ماساژ چیست

ماساژ چیست و چگونه انجام می شود

ماساژ چیست، ماساژ چگونه انجام می شود و … اگر شما نیز سوالاتی نظیر این موارد در ذهنتان است و به دنبال پاسخ هستید در این مقاله به صورت تخصصی به بررسی ماساژ می پردازیم و به شما می گوییم که ماساژ چیست و چگونه انجام می شود. همچنین به بررسی مفاهیم زیر می پردازیم :

  • ماساژ چیست
  • معنی کلمه ی ماساژ
  • ماساژ برای بدن چه فایده ای دارد
  • تاریخچه ماساژ
  • تفاوت ماساژ عادی با ماساژ درمانی
  • قیمت ماساژ
ماساژ چیست

ماساژ چیست

ماساژ چیست ؟

ماساژ به یک سری حرکات و فنون اطلاق می شود که در آن ماساژور که یک فرد دوره دیده و ماهر است برخی فنون باستانی و قدیمی را بر روی شخصی که درخواست ماساژ کرده است اجرا می کند.

این فرایند که ما از آن با نام ماساژ یاد می کنیم تاریخچه ی بلند و بالایی دارد که در مورد آن در ادامه ی مطلب بیشتر توضیح می دهیم. همچنین در ادامه در رابطه با فواید ماساژ، قیمت ماساژ  و …. نیز توضیح می دهیم.

 

معنی کلمه ی ماساژ

عمل مالش و ورز دادن بدن با استفاده از دست و پا را ماساژ می گویند. در طول ماساژ، ماساژور با وارد آوردن فشار های ملایم یا قوی به عضلات و مفاصل بدن کمک می کند که ماساژ گیرنده به هدف خود که می تواند کسب آرامش یا درمان بیماری باشد برسد.

ماساژ فواید و مزایای فوق العاده ای دارد و دارای شاخه های زیاد می باشد. برای مثال ماساژ صورت یکی از بهترین روش ها برای رفع چین و چروک صورت است و همچنین ماساژ بافت عمیق یکی از بهترین سبک های ماساژ برای برطرف کردن گرفتگی های عضلانی به شما می رود.

ماساژ برای بدن چه فایده ای دارد

در سراسر دنیا فنون و سبک های مختلفی از ماساژ وجود دارد که تمامی آن های یک هدف را دنبال می کنند و آن هم القای حس آرامش به بدن می باشد. این فرایند می تواند سبب ارتباط هر چه بیشتر ذهن و جسم شما با یکدیگر شود و نتیجه ی این امر چیزی جز آرامش درونی نمی باشد.

ماساژ حتی می تواند برخی از درد ها و مشکلات جزئی شما را نیز برطرف کند مانند گرفتگی عضلات، بد خوابی و همچنین می تواند به بهبود خلق خوی شما کمک شایانی کند. اما اینکه بگوییم ماساژ خواص درمانی دارد و شما می توانید سخت ترین بیماری ها را با ماساژ از بین ببرید تفکر اشتباهی است.

فواید ماساژ برای بدن

فواید ماساژ برای بدن

اما بسیار از متخصصان ماساژ تاکنون توانسته اند با بهره گیری از سبک های خاصی از ماساژ بسیار از مشکلات بدن را درمان کنند. برای مثال ماساژ یومی تراپی یکی از بهترین شیوه های ماساژ درمانی به شمار می رود که می تواند مشکلاتی نظیر انحراف پا، تنگی کانال نخاعی، بیرون از زدگی دیسک و … را برطرف کند.

در اغلب سبک های ماساژ، ماسور با وارد آوردن فشار هایی به قسمت های خاصی از بدن کوفتگی، خستگی و یا تمرکز درد را از آن نقاط منحرف می کند و سبب بهبود حال شما می شود و بدین صورت است که شما بعد از هر دوره ماساژ حس بهتری دارید.

استفاده از یک دوره خدمات ماساژ می تواند باعث شادابی و رفع کسالت شود. همچنین می تواند برای ورزشکاران و افرادی که فعالیت های سنگین دارند بسیار مفید باشد.

تاریخچه ی ماساژ

تاریخچه ی ماساژ

تاریخچه ی ماساژ

ماساژ که کلمه ای از واژگان زبان فرانسوی می باشد تاریخچه ی بلند و بالایی دارد و طوری که مورخان نقل می کنند قدمت ماساژ بدن به حدود ۲۷۰۰ سال پیش باز می گردد همچنین نقل شده است که در قدیم الایام برای درمان فلج و تب و لرز به ماساژ پوست بدن و پا می پرداختند.

تفاوت ماساژ عادی با ماساژ درمانی

ماساژ درمانی چیست ؟ هر انسانی تاکنون بارها درد مفاصل و عضلات را تجربه کرده است و به این فکر افتاده است که راه درمان درد عضلات چیست و چگونه می توان درد های عضلانی و اعضای بدن را بدون داروهای شیمایی که عوارض زیادی برای بدن دارند درمان کند.

بسیاری از مردم به حمام های آب گرم می پردازند بعضی دیگر ترجیح میدهند که با داروهای گیاهی درد ها خود را التیام بخشند اما بهترین راه برای از بین بردن این دردها چیست و اینکه چگونه می توان در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات اساسی عضلات و جوارح بدن را تا حد زیادی بر طرف کرد.

ماساژ درمانی یکی از بهترین روش ها برای رفع بسیاری از مشکلات است و در صورتی که توسط متخصص و ماساژ درمانگر حرفه ای انجام شود تاثیر گذاری بسیار بیشتری از برخی درمان های رایج دارد.

فواید ماساژ درمانی

فواید ماساژ درمانی

ماساژ همانطور که در بالا گفتیم شاید نتواند تمام درد های شما را از بین ببرد اما اگر زیر نظر ماساژور متخصص و با مشورت پزشک صورت بگیرد می تواند قابلیت درمانی نیز داشته باشد.

مرکز ماساژ باما

مرکز ماساژ باما ارائه خدمات ماساژ در تهران و کرج و بسیاری از شهر های ایران را در دستور کار خود قرار داده است. همکاران ما در ماساژ باما تمام تلاش خود را می کنند که فرهنگ استفاده از خدمات ماساژ را در بین مردم ایران زنده کنند و امکانی را فراهم کنیم که مردم بتوانند خدمات ماساژ باکیفیت را با مناسب ترین قیمت در منزل خود به همراه تمام لوازم مورد نیاز برای ماساژ که شامل تخت ماساژ و روغن ماساژ است را داشته باشند.

قیمت ماساژ

قیمت ماساژ یکی از مهم ترین نکاتی است که هر شخصی هنگام رزور خدمات به آن فکر می کند مرکز ماساژ باما تمام تلاش خود را کرده است که پایین ترین قیمت ماساژ را برای هر سبک به مشتریان ارائه کند تا تمام افراد بتوانند از این هنر باستانی فوق العاده استفاده کنند.

اگر شما نیز می خواهید از قیمت ماساژ در مرکز ماساژ باما اطلاع کسب کنید بر روی قیمت ماساژ که در پایین لینک شده است کلیک کنید.

قیمت ماساژ

 

دیدگاه‌ها (1)

  1. اشتراک ها: ماساژ برای رفع خستگی روزانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *