آموزش ماساژ صورت

آموزش ماساژ صورت برای زیبای و جوانی پوست

ماساژ صورت یکی از شیوه های بسیار موثر برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت است و فواید زیادی دارد که از آن ها می توان به افزایش جریان خون در سر و صورت، تقویت عضلات صورت، جلوگیری از افتادگی پوست، لیفت صورت یا کشیدن پوست و مواردی از این دست اشاره کرد.

اکثر مردم به ویژه خانم ها توجه زیادی به پوست صورتشان می کنند و از هیچ تلاشی برای زیبایی و شادابی بیشتر آن فروگذار نمی شوند از خرید ماسک های گران قیمت جوانسازی پوست گرفته تا تکنیک های خاصی مثل حلزون تراپی، زالو تراپی و کار هایی شبیه آن که به بازسازی و زیبایی پوست کمک می کند. همه ی این کار ها به نوبه ی خود خوب هستند اما همه ی ما میدانیم که بهترین درمان پیشگیری است.

ماساژ صورت یکی از روش های بسیار محبوب برای پیشگیری از افتادگی، شل دگی، چین و چروک و تیرگی پوست است. در صورتی که شما دوره ی آموزش ماساژ صورت دیده باشید علاوه بر پیشگیری می توانید بسیاری از مشکلات پوستیتان را به راحتی با صرف کمترین هزینه و زمان خودتان در منزل درمان کنید.

نحوه ی آموزش ماساژ صورت

نحوه ی آموزش ماساژ صورت

فواید ماساژ صورت برای پوست

ماساژ صورت همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم دارای خواص و مزایای فوق العاده ای برای پوست صورت و بدن است که به برخی از مهم ترین آن ها در پایین اشاره می کنیم :

 • افزایش گردش خون در صورت
 • روشن شدن پوست تیره
 • افزایش شادابی و طراوت پوست صورت
 • پیشگیری از افتادگی پوست صورت
 • درمانی شل شدگی پوست
 • تقویت عضلات گونه و لب
 • افزایش آرامش و …

از روش های بسیار کم هزینه و موثر برای جوانسازی پوست استفاده از خدمات ماساژ صورت است که شما می توانید خودتان به لطف آن به زیبایی هر چه بیشتر پوست صورتتان کمک کنید.

در ادامه ی این مقاله ما قصد داریم به آموزش ماساژ صورت به همراه تصویر به شما عزیزان بپردازیم و قدم به قدم به شما بگوییم که چگونه به جوانسازی پوست صورت خود کمک کنید و ماساژ صورت را خودتان در منزل انجام دهید.

فواید ماساژ صورت

فواید ماساژ صورت

آموزش ماساژ صورت

پوست صورت بسیار نازک و حساس تر از پوست قسمت های دیگر بدن است و شما باید بیشتر مراقب آن باشید و به آن برسید تا همیشه زیبا و شاداب باقی بماند. یکی از روش هایی که می توانید با کمک آن در حفظ فرم و حالت چهره یتان کمک کنید ماساژ صورت است. اما ماساژ صورت چگونه باید باشد تا تاثیر مفید و موثرش را بر روی پوست ما بگذارد ؟

خوب است بدانید که صورت از ۵ قسمت اصلی تشکیل شده است که آن ها به ترتیب اعبارتند از

 • پیشانی
 • ابرو ها
 • قسمت بالایی لب
 • چانه
 • گونه ها

هر کدام از این قسمت ها در ماساژ صورت بسیار مهم هستند و تاثیر زیادی در زیبایی شما دارند. برای شروع ماساژ صورت معمولا ابتدا از پیشانی شروع می کنند و پس از آن به قسمت هایی دیگر می پردازند. زیرا پیشانی معمولا خیلی سریع آسیب می بیند و چروک می شود و تاثیر بسیار زیادی در ظاهر دارد.

ماساژ پیشانی

ماساژ پیشانی

مرحله ی اول : ماساژ پیشانی برای رفع خطوط

پیشانی به دلیل اینکه معمولا بدون محافظ باقی می ماند و در اکثر اوقات در معرض نور خورشید است بسیار زود چروک می شود و خطوطی بر روی آن به وجود می آید. برای از بین بردن این خطوط شما می توانید از تکنیک های ماساژ استفاده کنید.

برای ماساژ پیشانی بهتر است از کرم یا روغن ماساژ استفاده کنید، بهترین روغن برای ماساژ صورت اعبارت اند از :

 • روغن جوانه گندم
 • روغن کنجد
 • روغن آفتابگردان
 • روغن گل رز
 • روغن رزماری
 • روغن بادام
 • روغن کرچک
 • روغن نارگیل
 • روغن بابونه

این روغن های ماساژ علاوه بر اینکه جذب پوست می شوند و به جوانسازی پوست و حتی لطافت پوست کمک می کنند پوست صورت شما را به شکل مقطعی چرب می کنند و کمک میکنند که ماساژ بهتر صورت بگیرید.

آموزش ماساژ پیشانی

ماساژ پیشانی

برای شروع ماساژ پیشانی کافی است دست هایتان را به مقداری روغن آغشته کنید و سپس انگشت اشاره ی هر دو دستتان را بر روی مرکز پیشانی قرار دهید و دست خود را با فشار کمی به سمت گیج گاه حرکت دهید.

آموزش ماساژ زیگزاگی پیشانی

پس از یک دقیقه حالا انگشتانتان را از کناره ی پیشانی با حرکات زیگزاگی (بالا و پایین کنید) و به سمت دیگر پیشانی حرکت دهید. (۲ دقیقه ماساژ پیشانی در روز می توانید تاثیر فوق العاده ای بر جوانسازی پوست داشته باشد)

فواید ماساژ پیشانی

ماساژ پیشانی می تواند به شادابی پوست شما کمک کند و همچنین چین و چروک های شما را به صورت چشمگیری کاهش دهد و از چروک شدن پوست و یا حتی شل شدگی پوست صورت در سنین میانسالی یا پیری جلوگیری کند. سعی کنید برای جلوگیری از چین چروک صورت در هنگام خروج از منزل از ضد آفتاب های باکیفیت استفاده کنید زیرا علت اصلی چروک صورت اشعه ی فرابنفش آفتاب است.

ماساژ ابرو

ماساژ ابرو

مرحله ی دوم : ماساژ ابرو ها (تقویت ابرو )

اگر شما نیز مشکل ریزش ابرو دارید و یا قصد تقویت ابرو های خود را دارید ماساژ ابرو با روغن هایی که در بالا ذکر کردیم راهی بسیار موثر و مفید است. ماساژ ابرو با روغن هایی همچنین روغن کرچک می توند ابرو های شما را بسیار سریع تقویت کند. همچنین ماساژ ابرو علاوه بر اثر تقویتی به افزایش آرامش ذهن و سلامت پوست کمک شایانی می کند.

برای ماساژ ابرو فقط کافی است انگشت شست هر دو دست خود را بر روی قسمت داخلی ابرو (بین دو ابرو) قرار دهید و به سمت خم ابرو به سمت بیرون حرکت دهید.( ۲ دقیقه ماساژ ابرو با روغن ماساژ می تواند به تقویت ابرو های شما کمک شایانی کند و همچنین از چروک شدن پیشانی جلوگیری کند و باعث القای حس آرامش و کاهش استرس شود)

آموزش ماساژ برای درشت شدن لب

آموزش ماساژ برای درشت شدن لب

مرحله ی سوم : ماساژ لب ها

اگر شما نیز میخواهید لب های خوش فرم و خوشحالت داشته باشید پیشنهاد ما به شما ماساژ لب است. برای انجام ماساژ لب باید ابتدا انگشتان خود را به روغن آغشته کنید و سپس انگشت اشاره ی تان را پایین بینی و بالای لب درمیان فرو رفتگی بالای لب قرار دهید و سپس بر طبق خط لب به سمت کناره ها با فشار کمی حرکت دهید. سپس همین کار را برای قسمت پایینی لب نیز تکرار کنید. (ابتدا انگشت خود را حدود ۳۰ ثانیه در فرورفتگی لب فشار دهید سپس به سمت کناره های لب حرکت دهید)

یکی از بهترین روغن ها برای ماساژ لب روغن خراتین است که خواص افزایش حجم دارد و در مدت زمان کوتاه به تو پر شدن لب ها شما کمک می کند.

مرحله ی چهارم : آموزش ماساژ چانه برای فرم دهی

 

آموزش ماساژ چانه

آموزش ماساژ چانه

 

چانه جزو نقاطی است که  بسیار ثابت باقی می ماند و در صورتی که شما از ماساژ صورت استفاده نکنید این امکان وجود دارد که جریان خون در آن قسمت از صورت دچار مشکل شود و چانه ی شخص به رنگ تیر در بیاید. شما با ماساژ چانه به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید.

اگر شما نیز قصد دارید با ماساژ، چانه ی خود را خوش فرم کنید و از چین چروک شدن چانه در سنین بالا جلوگیری کنید آموزش ماساژ چانه را فرا بگیرید و آن را هر روز انجام دهید. برای ماساژ چانه شما باید هر دو انگشت اشاره ی خود را زیر لب و بالای چانه قرار دهید و انگشتان خود را به شکل هفت به سمت پایین چانه بکشید.

مرحله ی پنجم : فرم دهی گونه با ماساژ

 

ماساژ گونه

ماساژ گونه

 

برجسته کردن گونه ها یا تغییر شکل گونه ها که امروز توسط عمل های جراحی صورت می گیرد راه های ساده تر و راحت تری نیز دارد که شما می توانید با انجام دادن آن ها طی یکی دوره فرم صورت خود را به صورت دائمی تغییر دهید و دیگر ریسک عمل و تزریق ژل و بوتاکس که راه حل های موقتی هستند را به جان نخرید.

اگر گونه ها و یا صورت افتاده دارید پیشنهاد ما به شما ماساژ گونه و صورت است. برای ماساژ گونه دست های خود را چرب کنید سپس با کف دست از قسمت پایینی گونه ها دست های خود را فشار دهید (فشار کم) و به سمت بالا بکشید. دقت کنید که پس از رسیدن دست به شقیقه ها دیگر دست را به پایین نکشید دست ها را از روی صورت برداشته و دوباره از زیر گونه ها به بالا فشار وارد کنید. این کار در دراز مدت از افتادگی پوست صورت جلوگیری می کند و سبب فرم دهی به گونه های شما می شود. شما با ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ گونه می توانید نتیجه ای فوق العاده کسب کنید و چند سال جوان تر بنظر برسید.

نکته : در نظر داشته باشید که انجام تمرین های ماساژ صورت باید به صورت مداوم برای چند دوره انجام شود تا نتیجه ی خوبی حاصل شود. پیشنهاد می شود که به صورت روزانه به ماساژ صورت بپردازید.

امید ما بر این است که شما با بهره گیری از تکنیک های آموزش ماساژ صورت که در این مقاله به شما توضیح داده ایم بتوانید به جوانسازی و شادابی پوستتان کمک کنید.

دیدگاه‌ها (3)

 1. مریم

  خیلی عالی بود ممنون
  ، فقط سوالی که برام پیش اومده اینه که بنظرتون برای ماساژ صورت چه روغنی بهتر جواب میده؟

  • یاسمن

   ماساژ صورت واقعا خیلی به سفت شدن و حالت گرفتن پوست کمک می‌کنه ،
   من خودم یک ماه هر شب صورتم رو با روغن بادام ماساژ میدادم انقد پوستم خوش حالت شده بود واقعا خیلی بهتر از بوتاکسه

 2. سینا

  سلام، شما دوره ی آموزش ماساژ هم دارید که تخصصی یاد بده؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *