ماساژ چیست

ماساژ چیست و چه فوایدی دارد

ماساژ چیست و چه مزایای دارد

ماساژ چیست؟ ماساژ به یک سری از فنون و حرکات اطلاق می شود که در آن ماساژور (ماسور) که یک فرد دوره دیده و ماهر است که فنون خود را بر روی شخصی که درخواست ماساژ کرده است اجرا می کند. این فرایند که ما از آن با نام ماساژ یاد می کنیم تاریخچه ی بلند و بالایی داردکه در مورد آن در ادامه ی مطلب بیشتر توضیح می دهیم. همچنین در ادامه در رابطه با فواید ماساژ، قیمت ماساژ و …. نیز توضیح می دهیم.

ماساژ چیست

معنی کلمه ی ماساژ

عمل مالیدن و فشار آوردن به بدن با استفاده از دست و پا را ماساژ می گویند. در طول ماساژ، ماساژور با وارد آوردن فشار های ملایم یا قوی به عضلات و مفاصل بدن سبب کاهش درد و تنش های عضلانی می شود. ماساژ فواید و مزایای فوق العاده ای دارد و دارای شاخه های زیاد می باشد. برای مثال ماساژ صورت یکی از بهترین روش ها برای رفع چین و چروک صورت است و همچنین ماساژ بافت عمیق یکی از بهترین سبک های ماساژ برای برطرف کردن گرفتگی های عضلانی به شما می رود.

تاریخچه ی ماساژ

تاریخچه ی ماساژ

تاریخچه ی ماساژ

ماساژ که کلمه ای از واژگان زبان فرانسوی می باشد تاریخچه ی بلند و بالایی دارد و طوری که مورخان نقل می کنند قدمت ماساژ بدن به حدود ۲۷۰۰ سال پیش باز می گردد همچنین نقل شده است که در قدیم الایام برای درمان فلج و تب و لرز به ماساژ پوست بدن و ماساژ پا می پرداختند.

ماساژ برای بدن چه فایده ای دارد

در سراسر دنیا فنون و سبک های مختلفی از ماساژ وجود دارد که تمامی آن های یک هدف را دنبال می کنند و آن هم القای حس آرامش به بدن شما می باشد. این فرایند می تواند سبب ارتباط هرچه بیشتر ذهن و جسم شما با یکدیگر شود و نتیجه ی این امر چیزی جز آرامش درونی نمی باشد. ماساژ حتی می تواند برخی از درد ها و مشکلات جزئی شما را نیز برطرف کند مانند گرفتگی عضلات، بد خوابی و همچنین می تواند به بهبود خلق خوی شما کمک شایانی کند. اما اینکه بگوییم ماساژ خواص درمانی دارد و شما می توانید سخت ترین بیماری ها را با ماساژ از بین ببرید کاملا تفکر اشتباهی است.

فواید ماساژ برای بدن

فواید ماساژ برای بدن

اما بسیار از متخصصان ماساژ تاکنون توانسته اند با بهره گیری از یک سبک خاص از ماساژ بسیار از مشکلات بدن را درمان کنند. برای مثال ماساژ یومی تراپی یکی از بهترین شیوه های ماساژ درمانی به شمار می رود که می تواند مشکلاتی نظیر مشکل انحراف پا، تنگی کانال نخاعی، بیرون از زدگی دیسک و … را برطرف کند.

فواید ماساژ برای بدن

در اغلب سبک های ماساژ، ماسور با وارد آوردن فشار هایی به قسمت های خاصی از بدن کوفتگی، خستگی و یا تمرکز درد را از آن نقاط منحرف می کند و سبب بهبود حال شما می شود و بدین صورت است که شما بعد از هر دوره ماساژ حس بهتری دارید. استفاده از یک دوره خدمات ماساژ می تواند باعث شادابی شما شود و کسالت را از شما دور کند. همچنین می تواند برای ورزشکاران و کسانی که کار های سنگین دارند بسیار مفید باشد.

مرکز ماساژ باما

مرکز ماساژ باما ارائه خدمات ماساژ در تهران، خدمات ماساژ در کرج و بسیاری از شهر های ایران را در دستور کار خود قرار داده است. و ما در ماساژ باما تمام تلاش خود را کرده ایم که فرهنگ استفاده از خدمات ماساژ را در بین مردم ایران زنده کنیم و امکانی را فراهم کنیم که شخص بتوانید خدمات ماساژ مورد نظر خود را با مناسب ترین قیمت در منزل خود به همراه تمام لوازم مورد نیاز برای ماساژ که شامل تخت ماساژ و روغن ماساژ می شود را داشته باشد.

ماساژ درمانی چیست

فواید ماساژ و ماساژ درمانی برای بدن چیست ؟ هر انسانی تاکنون بارها درد مفاصل و عضلات را تجربه کرده است و به این فکر افتاده است که راه درمان درد عضلات چیست و چگونه می توان درد های عضلانی و درد اعضای بدن را بدون داروهای شیمایی که عوارض زیادی برای بدن دارند درمان کند. خیلی از افراد به حمام های آب گرم می پردازند بعضی دیگر ترجیح میدهند که با داروهای گیاهی درد ها خود را التیام بخشند اما بهترین راه برای از بین بردن این دردها چیست و اینکه چگونه می توان در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات اساسی عضلات و جوارح بدن را تا حد زیادی بر طرف کرد بله جواب ماساژ است.

 

فواید ماساژ درمانی

فواید ماساژ درمانی

 

ماساژ همانطور که در بالا گفتیم شاید نتواند تمام درد های شما را از بین ببرد اما اگر زیر نظر ماساژور متخصص و با مشورت پزشک تان صورت بگیرد می تواند قابلیت درمانی نیز داشته باشد.

قیمت ماساژ

قیمت ماساژ یکی از مهم ترین نکاتی است که هر شخصی هنگام رزور خدمات به آن فکر میکند. همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم مرکز ماساژ در منزل ماساژ باما تمام تلاش خود را کرده است که پایین ترین قیمت ماساژ برای هر سبک را به مشتری ارائه کند تا تمام افراد بتوانند از این هنر باستانی فوق العاده استفاده کنند.

اگر شما نیز می خواهید از قیمت ماساژ در مرکز ماساژ باما اطلاع کسب کنید بر روی قیمت ماساژ که در پایین لینک شده است کلیک کنید.

قیمت ماساژ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *