آموزش ماساژ صورت

ماساژ صورت برای زیبای و جوانی پوست

یکی از چیزهایی که تمام افراد می خواهند پوستی سالم و شاداب است و برای دستیابی به آن راه های مختلفی را امتحان می کنند از جمله استفاده از ماسک های گران قیمت و یا کرم های ترمیم کننده ی پوست صورت، در این مقاله ماقصد داریم به آموزش ماساژ صورت به شما عزیزان بپردازیم و به شما یاد دهیم که چگونه به جوانسازی پوست صورت خود کمک کنید و ماساژ صورت را خودتان در منزل انجام دهید

آموزش ماساژ صورت

صورت از ۵ قسمت اصلی تشکیل شده است که آن ها به ترتیب اعبارتند از پیشانی، ابرو ها، قسمت بالایی لب، چانه و گونه های شما که در ماساژ صورت پیشنهاد می شود که ابتدا از پیشانی شروع کنید.

۱ ) ماساژ دادن پیشانی

 

ماساژ پیشانی

ماساژ پیشانی

 

برای ماساژ پیشانی بهتر است از کرم و یا روغن های گیاهی استفاده کنید. بهترین روغن ها برای ماساژ صورت اعبارت اند از روغن جوانه گندم، روغن کنجد، روغن آفتابگردان، روغن گل رز، روغن رزماری، روغن بادام، روغن کرچک، روغن نارگیل، روغن بابونه و …. این روغن ها علاوه بر اینکه جذب پوست می شوند و به جوانسازی پوست و حتی لطافت پوست کمک می کنند پوست صورت شما را به شکل مقطعی چرب می کنند و کمک میکنند که ماساژ بهتر صورت بگیرید.

برای ماساژ دادن پیشانی ابتدا دست و یا صورت خود را با مقداری روغن آغشته کنید و سپس با انگشت های اشاره ی دستانتان از بین دو ابرو دست خود را با فشار کمی به سمت گیج گاه حرکت دهید سعی کنید ماساژ پیشانی را حداقل ۲ دقیقه انجام دهید.

فواید ماساژ پیشانی

ماساژ پیشانی می تواند به شادابی پوست شما کمک کند و همچنین چین و چروک های شما را به صورت چشمگیری کاهش دهد و از چروک شدن پوست و یا حتی افتادگی پوست در سنین میانسالی یا پیری جلوگیری کند.

۲) درمان ریزش ابرو با ماساژ

 

ماساژ ابرو

ماساژ ابرو

 

اگر شما نیز مشکل ریزش ابرو دارید و یا قصد تقویت ابرو های خود را دارید ماساژ ابرو با روغن هایی که در بالا ذکر کردیم راهی بسیار موثر و مفید است. ماساژ ابرو با روغن هایی همچنین روغن کرچک می توند ابرو های شما را بسیار سریع تقویت کند.

برای ماساژ ابرو فقط کافی است انگشت شست هر دو دست خود را بر روی قسمت داخلی ابرو ( بین دو ابرو ) قرار دهید و به سمت خم ابرو به سمت بیرون بکشید. ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ ابرو می تواند به تقویت ابرو های شما کمک شایانی کند و همچنین از چروک شدن پیشانی جلوگیری کند.

۳)  ماساژ لب ها

اگر شما نیز میخواهید لب های خوش فرم و خوشحالت داشته باشید پیشنهاد ما به شما ماساژ لب می باشد. برای انجام ماساژ لب باید ابتدا صورت و یا انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و سپس انگشتان دستان خود را ترجیحا انگشت اشاره را پایین بینی و بالای لب درمیان فرو رفتگی بالای لب قرار دهید و سپس بر طبق خط لب به سمت کناره ها با فشار کمی حرکت دهید. ضمنا توجه داشته باشید که انگشت خود را حدود ۳۰ ثانیه در فرورفتگی لب فشار دهید سپس حرکت دهید.

۴) فرم دهی چانه با ماساژ

 

آموزش ماساژ چانه

آموزش ماساژ چانه

 

اگر شما نیز قصد دارید با ماساژ چانه ی خود را خوش حالت کنید و از چین چروک شدن چانه در سنین بالا جلوگیری کنید آموزش ماساژ چانه را فرابگیرید و آن را هر روز آنجام دهید. برای ماساژ چانه شما باید انگشتان اشاره ی خود را بر روی زیر لب وبالای چانه قرار دهید و انگشتان خود را به شکل هفت به سمت کناره لب های بکشید.

۵) فرم دهی گونه ها با ماساژ

 

ماساژ گونه

ماساژ گونه

 

برجسته کردن گونه ها یا تغییر شکل گونه ها که امروز توسط عمل های جراحی صورت می گیرد راه های ساده تر و راحت تری نیز دارد که شما می توانید با انجام دادن آن ها طی یکی دوره فرم صورت خود را به صورت دائمی تغییر دهید.

اگر شما نیز مشکل گونه ها و یا صورت افتاده دارید پیشنهاد ما به شما ماساژ گونه است. برای ماساژ گونه دست ها و یا صورت خود را چرب کنید سپس با کف دست از قسمت پایینی گونه ها دست های خود را فشار دهید (فشار کم) و به سمت بالا بکشید. دقت کنید که پس از رسیدن دست به شقیقه ها دیگر دست را به پایین نکشید دست ها را از روی صورت برداشته و دوباره از زیر گونه ها به بالا فشار وارد کنید. این کار در دراز مدت از افتادگی پوست صورت جلوگیری میکند و سبب فرم دهی به گونه های شما می شود. ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ گونه در روز بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *