درمان درد های عضلانی با ماساژ

رفع گرفتگی عضلات با ماساژ | درمان درد عضلانی

رفع گرفتگی عضلات

رفع گرفتگی عضلات و درمان درد عضلانی از دغدغه های بسیار بزرگ برای ورزشکاران و افرادی است که به فعالیت های سنگین می پردازند و بدنشان به طور کامل دچار گرفتگی می شود  و راه چاره ای جز استراحت کردن ندارند به حساب می آید. ما برای این افراد استفاده از سبک های ماساژ درمانی رفع گرفتگی عضلانی بدن را توصیه می کنیم زیرا تنها راهی است که کمک می کند شخص در مدت کوتاهی روند بهبودی را طی کند.

درمان گرفتگی عضلات معمولا برای رفع درد در کمر، گردن، دست ها و پاها استفاده می شود و با حرکات کششی و  ورز دادن بدن همراه است. علت های زیادی برای درد عضلات وجود دارد که از آن ها می توان به فعالیت زیاد یا فشار بیش از حد به بدن اشاره کرد.

مرحله ای اول : مشخص کردن علت گرفتگی عضلات

برای رفع درد ابتدا باید منشا آن مشخص شود پس در مرجله ی اول ما باید بدانیم که علت درد چیست و بیشتر کدام قسمت های بدن آسیب دیده اند.

علت گرفتگی عضلات بیشتر مربوط به بلند کردن اجسام سنگین یا حرکات ناگهانی است که شما با بدن نا آماده انجام داده اید. اما بیشتر افرادی که دچار گرفتگی عضلات می شوند ورزشکار هستند و پس از مدت ها شروع به انجام ورزش های سنگین کرده اند. شما ابتدا باید تشخیص دهید که منشا درد کجا قرار دارد و سپس با تکنینک های ماساژ آن ها را برطرف کنید.

گره عضلانی یا گرفتگی عضلات چیست ؟

نقاط تریگر پوینت

نقاط تریگر پوین

گره های عضلانی یا اسپاسم عضلات نوعی درد در قسمت های پر تراکم عضلات است که سبب ایجاد درد های شدید در کمر، گردن، شانه ها و … می شود. اما علت این درد ها چیست آیا منشاء خارجی دارد و یا تاثیر سبک زندگی خودمان است.

بهتر است ابتدا از شما بپرسیم که چه مواقعی بیشتر دچار گرفتگی عضلانی می شوید؟ در اکثر افراد این درد ها زمانی به سراغشان می آید که فشار های ناگهانی و بدون آمادگی قبلی بر روی تاندون های خود که عضلات را تشکیل می دهند وارد می کنند.

وظیفه ی تاندون ها در بدن چیست

هنگامی که به یک یا چند تاندون بیش از حد توانش فشار وارد شود در ابعاد میکروسکوپی این تاندون ها از یکدیگر فاصله می گیرند و این فرایند می تواند آسیب جدی به ساختمان عضلانی شخص وارد کنند و باعث ایجاد درد های مهلک و طاقت فرسا شود. خب حالا وقت این پرسش است که چرا باید عضلات مان درد بگیرد و تاندون های ما تا این اندازه آسیب پذیر شوند؟

نقاط ترایگر پوینت چیست

پاسخ ساده است هنگامی که بدن شما بیش از اندازه خشک بماند و تحرکی نداشته باشد و یا آبی که مصرف می کنید برای بدنتان کافی نباشد این تاندون ها که با پیوستن به یکدیگر عضلات را شکل می دهند خشک می شوند و انعطاف خود را از دست می دهند و نقاطی را تشکیل می دهند که مرکز درد می باشد به این نقاط دردناک تریگر پوینت (trigger point) یا نقاط ماشه ای نیز می گویند.

پس اولین توصیه ای که می توانیم به شما بکنیم این است که آب زیاد بنوشید و تحرک مفیدتان (زمان ورزشتان) را افزایش دهید و تا می توانید از مصرف نوشیدنی های الکلی، قندی و کافئین دار پرهیز کنید یا آن ها را کم کنید و به جای آن ها آب مصرف کنید.

تغذیه ی مناسب داشته باشید

یکی دیگر از راه های جلوگیری از بروز این مشکلات برای عضلات شما تغذیه سالم است سعی کنید غذای های آماده را از برنامه ی غذایی خود حذف و یا کم کنید و به جای آن از مواد مغذی و سالم تر استفاده کنید.

حالا در صورتی که شما نکات بالا را به خوبی در زندگیتان رعایت نکرده باشید برای رفع گرفتگی بدن به تکنیک های ماساژ احتیاج پیدا می کنید تا دوای درد شما شوند.

ماساژ بدن برای رفع گرفتگی عضلانی

ماساژ بدن، اگر شما تمام کار های بالا را انجام دادید اما هنوز نیز در بدنتان احساس درد می کنید پیشنهاد اخر و استثنایی ما به شما استفاده از خدمات ماساژ می باشد. یکی از راه های بسیار موثر در جلوگیری از درد عضله ها ماساژ می باشد. اما ماساژ چگونه می تواند به بهبود و حتی جلوگیری از درد های عضلانی کمک کند.

ماساژور با فشار اوردن بر روی قسمت های خاصی از بدن و ورز دادن عضلات شما می توانند سبب انعطاف پذیری هرچه بیشتر عضلات شود و سبب جلوگیری از مشکلات عضلانی شوند و همچنین باعث می شود که بافت های عضلانی شما دوباره به حالت نرمال خود بازگردند.

آرامش با ماساژ

آرامش با ماساژ

بهره گیری از جلسات منظم ماساژ می تواند فشار های عصبی را از شما دور کند و به بهتر شدن خلق و خوی شخص نیز کمک شایانی کند. همچنین باید افزود که اغلب فنون ماساژ به بهبود کیفیت خواب شما نیز کمک می کنند و باعث می شوند که شما بعد از یک دوره خوابی منظم و راحت داشته باشید.

رفع درد های عضلانی و خوابی راحت تر

اگر شما فردی هستید که روزانه در معرض فشار های عصبی و تنش های زیادی هستید مطمئن باشید که این موضوع روی بدن شما تاثیر منفی می گذارد و می تواند باعث بهم ریختگی سیستم طبیعی بدن شما شود. ماساژ می تواند با القای حس آرامش به بدن شما تمام این تنش ها را طی یک دوره از بدن شما خارج کند و خلق و خوی شما را بهتر کند و حتی کمک کند که شما خوابی آسوده تر داشته باشید و به ارامش درونی برسید.

 

 

درمان گره های عضلانی با ماساژ

درد کمر، گردن، دست و پا یا هر قسمت دیگری از بدن که عضلات حساسی دارد ممکن است به دلیل عادت های غلط به وجود آماده باشد و شما را به گرفتگی عضلانی دچار کند یا به اسطلاح نقاط تریگر پوینت را در بدن شما بوجود بیاورد.

ماساژ درمانی

در پایان توصیه می شود پیش از هر اقدامی در مرتبه ی اول شما باید میزان درد را تشخیص دهید اگر درد بسیار شدید است شما حتما باید به پزشک متخصص مراجعه کنید، اما اگر حس می کنید که دردتان آنقدر جدی نیست می توانید با مشاوره گرفتن از متخصصان آناتومی بدن خودتون مراحل درمان را در پیش بگیرید و با تماس با تیم پشتیبانی مرکز ماساژ باما از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 

 

 

جهت رزرو وقت ماساژ و یا دریافت مشاوره تخصصی از متخصص های ما می توانید بر روی رزرو وفت ماساژ که در پایین برای شما قرار داده شده است کلیک کنید تا از قیمت و انواع سبک های ماساژ مطلع شوید.

رزرو وقت ماساژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *