آموزش ماساژ دور چشم

ماساژ برای رفع چروک دور چشم

ماساژ برای رفع چروک دور چشم ؟ آیا همچنین کاری امکان پذیر است ! اگر خلاصه بخواهیم بگوییم بله امکان پذیر است. در واقع ماساژ یکی از قدرتمند ترین تکنیک ها برای رفع چین و چروک به صورت طبیعی می باشد.

پس اگر شما هم به دنبال یک روش طبیعی ، کم هزینه و آسان برای رفع چین و چروک دور چشمتان هستید آموزش هایی که در ادامه به شما می دهیم را حتما یادداشت کنید تا مراحل آن را به خوبی به خاطر داشته باشید.

ماساژ رفع چروک دور چشم

ماساژ رفع چروک دور چشم

ماساژ برای رفع چروک دور چشم

پوست صورت یکی از لطیف ترین و حساس ترین قسمت های بدن می باشد اما از آن لطیف تر پوست زیر چشم می باشد که لایه ای بسیار نازک و ظریف است. بی شک آسیب پذیری این ناحیه از صورت بیش از بقیه قسمت هاست و عواملی نظیر اشعه های آفتاب می توانند مشکلاتی همچون چین و چروک و حتی تیرگی را برای زیر چشم های شما به ارمغان بیاورند.

اما نگران نباشید ماساژ صورت می تواند در ترمیم و بازسازی این آسیب دیدگی ها تاثیر فوق العاده ای داشته باشد. همانطور که اشاره کردیم پوست دور چشم بسیار حساس و ظریف است و هر فشار و ضربه ناگهانی ممکن است آسیبی جبران ناپذیر برای چشم های شما به ارمغان بیاورد.

به همین دلیل ما در این مقاله تکنیک هایی را به شما آموزش می دهیم که بتوانید بدون کمترین ریسک آسیب دیدگی به ترمیم و رفع چین و چروک دور چشم هایتان بپردازید.

بهترین روغن برای ماساژ صورت

بهترین روغن برای ماساژ صورت

روغن مناسب برای ماساژ دور چشم

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که یک روغن مناسب برای ماساژ دور چشم تان تهیه کنید. توجه داشته باشید در صورتی که پوستی خشک دارید باید روغن هایی با خاصیت آبرسانی بالا استفاده کنید.

بهترین روغن ها مناسب ماساژ دور چشم شامل :

  • روغن بادام شیرین
  • جوجوبا
  • روغن‌ هلو
  • روغن دانه سیاه
  •  گل سرخ
  • آواکادو
  • روغن آرگان
  • نارگیل

و گندم می باشند. پیش از شروع ماساژ صورت و دست هایتان را با یک پاک کننده کاملا تمیز و خشک کنید. سپس مقدار کمی روغن را ابتدا بر روی دستتان بریزید تا دمای آن با دمای کف دست برابر شود.

حالا فقط کافیست مقداری از روغن را در اطرف چشم (پلک ها ، زیر چشم ، کناره های چشم ) بریزید و سپس به آرامی و با ملایمت با نوک انگشتانتان ماساژ دهید.

نکته : توجه داشته باشید که روغن به هیچ عنوان وارد چشم هایتان نشود و اگر وارد چشمتان شد آن را با یک دستمال تمیز فورا پاک کنید.

حالا فقط کافیست که یک حوله تمیز را گرم کرده و بر روی صورتتان قرار دهید و اجازه دهید که ۳ دقیقه بر روی صورت باقی بماند ، سپس آن را بردارید و صورتتان را بشوید تا روغن کاملا پاک شود. برای آبرسانی و طراوات پوستتان می توانید بعد از این کار صورتتان را با یک کرم مرطوب کننده آبرسانی کنید.

ماساژ صورت بدون روغن

ماساژ صورت بدون روغن

ماساژ دور چشم بدون روغن

یکی دیگر از روش های تاثیر گذار برای از بین بردن چین و چروک دور چشم ماساژ بدون روغن و به همراه ضربات آرام انگشت می باشد. برای انجام این تکنیک نیز فقط کافیست که با نوک انگشتانتان ضرباتی بسیار آرام به اطراف چشم (رویه گونه ها ، گوشه چشم ، بالای چشم و حتی روی ابرو ها) بزنید.

این کار باعث می شود که خون در صورت به جریان بی افتاد و علاوه بر آن سبب می شود که ماهیچه های صورت شما فعال تر شوند که همین موضوع در نهایت منجر به جوانسازی و رفع چین و چروک صورت می شود.

ماساژ صورت با حوله

ماساژ صورت با حوله

ماساژ رفع چین و چروک با حوله

گرما یک محرک بسیار قوی برای به جریان انداختن خون در بدن است ، در صورتی که شما یک حوله را گرم کنید (دمایی که پوستتان نسوزد) و روی صورتتان قرار دهید این کار به جوانسازی پوست کمک می کند.

در این روش نیز مثل روش قبل شما می توانید با نوک انشگتتان ضرباتی ملایم را به صورت وارد کنید تا تاثیر گذاری این تکنیک بیشتر شود.

اجازه دهید حوله گرم به مدت ۳ دقیقه بر روی پوست باقی بماند سپس آن را بردارید و با حوله ای سرد جایگزین کنید تا منافذ پوستتان بسته شوند.

تعداد دفعات ماساژ صورت در هفته

تعداد دفعات ماساژ صورت در هفته

تعداد دفعات ماساژ صورت در هفته

ترمیم اسیب های وارده پوست همانند چین و چروک اندکی زمان بر است اما اگر شما این تکنیک ها را به خوبی انجام دهید و حداقل هفته ای دو مرتبه ماساژ صورت را انجام دهید می توان گفت در سریع ترین زمان نتیجه آن را مشاهده خواهید کرد.

البته توجه داشته باشید که مراقبت های پس از ماساژ نیز بسیار حائز اهمیت هستند و باید به آنها نیز توجه داشته باشید. سعی کنید حتی در روز های ابری نیز از ضد افتاب استفاده کنید و عینک آفتابی همراه داشته باشید  زیرا اشعه های خورشید که برای پوست مضر هستند حتی از پشت ابر ها نیز تاثیر مخرب خود را بر روی پوست می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *