ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ چگونه است و چه فوایدی دارد

ماساژ سنگ از سبک های محبوب و خاص ماساژ است که هم فواید درمانی دارد و هم برای القای حس آرامش به بدن مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از یک ابزار برای ماساژ همیشه از تکنیک های موثر ماساژور ها بوده است که به وسیله آن می توانستند دسترسی بهتری به عضلات و اندام ها داشته باشند.

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

سنگ ماساژ یکی از وسایل کاربردی به شمار می رود که در سبک ماساژ سنگ داغ بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه ی این مطلب قصد داریم به صورت تخصصی به بررسی مفاهیم زیر پپردازیم :

 • ماساژ سنگ چیست
 • فواید ماساژ سنگ
 • ماساژ سنگ داغ چگونه است
 • بهترین سنگ برای ماساژ
عکس ماساژ سنگ

عکس ماساژ سنگ

ماساژ سنگ چیست ؟

ماساژ سنگ به سبک ماساژی گفته می شود که ماساژور در آن با بهره گیری از سنگ های مخصوص ماساژ به مالش قسمت های مختلف بدن می پردازد. یکی از سبک هایی که در ماساژ سنگ بسیار مطرح است ماساژ سنگ داغ می باشد. از سنگ ماساژ می توان برای فشار وارد کردن به برخی عضلات که دچار گرفتگی شده اند اشاره کرد.

فواید ماساژ سنگ

ماساژ سنگ می تواند اضطراب و استرس شما را به شکل شگفت انگیزی کاهش دهد و همچنین سطح انرژی بدن شما را تا چندین برابر افزایش دهد به طوری که تا مدتی احساس شادی و نشاط داشته باشید. ماساژ سنگ همچنین می تواند خاصیت آرامش بخشی داشته باشد و به افزایش طراوت پوست بدن شما کمک کند. یک ساعت ماساژ سنگ باعث کاهش استرس می شود و انرژی درونی بدن شما را افزایش می دهد.

ماساژ سنگ داغ یک نوع ماساژ آرامش ریلکسی به حساب می آید، که با گرما به بدن شما حس آرامش منتقل می کند. اگر بخواهیم به برخی از فواید ماساژ سنگ داغ بپردازیم می توان به نکات زیر اشاره کرد :

 • کاهش تنش و فشار های عصبی
 • رفع گرفتگی های عضلانی و کوفتگی بدن
 • افزایش میزان گردش خون در بدن
 • کمک به دفع سموم بدن
 • کمک به خواب راحت تر

ماساژ سنگ و رفع گرفتگی عضلات

یکی از خواص ماساژ سنگ به ویژه ماساژ سنگ داغ رفع گرفتگی های عضلانی است. گرما این مدل سنگ ها باعث می شود که عضلات بدن نرم شوند و خاصیت کششی بهتری پیدا کنند تا ماساژور بتواند با اندکی مالش و فشار گرفتگی ها و کوفتگی های بدن را برطرف کند.

قدمت ماساژ سنگ

پیشینه ی ماساژ سنگ به دوران باستان باز میگردد و از فرهنگ بومیان آمریکایی ریشه می گیرد. این سبک ماساژ که توسط چند تیکه سنگ که به وسیله ابزار های مختلفی گرم می شود صورت می گیرد می تواند برای بدن فواید بسیار زیادی داشته باشد. در گذشته از کوره برای گرم کردن سنگ ماساژ استفاده می شد اما اکنون با استفاه از هیتر های سنگ می توان در کوتاه ترین زمان ممکن سنگ ماساژ را به دمای مطلوب رساند و از آن برای ماساژ سنگ داغ استفاده کرد.

بهترین سنگ برای ماساژ

سنگ ماساژ بازالتی

سنگ ماساژ بازالتی یا سنگ های آتشفشانی که برای ماساژ از آن ها استفاده می شود دارای یک ویژگی خاص هستند. این سنگ های قدرت حفظ حرارات بالایی دارند. سنگ ماساژ از جنس بازالت می تواند حرارت را تا 45 دقیقه درون خود حفظ کند که همین موضوع باعث می شود بهترین گزینه برای ماساژ سنگ گرم باشند.

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

از دیگر ویژگی های این سنگ ها جلا و صیقلی بودن آن هاست که به راحتی بر روی پوست قرار می گیرند و حس آرامش را به بدن القا می کنند. لطیف بودن این سنگ ها به ماساژور این امکان را می دهد که بتواند سنگ را بر روی پوست بکشد.

سنگ ماساژ مرمر

پس از ماساژ سنگ داغ برای اینکه دمای بدن به حالت نرمال خود بازگردد از سنگ ماساژ سرد استفاده می شود. ماساژور ها از سنگ مرمر برای ماساژ سنگ سرد استفاده می کنند زیرا دارای خواص درمانی و آرامش بخشی هستند.

سنگ ماساژ مرمر

سنگ ماساژ مرمر

از فواید سنگ ماساژ مرر می توان به :

 • کمک به درمان بیماری های کلیوی
 • افزایش آرامش بدن
 • کمک به باز شدن نقاط انرژی بدن (چاکرا ها)

همان قدر که سنگ های بازالتی گرما را حفظ می کنند سنگ های مرمر برخلاف آن ها عمل می کنند.

ماساژ سنگ داغ چگونه است

ماساژ سنگ داغ معمولا در دو یا سه مرحله صورت می گیرد که بسته به تشخیص ماساژور و نظر مشتری مراحل تقسیم بندی می شوند. این سبک قدمت زیادی دارد و در گذشته های دور مردم برای برطرف کردن بسیاری از مشکلات خود از این درمان استفاده می کردند.

ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ

مرحله ی نخست : مالش بدن

در ابتدای ماساژ، ماساژور سعی می کند که با حرکاتی آهسته و ملایم با دستان خود بدن شخص را نوازش کند و به شما حس آرامش را منتقل کند البته بنا به درخواست مشتری مرحله ی اول می تواند به صورت پر فشار نیز انجام شود. ماساژور با کشیدن دست های خود بر روی بدن، عضلات شما را به حالت ریلکس در می آورد تا برای قرار دادن سنگ آماده شوید.

عکس ماساژ سنگ

عکس ماساژ سنگ

مرحله ی دوم : قرار دادن سنگ داغ روی بدن

در این قسمت ماساژور سنگ ها را در هیتر قرار داده و خوب گرم شده اند و به دمای پنجاه درجه سانتی گراد رسیده اند را خارج و بر روی بدن شما قرار می دهد. ماسور ها معمولا سنگ های گرم را بر روی نقاط خاصی از بدن که نقاط انرژی و یا چاکراهای بدن ( چاکرا نقاط اصلی انرژی بدن است که انرژی اصلی بدن از آنجا ازاد می شود) نامیده می شوند قرار می دهند.

این کار باعث می شود سطح انرژی بدن شما افزایش پیدا کند. به طور میانگین ده سنگ بر روی بدن شما قرار داده می شود که هر کدام از آن ها بر روی نقاط خاصی از بدن قرار می گیرند. پس از اینکه عضلات شخص وارد حالت آرامش شدند ماساژور سنگ ها را با فشار ملایمی بر روی بدن حرکت می دهد.

 

 

مرحله ی سوم : ماساژ با سنگ مرمر

سنگ مرمر برای ماساژ

سنگ مرمر برای ماساژ

پس از آن ماسور سنگ های داغ را از روی بدن شما بر می دارد و به جای آن سنگ های مرمر که به سنگ سرد معروف هستند را قرار می دهد. این کار باعث ایجاد حس آرامش در بدن می شود و پس از آن با یک سری حرکات کششی با سنگ ها روی بدن به صورتی که سنگ بر روی بدن شما حرکت کند این فرایند را ادامه می دهد. این کشش ها ممکن است با اندکی فشار نیز همراه باشد.

ماساژ سنگ برای چه افرادی مفید است

همه ی افراد سالم می توانند از ماساژ سنگ داغ استفاده کنند اما توصیه می کنیم که برخی افراد حتما دریافت خدمات ماساژ سنگ داغ را در اولویت قرار دهند.

 • افرادی که دچار گرفتگی عضلات هستند
 • ورزشکاران حرفه ای
 • اشخاصی که بدنشان کوفته شده است
 • افرادی که به دنبال کسب آرامش هستند

ماساژ سنگ برای چه افرادی مناسب نیست

پیشنها می شود اگر می دانید که بیماری خاصی دارید پیش از دریافت خدمات ماساژ سنگ با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهید. لیستی از بیماری هایی که با وجود آن ها نباید ماساژ سنگ انجام دهید.

 • وجود رگهای واریس
 • اگزمای پوستی
 • سیستم ایمنی ضعیف
 • مشکلات سیستم قلبی عروقی و تنفسی
 • بیماری دیابت
 • دوران بارداری

هزینه ماساژ سنگ

ماساژ سنگ داغ به دلیل اینکه جزو سبک ماساژ های درمانی به حساب می آید از لحاظ قیمت اندکی با سبک های عادی متفاوت است. اگر شما هم مشتاق هستید که از قیمت ماساژ سنگ (سنگ داغ) مطلع شوید می توانید بر روی قیمت ماساژ کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *