فواید ماساژ تایلندی

۸ تا از مهم ترین فواید ماساژ تایلندی

فواید ماساژ تایلندی چیست ؟ شاید این سوال برای شما هم پیش آماده باشد که علت این همه طرفدار برای تای ماساژ چیست. خب هر سبک ماساژی مزایای زیادی برای بدن دارد که می تواند اشخاص را ترغیب به استفاده از آن سبک ها کند.

ماساژ تایلندی نیز که یکی از محبوب ترین سبک های ماساژ در ایران و دنیا می باشد که فواید درمانی و آرامش بخشی فوق العاده زیادی داد که در ادامه ی این مطلب به بررسی برخی از مهم ترین فواید آن می پردازیم.

فواید ماساژ نایلندی

فواید ماساژ نایلندی

فواید ماساژ تایلندی

در صورتی که ماساژ تایلندی به صورت تخصصی توسط یک ماساژ درمانگر حرفه ای انجام شود می تواند فواید و مزایای فوق العاده ای برای بدن داشته باشد.

ماساژور های سبک تایلندی هدفشان از ماساژ شخص بهبود عملکرد کانال های پخش انرژی یا (sen) می باشد که انرژی توسط آن ها به قسمت های مختلف بدن منتقل می شود. اساتید ماساژ تایلندی معتقدند که در صورتی که انرژی به خوبی به بافت های بدن انتقال پیدا کند از بروز بسیاری از بیماری ها و دید ها جلوگیری می شود

در نتیجه یک ماساژ تایلندی باکیفیت هدفش بهبود سیستم جریان انرژی در بدن است و در نتیجه می تواند مشکلات عاطفی و جسمی را برطرف سازد. در ادامه قصد داریم ۸ فایده ی ماساژ تایلندی برای بدن را به شما معرفی کنیم.

تای ماساژ

تای ماساژ

افزایش انعطاف پذیری عضلات و بدن

ماساژ تایلندی از زمانی که به وجود آمده است با ورزش های رزمی نظیر موی تای کاملا در ارتباط بوده است. برای ورزش های رزمی به منظور رفع فشارهای عضلانی عمیق و همچنین افزایش میزان انعطاف پذیری بدن به یک ماساژ قوی و با تکنیک های خاص مثل سبک تایلندی نیاز است و این سبک برای آن ها کاملا ایده آل است.

افرادی که به صورت حرفه ای به ورزش های رزمی مشغول هستند حتما باید از ماساژ تایلندی یا سبک های مشابه حداقل هفته ای یک مرتبه استفاده کنند.

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی

بهبود عملکرد ذهن

دانشمندان ثابت کرده اند که داشتن تجربه های آرامش بخش جسمی برای بهبود عملکرد ذهن بسیار موثر است است. یک مطالعه ۲۰۰۴ نشان داد که بهبود قابل توجهی در بیماران مبتلا به درد اسکلتی عضلانی هنگام درمان با ماساژ وجود دارد. مانند تای چی و یوگا ، ماساژ تایلندی به اندازه یک ماساژ مراقبتی در حال حرکت است.

سطح کورتیزول کاهش پیدا می کند

به احتمال زیاد یکی از عوامل مؤثر در احساس خوب و آرامش پس از ماساژ ، افزایش میزان سروتونین و کاهش کورتیزول در افرادی است که ماساژ دریافت کرده اند. کورتیزول یک هورمون استرس زا می باشد و در نقطه ی عکس آن سروتونین هورمون شادی بخش است.

استفاده از خدمات ماساژ مثل ماساژ تایلندی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، مصرف منیزیم و مصرف ویتامین B به افزایش میزان سروتونین یا هورمون شادی بخش کمک می کند.

بهبود گردش خون در بدن

اگرچه افزایش میزان گردش خون در بدن توسط ماساژ از نظر پزشکی مورد تحقیق قرار نگرفته است، اما مدت هاست که ماساژ تایلندی و سبک های مانند آن سبب افزایش گردش خون در بدن ما می شوند.

گفته می شود که این امر به کاهش میگرن از طریق استفاده از فنون طب سوزنی کمک می کند. اگر چه که خطوط انرژی نامرئی که در بدن ما حرکت کنند با تحقیقات پزشکی صورت گرفته اختلافات زیادی دارند، شواهد و تجربیات به دست آمده در این زمینه سند قابل توجهی برای تأیید این ادعا است که ماساژ می تواند به بهبود عملکرد سیستم بدن کمک کند.

رفتار درمانی کودکان اوتیسم

این مطالعه را روشن کردم. کودکان اوتیسمی معمولاً سطح اضطراب و استرس بسیار بالاتری را تجربه می کنند. نشان داده شده است که ماساژ سنتی تایلندی باعث بهبودی در رفتارهای کلیشه ای در کودکان اوتیسم می شود.

تسکین و یا درمان درد

بیمارانی که مبتلا به سندرم scapulocostal (SCS) (مربوط به مشکلات کتف) بوده اند ماساژ تایلندی توانسته در درمان آن ها بسیار موفق عمل کند و با روشهای سونوگرافی متوجه کاهش درد و رنج کلی بیمار شده اند.

لمس بدن یک راه حل آرامش بخش

ما به طور غریزی به لمس بدن از بدو تولد پاسخ هایی داشته ایم، و بسته به شرایط به آن جذب می شدیم یا از آن دفع می شدیم. لمس بدن شخص ماساژ گیرنده می تواند حس امنیت و آرامش را به او منتقل کند و در نتیحه به حال بهتر ما کمک کند.

برنامه ریزی مجدد ذهن

ماساژ باعث افزایش فرکانس موج دلتا در مغز ما می شود. این موج که منبع آن در مغز است به آرامش عمیق و خواب راحت تر کمک می کند. شما با تجربه ی این سبک ماساژ حس آرامش فوق العاده ای کسب می کنید.

🔥 آموزش ماساژ تایلندی به صورت رایگان 🔥

جمع بندی

در مجموع می توان گفت که ماساژ تایلندی دارای بسیار زیادی برای بدن است که در مقاله ی ماساژ ما توانستیم به برخی از آن ها به صورت مختصر اشاره کنیم. در صورتی که قصد رزرو وقت یا اطلاع از قیمت ماساژ تایلندی را دارید می توانید بر روی لینک آبی رنگ زیر کلیک کنید.

قیمت ماساژ تایلندی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *