیار آرام انجام دهید، زیرا انجام حرکات آرام در ماساژ خودش باعث افزایش آرامش شخص می شود و در نتیجه ماساژ بسیار دلپذیر تر می شود. بهتر است که شخص در حالت دراز کش یا نشسته باشد.

ماساژ چرخشی روی سر

ماساژ چرخشی روی سر

ماساژ سر با حرکات چرخشی

حرکاتتان را با نوک انگشت و به صورت دایره های کوچک در جهت عقربه های ساعت و خلاف آن انجام دهید. این کار باعث خون رسانی به ریشه مو و در نتیجه تقویت موها می شود.

ماساژ قسمت پشتی سر

ماساژ قسمت پشتی سر

گردن را ماساژ دهید

با یک دست، گردن شخص را بگیرید و مالش دهید. برای ماساژ گردن شما می توانید به آرامی گردن را با انگشت شست  و در طرف دیگر دست با باقی انگشتان ماساژ دهید. سعی کنید به جای فشار دادن گردن پوست را با دست نوازش کنید و بالا و پایین ببرید.

شما می توانید با کمک انگشت شست هر دو دست قسمت اتصال جمجمه به گردن را ماساژ دهید. این قسمت منشا بیشتر خستگی و تنش های گردن به حساب می آید که شما می توانید با حرکات دایره ای کوچک آن را به صورت کامل آرام کنید.

ماساژ سر با کف دست

ماساژ سر با کف دست یکی دیگر از روش های برای ماساژ به شمار می رود. دستان خود را پایین موها و نزدیک شقیقه قرار دهد و سپس با قسمت انتهایی کف دست را حرکت دهید. قسمت انتهایی کف دست شما در قسمت بالایی معابد باشد. فشار نور را اعمال کنید و برای چند ثانیه به سمت بالا بکشید. شما می توانید از این تکنیک در سر استفاده کنید.

مرحله ۳ : ماساژ پرفشار سر و گردن

ماساژ عمقی پشت سر

برای ماساژ بافت عمیق سر لازم است که شخص به پشت بر روی تخت ماساژ یا زمین دراز بکشد. در ماساژ بافت عمیق شما می توانید فشار بیشتری وارد کنید و برای اینکار لازم است که شما پشت سر ماساژ گیرنده بایستید.

ماساژ گردن و سر

ماساژ گردن و سر

ماساژ پشت سر با نوک انگشت

دست هایتان را زیر سرشخص قرار دهید و گردن و قسمتی که گردن به جمجه متصل می شود را با انگشتان ماساژ دهید. دستتان را بر روی گردن حرکت دهید تا به محل اتصال گردن به سر برسید. در این حالت انگشت شما باید برای مدت چند دقیقه بر روی قسمت برامدگی پشت سر باقی بماند. می توانید با حرکات دایره ای کوچک پست سر را مالش دهید. این حرکت با یک ماساژ اساسی متفاوت است ، جایی که دست خود را به دور گردن می چسبانید. در این مراحل شما باید فقط باید از نوک انگشتانتان برای ماساژ استفاده کنید.

سر را به سمت بالا بکشید

برای اینکه بتوانید فشار بیشتری وارد کنید و تاثیر گذاری حرکات را افزایش دهید سر را با دست هایتان بلند کنید. حالا که سر بلند شده است عضلات قسمت پشتی سر به حال رها در می آیند و بزرگتر می شود. حالا شما می توانید با استفاده از نوک انگشتان هر دو دستتان می تواند فشار بیشتری وارد کنید. علاوه بر انگشتان دیگر می توانید از شست هایتان نیز برای فشار بیشتر استفاده کنید. توجه داشته باشید که ماساژ فرق سر را فراموش نکنید. انگشتانتان را بر روی شقیقه قرار دهید و با حرکات چرخشی به سمت مرکز سر حرکت دهید.

کشیدن مو ها را نیز امتحان کنید

نوک انگشت را از قسمت پشتی سر فرد به سمت مرکز و جلوی آن بکشید، هنگامی که دوباره این کار تکرار کردید بخشی از موها را بگیرید و به آرامی در همان جهت بکشید. البته گفتنی است که شاید همه این کار را دوست نداشته باشند پس بهتر است قبل از هرچیزی از آن بپرسید که چه حسی نسبت به این کار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *