درمان درد های عضلانی با ماساژ

درمان گرفتگی عضلات با ماساژ

درمان گرفتگی عضلات با ماساژ یکی از بهترین روش ها برای رفع گرفتگی و کوفتگی عضلات بدن می باشد.

اگر شما نیز فعالیت سنگین دارید و بدنتان دائما دچار گرفتگی می شود ماساژ یکی از بهترین روش هایی است که می توانید با اتکا به آن گرفتگی عضلاتتان را برطرف کنید.

شاید فکر کنید تنها راه رفع گرفتگی و اسپاسم عضلانی رفتن به دکتر یا مصرف آمپول های شل کننده عضلانی می باشد اما خوب است بدانید یکی از موثر ترین روش های رفع گرفتگی ماساژ به ویژه ماساژ بافت عمیق است.

البته این نکته نیز لازم به ذکر است که در موارد حاد و بسیار اورژانسی حتما باید به پزشک مراجعه کنید ، اما چرا باید بگذاریم که کار به بیمارستان بکشد زمانی که می توانید با یک ساعت ماساژ گرفتگی عضلات را به صورت کامل برطرف کنید و از تبدیل شدن آن به یک مشکل حاد جلوگیری کنیم.

رفع گرفتگی عضلات

درمان گرفتگی عضلات معمولا برای رفع درد در کمر، گردن، دست ها و پاها استفاده می شود و با حرکات کششی و  ورز دادن بدن همراه است. علت های زیادی برای درد عضلات وجود دارد که از آن ها می توان به فعالیت زیاد یا فشار بیش از حد به بدن اشاره کرد.

زمانی که شما به بدنتان بیش از حد توانش فشار وارد می کنید و بدنتان در شرایط و آمادگی لازم نیست مشکلاتی از این دست برای شما بوجود می آید.

درمان گرفتگی عضلات با ماساژ

علت گرفتگی عضلات چیست

برای درمان گرفتگی عضلات شما ابتدا باید تشخیص دهید که علت درد چیست و دقیقا درد از کدام قسمت بدن نشاط می گیرد.

اکثر مواقع گرفتگی مربوط به بلند کردن اجسام سنگین یا حرکات ناگهانی است که شما با بدن نا آماده انجام می دهید.

همچنین بسیاری از افراد ورزشکار هستند که بیش از حد توان به عضلات خود فشار وارد می کنند. با تشخیص درست درمان درد بسیار آسان می شود.

در بسیاری از مواردی که برای رفع گرفتکی عضلات به مرکز ماساژ باما مراحعه می شود علت و منشا درد وجود گره های عضلانی یا نقاط ترایگر پوینت است.

گره عضلانی چیست ؟

گره عضلانی یا اسپاسم عضلات به دردی گفته می شود که بیشتر در قسمت های پر تراکم عضلات بدن مانند کمر، گردن، شانه و … ایجاد می شود.

در اکثر افراد این درد ها زمانی به سراغشان می آید که فشار های ناگهانی و بدون آمادگی قبلی بر روی تاندون های خود که عضلات را تشکیل می دهند وارد می کنند.

ماساژ بدن برای درمان گرفتگی عضلات

یکی از راه های بسیار موثر در جلوگیری از درد عضلات ماساژ بدن می باشد. اما ماساژ چگونه می تواند به بهبود و حتی جلوگیری از درد های عضلانی کمک کند.

ماساژور با فشار اوردن بر روی قسمت های خاصی از بدن و ورز دادن عضلات شما می توانند سبب انعطاف پذیری هرچه بیشتر عضلات شود و سبب جلوگیری از مشکلات عضلانی شوند و همچنین باعث می شود که بافت های عضلانی شما دوباره به حالت نرمال خود بازگردند.

آرامش با ماساژ

آرامش با ماساژ

بهره گیری از جلسات منظم ماساژ می تواند فشار های عصبی را از شما دور کند و به بهتر شدن خلق و خوی شخص نیز کمک شایانی کند. همچنین باید افزود که اغلب فنون ماساژ به بهبود کیفیت خواب شما نیز کمک می کنند و باعث می شوند که شما بعد از یک دوره خوابی منظم و راحت داشته باشید.

نقش تاندون ها در گرفتگی عضلات

هنگامی که به یک یا چند تاندون بیش از حد توانش فشار وارد شود در ابعاد میکروسکوپی این تاندون ها از یکدیگر فاصله می گیرند و این فرایند می تواند آسیب جدی به ساختمان عضلانی شخص وارد کنند و باعث ایجاد درد های مهلک و طاقت فرسا شود. خب حالا وقت این پرسش است که چرا باید عضلات مان درد بگیرد و تاندون های ما تا این اندازه آسیب پذیر شوند؟

نقاط تریگر پوینت

نقاط تریگر پوینت

نقاط ترایگر پوینت چیست

هنگامی که بدن شما بیش از اندازه خشک بماند و تحرکی نداشته باشد و یا آبی که مصرف می شود برای بدن کافی نباشد این تاندون ها که با پیوستن به یکدیگر عضلات را شکل می دهند ، خشک می شوند و خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهند و نقاطی را تشکیل می دهند که مرکز درد می باشند به این نقاط دردناک تریگر پوینت (trigger point) یا نقاط ماشه نیز می گویند.

پس اولین توصیه ای که می توانیم به شما بکنیم این است که آب زیاد بنوشید و تحرک مفیدتان (زمان ورزشتان) را افزایش دهید و تا می توانید از مصرف نوشیدنی های الکلی، قندی و کافئین دار پرهیز کنید یا آن ها را کم کنید و به جای آن ها آب مصرف کنید.

راه های جلوگیری از گرفتگی عضلات

تغذیه ی مناسب داشته باشید

یکی دیگر از راه های جلوگیری از بروز این مشکلات برای عضلات شما تغذیه سالم است سعی کنید غذای های آماده را از برنامه غذایی خود حذف و یا کم کنید و به جای آن از مواد مغذی و سالم تر استفاده کنید.

حالا در صورتی که شما نکات بالا را به خوبی در زندگیتان رعایت نکرده باشید برای رفع گرفتگی بدن به تکنیک های ماساژ احتیاج پیدا می کنید تا دوای درد شما شوند.

رفع درد های عضلانی و خوابی راحت تر

گرفتگی عضلات روی بدن تاثیر منفی می گذارد و می تواند باعث بهم ریختگی سیستم طبیعی بدن شود. ماساژ می تواند با القای حس آرامش به بدن تمام این تنش ها را طی یک دوره از بدن  خارج کند و خلق و خوی شخص را بهبود بخشد و حتی کمک کند که خوابی آسوده تر داشته باشید و به ارامش درونی برسید.

درمان گره عضلانی با ماساژ

درد کمر، گردن، دست و پا یا هر قسمت دیگری از بدن که عضلات حساسی دارد ممکن است به دلیل عادت های غلط به وجود آماده باشد و شما را به گرفتگی عضلانی دچار کند یا به اسطلاح نقاط تریگر پوینت را در بدن شما بوجود بیاورد.

در صورتی که درد در این نقاط شدید نیست می توانید با فشار های آرام با نوک انگشتان دست روی این نقاط دردناک به حالت دایره وار و چرخشی فشار وارد کنید.

ممکن است ابتدا اندکی درد داشته باشید اما پس مدتی گرفتگی در آن ناحیه برطرف می شود.

ماساژ درمانی

توصیه می شود پیش از هر اقدامی در مرحله ی اول میزان درد را تشخیص دهید اگر درد بسیار شدید است شما حتما باید به پزشک مراجعه کنید، اما اگر حس می کنید که دردتان آنقدر جدی نیست می توانید با مشاوره گرفتن از متخصصان آناتومی بدن خودتون مراحل درمان را در پیش بگیرید و با تماس با تیم پشتیبانی مرکز ماساژ باما از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

جهت رزرو وقت ماساژ و یا دریافت مشاوره تخصصی از متخصص های ما می توانید بر روی رزرو وفت ماساژ که در پایین برای شما قرار داده شده است کلیک کنید تا از قیمت و انواع سبک های ماساژ نیز مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *