ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ چیست

ماساژ سنگ داغ، اگر شما نیز می خواهید بدانید ماساژ سنگ داغ چگونه است و اینکهچه فوایدی برای بدن دارد این مطلب را از دست ندهید زیرا قصد داریم در ادامه ی این مطلب شما را با انواع سنگ های ماساژ آشنا کنیم و همچنین به شما بگوییم قیمت ماساژ سنگ داغ چقدر است و چگونه  می توانید خدمات ماساژ سنگ گرم را دریافت کنید.

ماساژ سنگ داغ

 

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

  ماساژ سنگ داغ می تواند اضطراب و استرس شما را به شکل شگفت انگیزی کاهش دهد و همچنین سطح انرژی بدن شما را چندین برابر افزایش دهد به طوری که تا مدتی احساس شادی و نشاط داشته باشید. ماساژ سنگ داغ همچنین می تواند خاصیت آرامش بخشی داشته باشد و به جوانسازی پوست صورت و بدن شما کمک کند. یک ساعت ماساژ سنگ گرم باعث کاهش استرس می شود و انرژی درونی بدن شما را افزایش می دهد.

تاریخچه ی ماساژ سنگ داغ

پیشینه ی ماساژ سنگ گرم به دوران باستان باز میگردد و از فرهنگ بومیان آمریکایی ریشه می گیرد. این سبک ماساژ که توسط چند تیکه سنگ که به وسیله ابزار های مختلفی گرم می شود می تواند برای بدن شما فواید بسیار زیادی داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

انواع سنگ ماساژ کدام اند ؟

سنگ ماساژ بازالت

سنگ ماساژ بازالت

سنگ های ماساژ بازالتی

سنگ های بازالتی یا سنگ های آتشفشانی که برای ماساژ از آن ها استفاده می شود دارای یک ویژگی خاص هستند و آن ویژگی این است که این سنگ های قدرت حفظ حرارات بالایی دارند. لازم به ذکر است که سنگ های ماساژ از جنس بازالت می توانند حرارت را تا ۴۵ دقیقه درون خود حفظ کند که همین موضوع سبب شده است بهترین گزینه برای ماساژ سنگ داغ باشند. یکی دیگر از ویژگی های خوب این سنگ ها جلا و صیقلی بودن آن هاست که به راحتی بر روی پوست قرار می گیرند و حس آرامش را به بدن شما القا می کنند.

سنگ ماساژ مرمر

 

سنگ مرمر برای ماساژ

سنگ مرمر برای ماساژ

  در مقابل سنگ های بازالتی که گرما را حفظ می کنند سنگ های مرمر برای ماساژ سنگ سرد استفاده می شوند که پس از قرار گرفتن سنگ داغ بر روی بدن از سنگ های مرمر استفاده می شود.

ماساژ سنگ داغ چگونه است

ماساژ سنگ داغ معمولا در دو یا سه مرحله ی کلی صورت می گیرد که بسته به ماساژور و نیاز مشتری ماسور تصمیم می گیرد که این فرایند را چند مرحله ادامه بدهد. این سبک از ماساژ قدمت زیادی دارد و در گذشته های دور مردم برای برطرف کردن بسباری از مشکلات خود از این درمان استفاده می کردند.

مالش بدن در ماساژ سنگ داغ

ماساژور در ابتدای ماساژ سعی می کند که با حرکاتی آهسته و ملایم با دستان خود بدن شما را نوازش کند و به شما حس آرامش را منتقل کند البته بنا به درخواست مشتری مرحله ی اول می تواند به صورت پر فشار نیز انجام شود. در مجموع باید گفت که ماسور در مرحله ی اول سعی میکند که که بدن شما را برای قرار گرفتن سنگ های داغ آماده کند.

قرار دادن سنگ داغ روی بدن

در این قسمت ماساژور سنگ هایی را که در هیتر قرار داده و خوب گرم شده اند و به دمای پنجاه درجه سانتی گراد رسیده اند را خارج و بر روی بدن شما قرار می دهد. ماسور ها معمولا سنگ های گرم را بر روی نقاط خاصی از بدن که نقاط انرژی و یا چاکراهای بدن ( چاکرا های نقاط اصلی انرژی بدن هستند که انرژی از آنجا در بدن پخش می شود ) نامیده می شوند قرار می دهند. این کار باعث می شود سطح انرژی بدن شما افزایش پیدا می کند. به طور میانگین ده سنگ بر روی بدن شما قرار داده می شود که هر کدام از آن بر روی نقاط خاصی از بدن قرار می گیرند.  

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

 

ماساژ با سنگ های مرمر

در این قسمت ماسور سنگ های داغ را از روی بدن شما بر می دارد و به جای آن ها سنگ های سرد مرمر را قرار می دهد. این کار باعث ایجاد یک نوع حس آرامش در بدن می شود و پس از آن با یک سری حرکات کششی با سنگ ها روی بدن به صورتی که سنگ بر روی بدن شما حرکت کند این فرایند را ادامه می دهد. این کشش ها ممکن است با اندکی فشار نیز همراه باشد.

فواید ماساژ سنگ گرم

ماساژ سنگ داغ یک نوع ماساژ آرامش ریلکسی به حساب می آید، که با گرما به بدن شما حس خوبی منقل می کند. اگر بخواهیم به برخی از فواید ماساژ سنگ داغ بپردازیم باید بگوییم که سبب می شود : تنش و اظطراب از شما دور شود و شما برای مدت یک هفته از فشار های عصبی در امان باشید. ماساژ سنگ گرم، برای بهبود تنش های عضلانی و حتی گره های عضلانی یا نقاط ترایگر پوینت نیز بسیار مفیداست. همچنین گردش خون در بدن را نیز به طور چشمگیری افزایش می دهد و سبب می شود که سموم بدن شما به صورت کامل دفع شوند. اگر شما دچار بیخوابی و اختلالات خواب هستید ماساژ سنگ داغ می تواند برای شما بسیار مفید باشد.  

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

 

ماساژ سنگ داغ به چه کسانی پیشنهاد نمی شود

پیشنها می شود اگر می دانید که بیماری خاصی دارید پیش از دریافت خدمات ماساژ سنگ داغ با پزشک خود مشورت ها لازم را انجام دهید. اگر شما رگهای واریس، اگزما، سیستم ایمنی ضعیف، مشکلات سیستم قلبی عروقی یا تنفسی و حتی مشکلات دیابتی دارید و یا اینکه در دوران بارداری به سر می برید سعی کنید از ماساژ سنگ گرم اجتناب کنید.

ماساژ سنگ داع به چه افرادی توصیه می شود

ماساژ سنگ داغ را ما برای افرادی پیشنهاد می کنیم که دارای تنش های عضلانی شدیدی هستند. این ماساژ نیز مانند ماساژ سوئدی عمل میکند و سعی در باز کردن عضلات پیچ و تاب خورده ی شما دارد. ماساژ سنگ داغ باعث کاهش تنش های عضلانی و بهبود جریان خون در بدن می شود. ماساژ سنگ داغ اگر به صورت اصولی انجام شود باعث تسکین درد های عضلانی، بهبود گردش خون در بدن، کاهش درد های موضعی، القای حس آرامش به بدن، کاهش استرس و …. می شود

هزینه ماساژ سنگ داغ

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت ماساژ سنگ داغ برای یک ساعت ماساژ سنگ داغ توسط مساژور های حرفه ای در منزلتان به صفحه قیمت ماساژ وبسیات ماساژ باما مراجعه کنید.

جمع بندی 

در ماساژ سنگ داغ ماساژور سنگ های گرم را در نقاط خاصی از بدن شما قرار می دهد. همچنین ماسور ممکن از یک سنگ برای فشار آوردن بر روی نقاط خاصی از بدن شما استفاده کند و سنگ را بر روی بدن شما حرکت دهد در بعضی موارد بنا بر صلاح دید ماساژور از سنگ های سرامیکی برای این کار استفاده می شود. جنس این سنگ های معمولا از مواد معدنی می باشد و ماسور ها اکثرا از سنگ های بازالتی استفاده می کنند.

 مدت ماساژ سنگ داغ به طور میانگین ۶۰ الی ۹۰ دقیقه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *