درمان درد های عضلانی با ماساژ

درمان درد های عضلانی با ماساژ

درمان درد عضلات

 

درمان درد عضلات با ماساژ، درمان درد کمر، از بین بردن درد ماهیچه، درمان درد عضلانی با حرکات کششی و … اینها عمده ترین مشکلات عضلانی در اشخاصی است که یا بیش از حد یک جا می نشینند و یا بیش از حد فعالیت می کنند.

با تیم ماساژ باما همراه باشید تا شما را بیشتر با علت درد عضلات آشنا کنیم سپس راه های درمان درد های عضلانی و پیش گیری از مشکلات عضلانی و همچنین شیوه ی صحیح از بین بردن این درد ها را به طور کامل به شما توضیح دهیم.

گره های عضلانی چیست ؟

 

نقاط تریگر پوینت

نقاط تریگر پوینت

 

گره های عضلانی یا اسپاسم عضلات نوعی درد در قسمت های عضلانی بدن است که سبب ایجاد درد های شدید در کمر، گردن، شانه ها و … می شود. اما علت این درد ها چیست آیا منشاء خارجی دارد و یا تاثیر سبک زندگی خودمان است. در ادامه به این سوال شما پاسخ می دهیم.

اما بهتر است ابتدا از شما بپرسیم که چه مواقعی بیشتر دچار گرفتگی عضلات می شوید؟ خب پاسخ را من به شما می گویم در اکثر افراد این درد ها زمانی به سراغشان می آید که فشار های ناگهانی و بدون آمادگی قبلی بر روی تاندون های خود که عضلات را تشکیل می دهند وارد می کنند.

تاندون ها چیست ؟

هنگامی که به یک یا چند تاندون بیش از حد توانش فشار وارد شود در ابعاد میکروسکوپی این تاندون ها از یکدیگر فاصله می گیرند و این فرایند می تواند آسیب جدی به ساختمان عضلانی شما وارد کنند و باعث ایجاد درد های مهلک و طاقت فرسا شود. خب حالا وقت این پرسش است که چرا باید عضلات مان درد بگیرد و تاندون های ما تا این اندازه آسیب پذیر شوند؟

پاسخ ساده است هنگامی که بدن شما بیش از اندازه خشک بماند و تحرکی نداشته باشد و یا آبی که مصرف می کنید برای بدنتان کافی نباشد این تاندون ها که با پیوستن به یکدیگر عضلات را شکل می دهند خشک می شوند و انعطاف خود را از دست می دهند و نقاطی را تشکیل می دهند که مرکز درد می باشد به این نقاط دردناک تریگر پوینت (trigger point) یا نقاط ماشه ای نیز می گویند.

پس اولین توصیه ای که می توانیم به شما بکنیم این است که آب زیاد بنوشید و تحرک مفیدتان (زمان ورزشتان) را افزایش دهید و تا می توانید از مصرف نوشیدنی های الکلی، قندی و کافئین دار پرهیز کنید یا آن ها را کم کنید و به جای آن ها آب مصرف کنید.

یکی دیگر از راه های جلوگیری از بروز این مشکلات برای عضلات شما تغذیه سالم است سعی کنید غذای های آماده را از برنامه ی غذایی خود حذف و یا کم کنید و به جای آن از مواد مغذی و سالم تر استفاده کنید.

ماساژ بدن و انعطاف پذیری عضلات

ماساژ بدن، اگر شما تمام کار های بالا را انجام دادید اما هنوز نیز در بدنتان احساس درد می کنید پیشنهاد اخر و استثنایی ما به شما استفاده از یک دوره ماساژ می باشد. یکی از راه های بسیار موثر در جلوگیری از درد عضله ها ماساژ می باشد. اما ماساژ چگونه می تواند به بهبود و حتی جلوگیری از درد های عضلانی کمک کند.

ماساژور ها یا ماسورها با فشار اوردن بر روی قسمت های خاصی از بدن و ورز دادن عضلات شما می توانند سبب انعطاف پذیری هرچه بیشتر عضلات شما شوند و باعث جلوگیری از مشکلات عضلانی شوند و همچنین باعث شوند که بافت های عضلانی شما دوباره به حالت نرمال خود بازگردند.

بهره گیری از جلسات منظم ماساژ می تواند فشار های عصبی را از شما دور کند و به بهتر شدن خلق و خوی شما نیز کمک شایانی کند. همچنین باید افزود که اغلب فنون ماساژ به بهبود کیفیت خواب شما نیز کمک می کنند و باعث می شوند که شما بعد از یک دوره خوابی منظم و راحت داشته باشید.

ماساژ و خواص ریلکسیشن آن

آرامش با ماساژ

آرامش با ماساژ

اگر شما فردی هستید که روزانه در معرض فشار های عصبی و تنش های زیادی هستید مطمئن باشید که این موضوع روی بدن شما تاثیر منفی می گذارد و می تواند باعث بهم ریختگی سیستم طبیعی بدن شما شود. ماساژ می تواند با القای حس آرامش به بدن شما تمام این تنش ها را طی یک دوره از بدن شما خارج کند و خلق و خوی شما را بهتر کند.

ماساژ درمانی

 

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی که یکی از پرطرفدارترین نوع های ماساژ می باشد و مورد تایید اغلب متخصصان نیز است. به صورتی که در تمام دنیا بسیاری از پزشکان بیماران خود در صورت لزوم به یک ماساژ درمانگر معرفی می کنند تا مشکلات آن ها را طی جلسات متعددی برطرف کند. اما متاسفانه در ایران این باور در بین مردم به اشتباه به وجود آمده است که ماساژ درمانی فایده ای ندارد.

اما همانطور که در تمام دنیا ماساژ درمانگری یک شغل رسمی و تخصصی است در ایران نیز ماساژ درمانگرهایی وجود دارند که به صورت تخصصی و آکادمیک به انجام این کار می پردازند.

درمان گره های عضلانی با ماساژ

درد کمر و یا هر قسمت دیگری از بدن که عضلات حساسی دارد ممکن است به دلیل عادت های غلط دچار گره های عضلانی یا به اسطلاح نقاط تریگر پوینت شوند. در مرتبه ی اول شما باید میزان درد را تشخیص دهید اگر درد بسیار شدید است شما حتما باید به دکتر مراجعه کنید، اما اگر حس می کنید که دردتان آنقدر جدی نیست می توانید با مشاوره گرفتن از متخصصان آناتومی بدن و یا دکتر ها خودتون مراحل درمان را در پیش بگیرید و یا اینکه با تماس با تیم پشتیبانی مرکز ماساژ باما از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

جهت رزرو وقت با مرکز ماساژ باما تماس حاصل فرمایید و خدمات ماساژ مدنظرتان را درخواست کنید تا در اسرع وقت ماساژورهای ما در محل تعیین شده ی شما حضور یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *